Pirmasis panevėžietis neskubėjo belstis

Pirmasis panevėžietis neskubėjo belstis

 

Daugiau nei parą laukusi pirmojo šių metų panevėžiečio, Respublikinė Panevėžio ligoninė jo stiprų klyksmą išgirdo tik sausio antrosios rytą. Į šį pasaulį pasibeldė didelis, sveikas berniukas, o po keturių valandų gyvenimo jo pasveikinti suskubo būrys svečių.

Kai visas pasaulis gruodžio 31-osios vidurnaktį šauna šampaną ir į dangų leidžia fejerverkus, ligoninėse nebūna laiko švęsti. Naujųjų metų šurmulys kyla gimdyklose, kur laikrodžiams išmušus dvylika kartų laukiama pirmojo naujagimio.

Tokia atmosfera paskutinę 2019-ųjų parą tvyrojo ir Panevėžio ligoninės Akušerijos ginekologijos klinikoje. Čia likus dešimčiai minučių iki vidurnakčio gimė dvi mergaitės iš Panevėžio rajono. Pasak klinikos laikinai vedėjo pareigas einančio Raimundo Petrausko, gimdymai buvo gana komplikuoti ir laukti 2020-ųjų jau nebebuvo galima.

Gimus dviem paskutinėms praėjusių metų mažylėms, šių metų naujagimio teko laukti daugiau nei parą. Pirmasis panevėžietis į šį pasaulį niekaip neskubėjo ir jį pasveikino tik sausio 2-osios rytą, jau kelios minutės po 5 val.

Naujametė staigmena

Stiprų, sveiką, sveriantį 3,970 kg 54 cm ūgio berniuką pagimdė panevėžietė Lina Lesminavičiūtė. Šeima augina ketverių sūnų ir broliuką jam planavo padovanoti tik sausio 8-ąją.

„Pirmomis sausio dienomis sulaukti antrojo mažylio nesitikėjome. Gavome Naujųjų metų staigmeną. Gimdymas buvo sunkus, bet rezultatas atpirko viską. Pati jau vaikštau, ultragarso tyrimas parodė, kad ir sūnus visiškai sveikas“, – džiaugėsi jauna mama.

Vardo naujagimis praėjus vos kelioms valandoms po gimimo dar neturėjo, L. Lesminavičiūtė sakė lauksianti mažylio tėčio ir su juo esą sugalvos, kaip pavadinti pirmąjį 2020-ųjų panevėžietį.

Lina gimdė viena. Ji juokiasi, kad taip buvo net geriau – galėjo susikaupti ir galvoti tik apie savo bei mažylio sveikatą.

L. Lesminavičiūtės gimdymas ligoninėje truko aštuonias valandas. Pirmojo, dar didesnio svorio vaikelio Karolio panevėžietė prieš ketverius metus toje pačioje ligoninėje susilaukė po cezario pjūvio. Ir šį kartą tikėtasi tokios pat procedūros. Bet mama sukaupė jėgas ir pagimdė pati.

„Dabar laukia skiepai, tyrimai ir poryt jau ruošiamės namo“, – šypsojosi L. Lesminavičiūtė.

Gimdymų mažėja

„Šiais laikais gimdyves jau galėtume paleisti ir tą pačią dieną, bet naujagimiui reikia atlikti daug tyrimų. Mūsų ligoninė jų dabar atlieka dar daugiau nei anksčiau“, – pasakojo Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas ir laikinasis Akušerijos ginekologijos klinikos vadovas R. Petrauskas.

Sausio 2-osios rytą pirmojo panevėžiečio pasveikinti atvyko nemažai svečių: Panevėžio meras Rytis Račkauskas, Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

„Kasmet sausio pirmosiomis dienomis po darbingos nakties sulaukiame tokių sveikinimų skyriuje. Kol kas turime vieną šių metų naujagimį, bet situacija paprastai greit keičiasi ir jau artimiausiomis paromis bus jų daugiau“, – kalbėjo R. Petrauskas.

Praėjusiais metais Panevėžio ligoninėje įregistruoti 1145 gimdymai, vaikučių į šį pasaulį atėjo dar daugiau, nes buvo ir dvynukų.

„Trynukų, ketvertukų ir kiti daugiavaisiai gimdymai priimami perinataliniame centre. Panevėžio ligoninėje gimsta tik dvynukai, jų pernai buvo keliolika porų. Gimdymų kasmet mažėja, bet tokia demografinė situacija visoje Lietuvoje. Berniukų ir mergaičių santykis Panevėžyje išlieka panašus – maždaug tiek pat gimsta ir vienų, ir kitų“, – apie pastarųjų metų tendencijas miesto Akušerijos ginekologijos klinikoje kalbėjo R. Petrauskas.

Sunkiausias praėjusiais metais Panevėžio ligoninėje gimęs mažylis svėrė daugiau nei 5 kg, mažiausiais – tik 700 g. Pastarasis turėjo daug sveikatos problemų, tuoj pat po gimdymo išgabentas Vilniaus medikų priežiūrai.

 

Komentarai

  • Kokios gražios sulaukė šeima! Tik būkit sveiki!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų