Bitininkai Vilius ir Ignas Jackevičiai. P. Židonio nuotr.

Pirmasis medus – tik bitėms ir smaližiams

Pirmasis medus – tik bitėms ir smaližiams

 

Tikra lietuviška žiema ir šaltas pavasaris netrukdo dūzgiančioms darbštuolėms bitėms. Bitininkai tikisi, kad pirmasis šiųmetis medus prekyboje pasirodys jau po poros savaičių.

Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkas Vaidas Arbutavičius sako, kad bitėms nepatiko ne žiema, o vėluojantis šaltas pavasaris.

„Ilgokai nebuvo daug normalių dienų paskraidymui. Dabar oras sušilo, pražydo daugiau žiedų, bitės tapo aktyvesnės ir į darbą labai kimba“, – pastebi V. Arbutavičius.

Pirmasis medus pirkėjus pasieks nužydėjus sodams ir kiaulpienėms – gegužės pabaigoje–birželio pradžioje.

„Jei orai laikysis tokie kaip šiomis dienomis, greitai turėsime medaus. Bitėms reikia šiltų dienų ir žiedų“, – sako bitininkas.

Apie 200 bičių šeimų turintis V. Arbutavičius sako, kad susidomėjimas šia verslo šaka Panevėžio krašte auga. Draugija kasmet pasipildo bent 2–5 naujais nariais, o šiuo metu Panevėžio rajone suskaičiuojama apie 8,5 tūkstančio bičių šeimų.

Ant Panevėžio ir Kupiškio rajono ribos įkurtame Viliaus ir Igno Jackevičių bityne – pats darbymetis.

„Šiandien važiavome prie bičių 7 ryto, o jos jau grįžta iš laukų su žiedadulkių gumuliukais ant kojyčių“, – apie dūzgiančias darbštuoles pasakoja I. Jackevičius.

220 bičių šeimų turinčių brolių vabzdžiai itin produktyvūs ir neagresyvūs, atsigabenti iš Vokietijos, o avilius broliai meistrauja patys. Prieš keletą metų pagamino netgi išmanųjį avilį.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 13 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų