Pirmoji Britanijos mergina

Pirmoji Britanijos mergina

Jungtinės Karalystės naujojo premjero Boriso Džonsono pašonėje sukiojasi žavi, protinga ir labai išvaizdi mergina Keri Saimonds. Kas gi ši 31-erių paslaptingoji šalia audringu gyvenimu garsėjančio 55-erių Britanijos premjero?

Nors Keri Saimonds ir stengiasi laikytis nuošalyje, Jungtinės Karalystės gyventojai jau praminė žavią šviesiaplaukę pirmąja Britanijos mergina. Taip, jau kuris laikas santykius su B. Džonsonu puoselėjanti mergina kartu su juo net įsikėlė į legendinius Dauningo gatvės apartamentus. Beje, charizmatiška porelė tapo pirmąja nesusituokusia pora, apsigyvenusia oficialioje Didžiosios Britanijos ministro pirmininko rezidencijoje.

Britų bulvariniai leidiniai nuo pat Teresos Mei atsistatydinimo skiria labai daug dėmesio naujajam premjerui ir jo draugei, kuri dirbo per sėkmingą B. Džonsono, tuomet ėjusio Londono mero pareigas, 2012 metų perrinkimo kampaniją.

„Premjeras oficialiai įsikrausto, ir taip, jo partnerė gyvens čia“, – įkurtuvių dieną sakė Dauningo gatvės atstovė, padarydama galą ištisas savaites trukusioms spėlionėms dėl poros gyvenimo kartu.

Iš tiesų Borisas ir Keri negyvena už garsiųjų juodų 10-uoju numeriu pažymėtų durų. Prestižinis Dauningo gatvės 10-ojo namo adresas yra naujojo iždo kanclerio Sadžido Džavido, kurio biuras yra gretimame 11-ajame name. Tačiau 11-ajame name taip pat yra erdvesnis net keturių miegamųjų butas. Buvęs leiboristų premjeras Tonis Bleras pirmasis susikeitė šiais butais ir nuo to laiko tradicija gyvuoja – Teresa Mei ir jos vyras Filipas taip pat gyveno 11-ajame name. Borisas Džonsonas ir Keri Saimonds prieš didįjį kraustymąsi į Dauningo gatvę drauge gyveno Pietų Londone esančiuose apartamentuose nuo praėjusių metų rugsėjo, kai premjeras ir jo 55-erių žmona Marina Viler pareiškė, kad nebegyvena kartu ir suka skirtingais keliais.

Premjeras lovelasas

Naujasis ministras pirmininkas buvo vedęs du kartus. Pagarsėjęs donžuanas po 26-erius metus trukusios santuokos nusprendė nebegyventi su antrąja žmona, todėl tapo pirmu premjeru po 1970-aisiais vyriausybės vadovu tapusio Edvardo Hito, pradėjusio eiti šias pareigas be sutuoktinės šalia. Įdomumo dėlei reikėtų paminėti, kad Keri Saimonds šalia dabartinio Britanijos ministro pirmininko buvo pastebėta kur kas ankščiau, nei šis paskelbė apie savo santuokos griūtį. Ir dar viena detalė – oficialiai premjeras ir jo žmona dar nėra išsiskyrę.

Daugelis naująjai premjero simpatijai priskiria nuopelnus dėl pastaraisiais mėnesiais ypač pagerėjusios B. Džonsono išvaizdos.

Būtent todėl premjero viešųjų ryšių komanda nuogąstauja, kad jei K. Saimonds ir B. Džonsonas bus pristatomi kaip oficiali pora, gali kilti protokolo problemų ir atsirasti perdėtas dėmesys vyro ilgai trukusiai neištikimybės istorijai.

B. Džonsonas turi net keturis vaikus su antrąja žmona M. Viler, o štai vyriausia jo dukra yra vos penkeriais metais jaunesnė už naująją ministro pirmininko simpatiją. Dar vieną dukrą premjeras turi iš 2009-aisiais užmegzto audringo romano.

Tąkart per mūšį teisme dėl minėtos mergaitės gimimo buvo pareikšta įtarimų, kad premjeras turi dar ir kitą nesantuokinį vaiką, bet kol kas tai lieka tik kalbomis, nes pats B. Džonsonas kategoriškai atsisako komentuoti šį faktą.

Audringi santykiai

Dėmesio centre Keri Saimonds ir Borisas Džonsonas buvo atsidūrę dar birželio mėnesį, kai vyko ministro pirmininko rinkimų kampanija.

Britų policijai tuomet teko vykti raminti audringo naktinio ginčo tarp Boriso Džonsono ir jo gražuolės draugės. Pareigūnus naktį iškvietė sunerimęs poros kaimynas. Jis kalbėjo apie riksmus ir durų trankymą Boriso ir jo draugės bute.

Pasak šaltinio, buvo girdėti, kaip moteris šaukia, kad tuomet dar tik būsimas premjeras turįs palikti ją ramybėje ir dingti iš jos buto.

Skambučio sulaukta netrukus po vidurnakčio. „Skambintojas buvo sunerimęs dėl savo kaimynės“, – po incidento nedaugžodžiavo policijos atstovas.

Pareigūnai tada esą pasikalbėjo su minimo buto gyventojais, tačiau viskas buvo gerai ir policija nematė priežasčių kištis.

Kaimynas sakė įrašęs ginčą iš savo buto. Jis triskart beldęs į B. Džonsono ir K. Saimonds buto duris, tačiau niekas į beldimą nereagavo. Kaimynas patikino girdėjęs labai garsius riksmus ir trenksmus, sudrebinusius sienas. Per tą audringą ginčą, pasak jo, netgi buvo daužomi daiktai, esantys bute.

Nuopelnai dėl išvaizdos

Nepaisant to, jog paskui šią porą velkasi neištikimybės ir chaoso šleifas, daugelis Britanijos žmonių Keri Saimonds vertina itin teigiamai. Kai kas net įsitikinę, kad ji galėtų suvaidinti reikšmingą vaidmenį šalia premjero, ir priskiria jai nuopelnus dėl pastaraisiais mėnesiais ypač pagerėjusios B. Džonsono išvaizdos. Ministras pirmininkas ne tik akivaizdžiai sulieknėjo, tačiau ir kiek susitvarkė daugybės pašaipų sulaukusią šukuoseną – šiuo metu sunkiai suvaldoma B. Džonsono ševeliūra atrodo kur kas geriau.

Beje, ministras pirmininkas labai atsargiai rinkosi, su kuo kalbėti: retai dalijo interviu laikraščiams, vengė kelių didelių televizijos debatų. Jis tapo kur kas labiau disciplinuotas, tad daug žmonių mano, kad dėl tokios transformacijos atsakinga būtent Keri Saimonds.

Beje, pranešama, kad B. Džonsonas ir K. Saimonds kitais metais netgi planuoja susituokti – kai tik bus užbaigtas jo skyrybų procesas. Kalbama, kad kai kurie patarėjai siūlo iki to laiko merginai likti nuošalyje. B. Džonsonas būtų pirmasis per 250 metų britų ministras pirmininkas, vedęs eidamas šias pareigas.

Prievartautojo auka

Naujojo Jungtinės Karalystės ministro pirmininko mergina – išties ryški asmenybė. Manoma, kad žiniasklaidos dėmesio centre atsidūrusi politinės komunikacijos ekspertė netgi darys įtaką premjerui aplinkosaugos klausimais.

Keri ir Borisas viešumoje kartu matomi išties retai.

B. Džonsono partnerė iki šiol gana sėkmingai išvengė atsidūrimo žiniasklaidos dėmesio centre: kampanijos renginiuose buvo matoma retai, nelydėjo partnerio į istorinį susitikimą su karaliene Elžbieta II. Kalbama, jog jos vaidmuo priklauso nuo jos asmeninių pasirinkimų.

Vieno iš laikraščio „The Independent“ įkūrėjo Metju Saimondso ir to paties laikraščio teisininkės Džozefinos Makafi dukra augo privilegijuotomis sąlygomis pietvakarių Londone. Beje, ir K. Saimonds tėvai turėjo nesantuokinį romaną.

K. Saimonds lankė prestižinę privačią Godolfino ir Latimerio mokyklą, o paskui studijavo teatrologiją ir meno istoriją Voriko universitete centrinėje Anglijoje.

Konservatoriams K. Saimonds pradėjo dirbti 2010 metais, kaip parlamentaro Zako Goldsmito rinkodaros direktorė, o su B. Džonsonu susipažino dirbdama jo mero rinkimų kampanijoje.

Pradėjusi dirbti Konservatorių partijos atstove spaudai, ji greitai kilo karjeros laiptais. Dirbo įvairiuose ryšių su žiniasklaida postuose partijos būstinėje, taip pat ir komunikacijos direktore, bet pernai šio darbo atsisakė.

Šiuo metu aktyvi kovotoja su plastiko tarša dirba patarėja nevyriausybinėje organizacijoje „Oceana“, skirtoje pasaulio vandenynų apsaugai. Tad būtent todėl analitikai mano, kad K. Saimonds galės daryti įtaką premjerui klimato krizės ir gyvūnų gerovės klausimais.

K. Saimonds viešumoje kalbėjo ir apie kitus jai svarbius dalykus. Vienas jų – susidūrimas su Džonu Vorboisu, Jungtinėje Karalystėje žinomu kaip „taksi vairuotojas-prievartautojas“. Manoma, kad jis užpuolė mažiausiai 100 moterų.

Būdama 19-os Keri įsėdo į jo vairuojamą automobilį. Taksi vairuotojas pasiūlė merginai gėrimo – aukoms prievartautojas duodavo gėrimų su svaigiosiomis medžiagomis. K. Saimonds tikino nežinanti, kas įvyko po to. Ji nenorėjo likti anonime ir viešai papasakojo savo istoriją. Lygtinio paleidimo tarybai nusprendus, kad Dž. Vorboisas nebekelia grėsmės, ji padėjo inicijuoti teisminę peržiūrą. Buvo nustatyta, kad Dž. Vorboisas visuomenei vis dar kelia didelę grėsmę, tad jis liko už grotų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų