Asociatyvi „Sekundės“ archyvo nuotr.

Pirmosios medikų komandos iš Lietuvos išvyksta į Ukrainą

Pirmosios medikų komandos iš Lietuvos išvyksta į Ukrainą

Pirmosios dvi medikų komandos penktadienį išvyksta į Ukrainą. Teikti medicininę pagalbą iškeliauja 24 medikai.

„Į Ukrainą yra pasiruošusios vykti dvi gydytojų komandos. Kiekvienoje yra po 4 gydytojus ir 8 slaugytojus. Vos tik gavome pagalbos prašymą iš kolegų Ukrainoje, iškart pradėjome organizavimo darbus ir sulaukėme daugiau nei 300 savanorių medikų.

Labai didžiuojamės mūsų šalies medikais, kurie, nepaisydami pandeminio nuovargio, rado jėgų dar vienam kilniam tikslui“, – komentuoja Marius Čiurlionis, Sveikatos apsaugos ministerijos patarėjas.

Reikalinga pagalba operacinėse

Anot M. Čiurlionio, medikai išvykti buvo pasiruošę kovo pradžioje, tačiau procesas užtruko pačioje Ukrainoje. Nors vyko nuolatinis bendravimas su medicinos įstaigomis Ukrainoje, tačiau ilgą laiką nebuvo aišku, kuriose teritorijose ir ligoninėse medikų reikia labiausiai.

Sveikatos apsaugos ministerija jau yra išsiuntusi į Ukrainos teritoriją medicininę paramą – apsaugos priemonių, vaistinių preparatų. Taip pat Ukrainos ligoninėms šiuo metu labai trūksta medikų, kurie galėtų pagelbėti operacijų metu, gydyti traumas bei įvairius sužeidimus. Visi medikai, prieš keliaudami į Ukrainos teritoriją, turėjo dalyvauti Lietuvos kariuomenės surengtuose mokymuose.

Išvykstantys medikai susitikime su premjere Ingrida Šimonyte. LRV nuotr.

Išvykstantys medikai susitikime su premjere Ingrida Šimonyte. LRV nuotr.

„Sulaukėme prašymo atsiųsti anestiozologų, reanimatologų, ortopedų-traumatologų, chirurgų. Kitaip tariant, labiausiai reikalinga pagalba atlikti operacijoms, gydyti traumas, sužeidimus. Visi medikai dalyvavo Lietuvos kariuomenės surengtuose mokymuose, kad būtų pasiruošę įvairioms situacijoms“, – teigia SAM patarėjas M. Čiurlionis.

Kol kas nėra aišku, ar į Ukrainą bus siunčiama daugiau medikų komandų. Lietuvoje savanorių gydytojų pakanka, tačiau neaišku, ar jų pagalbos prireiks Ukrainoje.

„Medikai Ukrainoje bus 2 savaites – tai standartinis misijos laikotarpis. Spręsdami dėl tolesnių komandų misijų, stebėsime poreikį ir vertinsime, kaip seksis pirmosioms komandoms“, – komentuoja M. Čiurlionis.

Medikai į Ukrainą keliauja ne tuščiomis – kartu gabenama didelė medikamentų ir medicinos priemonių siunta.

Iš Vilniaus medikus išlydės sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų