„Effectus“ klinika

Pirmoji gyvensenos medicinos klinika Panevėžyje

Pirmoji gyvensenos medicinos klinika Panevėžyje

Panevėžietė Rasa Rimšė po biomedicinos studijų uostamiestyje grįžo į gimtąjį miestą, dirbo keliose įmonėse, kol suprato, kad savo siekius geriausiai išpildytų savo versle. Rasa jau paauglystėje žinojo, kad rinksis mediciną. Pradėjusi nuo slaugos studijų Klaipėdos universitete, vėliau mokėsi grožio terapijos Panevėžio kolegijoje ir Profesinio rengimo centre. Visas studijų ciklas baigėsi gyvensenos medicinos magistrantūros studijomis Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

Po dvylikos mokslų ir dešimt darbo metų grožio srityje moteris suprato: grožis nėra tik grožis. „Būtent dabar yra tas laikas, kai reikia sutelkti visas studijose gautas žinias ir pradėti kryptingai veikti, – sako pajutusi. – Nuo mažo kabinetuko per dešimt veiklos metų užaugome iki klinikos. Dabar įmonės plėtra aprėpia tris veiklas: grožio ir medicinos paslaugas, neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir didmeninę bei mažmeninę prekybą.“

Rasa Rimšė.

 

Medicinos sritis veda į priekį

Gyvensenos medicina kaip mokslas tik startuoja, o tokio tipo klinika yra tik antroji Lietuvoje. Apie pačią gyvensenos mediciną mažai kas girdėję – tai mokslu pagrįsta praktika, kai gyvensena keičiama siekiant išvengti lėtinių ligų ar jas kontroliuoti, veikiant su gyvensenos veiksniais susijusias priežastis. Skirtingai nuo įprastos praktikos, kai gydomi simptomai ir sulėtinamas ligos progresavimas taikant į vaistus orientuotą gydymo metodą, gyvensenos medicina daugiausia dėmesio skiria lėtinių ligų prevencijai, remisijai ir gydymui: identifikuojamos pagrindinės su gyvensenos veiksniais susijusios ligų priežastys ir jos šalinamos koreguojant gyvenimo būdą. „Effectus“ klinikoje gyvensenos medicinos specialistai padeda esant įvairiems patiriamiems  diskomfortams, pvz.: lėtiniam nuovargiui, nemigai, virškinimo sutrikimams, nuotaikų pokyčiams, nesubalansuotam dienos režimui;  įvertina lėtinių ligų riziką, edukuoja su sveikata susijusio elgesio kaitos klausimais, skatina pacientą tapti aktyviu motyvuotu medikų partneriu, prisiimančiu atsakomybę už savo sveikatą.

Pasak pašnekovės, medicinos sritis yra labai plati ir nuolatos vedanti į priekį, skatinanti veikti. „Taip, tai nėra lengva, nes kiekvieną akimirką galvoji apie darbą, visur kyla idėjos. Čia jau kaip liga: eiti ir matyti tai, ką galėtum pritaikyti,  – mintimis pasidalina R. Rimšė. Ji gilinasi į gyvensenos mediciną ir jos esmę, aprėpiančią tris sritis: mitybą, fizinį aktyvumą ir psichinę sveikatą.

 

Effectus“ klinikos vizija platesnė

„Effectus“ klinika akcentuoja tris sritis ir į jas kryptingai eina, t. y. dermatologija, gyvensenos medicina ir slauga.

Rugsėjį startuosiantis medicinos personalas teiks ne vieną paslaugą. Mes stengiamės pritraukti stiprius gydytojus ir kitus specialistus į savo komandą, dirbame tikslingai dėl žmogaus. Mūsų išskirtinumas – ne tik pati klinikos veiklos koncepcija, bet ir paslaugos. Didžiuojamės, kad prie mūsų komandos prisijungė gydytoja onkologė-chemoterapeutė, gyvensenos medicinos specialistė Lina Paulauskienė, ji taip pat domisi ir endobiogenika. Lina išskirtinai mūsų klinikai sukūrė tyrimų programas, pagal kurias žmogus galės išsitirti nuo lėtinio nuovargio, svorio, mikrobiotos iki odos problemų. Išskirtinumas tas, kad pacientas ne tik gaus tyrimų rezultatus, bet ir galės įsigyti paslaugą – bus aptariami tyrimo rezultatai ir sudaromas gyvensenos planas. Pacientas, užsiregistravęs kraujo tyrimui, jį galės atlikti pas mus arba, mums paskyrus tyrimą, nuvykti į artimiausią „Medicina praktika“ laboratoriją – su ja esame sudarę sutartį. Svarbu tai, kad gydytoja konsultuos ir nuotoliu, tad naudotis paslauga bus galima visoje Lietuvoje.

Taip pat mūsų komandoje dirba ir biomedicinos mokslų daktarė, docentė, dietistė Sandrija Čapkauskienė. Per 16 darbo metų Sandrija ne tik sukaupė daug žinių, jas pritaikė, bet ir užsiaugino savo auditoriją. Ją galite dažnai išvysti televizijos laidose ar renginiuose, kur kalbama apie sveiką gyvenseną ir mitybos įpročių keitimą. Sandrija jums pasiūlys konsultaciją, maitinimosi programą ir priežiūrą.

Pas mus į kliniką atvyksianti plastikos chirurgė Karolina Venslauskaitė ne tik konsultuoja operacijų ir kitais klausimais, bet ir atlieka grožio injekcijas.

Komandoje dirba ir kineziterapeutė Gerda Guobužienė, ją pacientai dažnai sutinka  reabilitacijos centre, tad ją puikiai pažįsta ir vertina jos darbą.

Gerda mūsų klinikoje veda individualias ir grupines mankštas, individualią kineziterapiją, pritaikytą kiekvienam pagal problemą, ar tęstinę reabilitaciją.

Daug dėmesio skirsime nėščiųjų mankštoms, nes jų mūsų mieste trūksta.

Nėščiosioms taip pat planuojamos išskirtinės programos: bus ne tik treniruotės, masažai, bet ir mitybos rekomendacijos, tai ypač aktualu, nes vis daugėja nėščiųjų cukrinio diabeto atvejų (gestacinis nėščiųjų diabetas). Nepamiršime mamos ir vaiko mankštų.

Klinikoje dirba ir alergologė-klinikinė imunologė, masažuotojai, kurie atlieka ne tik atpalaiduojamuosius, bet ir gydomuosius masažus. Masažuotojos turi didelę patirtį, nes dirbo SPA centruose, masažavo sportininkus. Komandoje yra bendrosios praktikos slaugytojai kraujo paėmimo ir kitoms procedūroms, grožio terapeutai ir kiti grožio specialistai. Išsamiau galite paskaityti www.effectusklinika.lt.

Klinikos įkūrėja prisipažįsta, kad komandą formuoti nėra lengva, nes pati klinikos koncepcija nėra įprasta. „Esame sudarę sutartį su Lietuvos sveikatos mokslo universitetu (LSMU) dėl galimybės priimti studentus praktikai. Vis plečiamės, nes tikimės dirbti ir kituose miestuose. Be to, matome perspektyvą teikti slaugos paslaugas namuose.

Pacientus ir klientus informuojame, kad šiuo metu visos paslaugos, teikiamos klinikoje, yra mokamos, sutarčių su TLK dar nesame sudarę“, – pasakoja R. Rimšė.
Visas paslaugas ir įkainius galite matyti www.effectusklinika.lt, tel. +37069636767, kristina@efektas.com.
„Effectus“ kliniką rasite Vasario 16-osios g. 3, Panevėžyje.

Martynos Gasperavičienės nuotr.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų