Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

Pirmą kartą į Lietuvą nebandė patekti nė vienas migrantas

Pirmą kartą į Lietuvą nebandė patekti nė vienas migrantas

Per praėjusią parą, nuo antradienio vidurnakčio iki trečiadienio, iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose nebandė patekti nė vienas neteisėtas migrantas. Nuo rugpjūčio 3 d. VSAT pareigūnams buvo suteikta teisė nepriimti neleistinose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų. Nuo tol tai yra pirmas kartas, kai per parą nebuvo nė vieno tokio bandymo.

Spalio 7 d. buvo apgręžtas 1 užsienietis, rugpjūčio 21 ir 24 d. – po 2. Pirmadienį tokių neįleistųjų buvo 23, sekmadienį – 24, šeštadienį – 14, penktadienį – 30, ketvirtadienį – 33, trečiadienį – 37. Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių antradienį įleistas vienas užsienietis, tačiau šis atvejis nėra susijęs su Baltarusijos režimo organizuotos neteisėtos migracijos iš Azijos ir Afrikos šalių srautais.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7853 (vidurnakčio iš antradienio į trečiadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Komentarai

  • Matyt šaltis trukdo. Bijo nušalti ,,užpakalių,,.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų