I. Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Planuoja artimiausiu metu teikti naujo švietimo ministro kandidatūrą

Planuoja artimiausiu metu teikti naujo švietimo ministro kandidatūrą

Premjerė Ingrida Šimonytė sako netrukus teiksianti prezidentui Gitanui Nausėdai naujojo švietimo, mokslo ir sporto ministro kandidatūrą. Tai Vyriausybės vadovė ketina padaryti dar šią arba ateinančią savaitę.

„Ilgai planuoju nelaukti – galbūt šią savaitę, galbūt kitą savaitę (pateiksiu kandidatūrą – ELTA)“, – Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė, antradienio rytą Prezidentūroje susitikusi su šalies vadovu.
„Kamuolys vis dar yra mano rankose, nes oficialaus teikimo, kaip žinia, nėra. Kai bus oficialus teikimas, tada kamuolys bus prezidentūros rankose“, – teigė ji.
Ministrė pirmininkė nesileido į detales apie tai, kas yra potencialus kandidatas užimti švietimo ministro postą.
„Jokių komentarų. Kai bus žmogus pateiktas, tada tas žmogus ir bus pristatytas, ir į klausimus visus bus atsakyta. Nebandykite iš manęs išgauti pavardės, kurios aš nesu pasirengusi atskleisti“, – tepasakė ji.
Kaip pranešta anksčiau, kilus nepasitenkinimui dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimų, iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų pasitraukė Gintautas Jakštas. Laikinai vadovauti ministerijai pavesta socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei.
Aptarė Vyriausybės įgaliojimų grąžinimą, tačiau pokalbio detalių neatskleidžia
Antradienio rytą vykusio susitikimo metu I. Šimonytė bei G. Nausėda aptarė ir liepą laukiančią Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo procedūrą. Klausiama, ar iš prezidento išgirdo kokių nors konkrečių ministrų pavardžių, I. Šimonytė pokalbio detalių neatskleidė.
„Aptarėme Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo procesą – taip pasakysiu bendriau“, – tepasakė I. Šimonytė.
„Kadangi susitikimas buvo darbinis, tai detalių nenorėčiau komentuoti“, – pridūrė ji.
ELTA primena, kad G. Nausėda laikosi pozicijos, jog verta kritiškai peržiūrėti kadenciją baigiančios Vyriausybės sudėtį. Šalies vadovas užsiminė, kad turi konkrečias pavardes ministrų, kuriuos, jo požiūriu, būtų galima pakeisti po to, kai Vyriausybė grąžins įgaliojimus.
Tačiau valdantieji ir premjerė tokias prezidento intencijas vertina kritiškai. Dešiniųjų teigimu, apsispręsti dėl ministrų darbo turi Vyriausybės vadovė. Be to, pažymi jie, abejonių kelia raginimai keisti ministrus kai iki Vyriausybės ir Seimo kadencijos pabaigos liko keli mėnesiai.
Kaip numato įstatymas, Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus, kai išrenkamas prezidentas. Įgaliojimai laikomi grąžintais, kai ministras pirmininkas įteikia šalies vadovui raštišką pareiškimą. Savo ruožtu prezidentas paveda premjerui eiti pareigas tol, kol bus gauti nauji Seimo įgaliojimai ir bus suformuotas naujas Ministrų kabinetas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų