P. Židonio nuotr.

Pirmąja paukščių gripo auka tapo gulbė

Pirmąja paukščių gripo auka tapo gulbė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute gulbei nebylei patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripo H5N1 potipio virusas.

Nugaišusi gulbė rasta praėjusią savaitę Nemuno pakrantėje Kaune. Tai pirmas atvejis šiais metais Lietuvoje, kai paukščių gripas nustatytas laukinėje gamtoje, sakoma VMVT pranešime.

„Apie pastebėtą gulbę Nemuno pakrantėje tarnyboms pranešė neabejingas pilietis. Šioje vietovėje – netoli M. K. Čiurlionio tilto – gausiai būriuojasi vandens paukščiai, o gyventojai mėgsta juos lesinti. Nors tikimybė, kad virusas per kontaktą nuo gaišenos galėjo patekti žmonėms ar naminiams paukščiams, yra beveik nulinė, tačiau grėsmė, kad atšilus orams virusas gali būti perneštas su migruojančiais paukščiais į paukščių ūkius, yra labai didelė. Todėl laboratorijoje atidžiai tiriame visus rastus nugaišusius paukščius ir raginame visus paukščių augintojus stiprinti ūkių stebėseną bei saugumą“, – perspėja VMVT Skubios veiklos skyriaus patarėja Vilija Grigaliūnienė.

VMVT primena paukštininkystės ūkiams ir pavienių paukščių augintojams, kad paukščių migracijos laikotarpiu įsigalioja tam tikri draudimai – nurodoma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti tiesioginio kontakto su laukiniais (pvz., lauko aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu).

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų