(Delfi nuotr.)

Pinigai į sąskaitas nekeliaus net keturias dienas

Pinigai į sąskaitas nekeliaus net keturias dienas

Planuojantieji šią savaitę susimokėti mokesčius, pervesti pinigus ar daryti kitokius pavedimus į kitose finansinėse institucijose esančias sąskaitas, turėtų nesnausti. Bankai skelbia, kad penktadienį, balandžio 14 dieną, Lietuvoje nebus vykdomi tarpbankiniai pinigų pervedimai. Jie taip pat nebus vykdomi ir visą šventinį savaitgalį.

Balandžio 13 dieną, ketvirtadienį, mokėjimai, pateikti iki 16 valandos, bus įvykdyti dar tą pačią dieną, o pateiktus vėliau gavėjai kituose Lietuvos bankuose ir Europos ekonominės erdvės bankuose gaus tik antradienį, balandžio 18 dieną. Tokia tvarka Lietuvoje galioja jau antrus metus, kai prisijungta prie europinės SEPA mokėjimų sistemos ir pasikeitė pinigų „vaikščiojimo“ kelias.

Lietuvos bankų asociacijos vadovas Stasys Kropas sako, kad penktadienį bus galima daryti pavedimus tik banko viduje, tai yra jeigu gavėjo ir mokėtojo sąskaitos yra tame pačiame banke. Pasak jo, pernai Lietuvos banko mokėjimo sistema Didįjį penktadienį dirbo, tačiau faktiškai nebuvo pavedimų, ir šiemet priimtas sprendimas nedaryti pervedimų iš kredito įstaigų. S. Kropo teigimu, pinigai nebus pervedami, nes penktadienį Europoje nedirbs tarpuskaitos sistema. Pagal šventes šalyse narėse kasmet patvirtinamas ne darbo dienų planas.

„Jeigu didžiausios šalys narės turi šventes, tai nėra prasmės Europoje turėti tarpuskaitą, nes ji negali veikti. Didįjį penktadienį daugelyje šalių nedirbama“, – sako Lietuvos bankų asociacijos vadovas.

Jis priminė, kad visi kiti mokėjimai kortelėmis parduotuvėse ir kitose įstaigose bus galimi.

S. Kropo teigimu, verslas turi prisitaikyti prie tokių nepatogumų ir aktualius mokėjimus padaryti anksčiau.

„Kai kuriose šalyse taip priimta: jeigu niekas nedirba – tai kokia prasmė atidaryti bankus operacijoms, jeigu niekas nesinaudoja? Jeigu viena kita šalis turi kitokį režimą ir yra darbo diena, ji turi prisitaikyti prie bendrų ES taisyklių. Tad nėra jokių problemų ir protestų dėl to“, – sako jis.

Komentarai

  • Mums sudėtingiau su pervedimų stabdymu, tai darysime per Paysera.teiravausi, vykdys skubius pervedimus

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų