Pilnėjant kišenėms gyvenimas nelengvėjo

Pilnėjant kišenėms gyvenimas nelengvėjo

Panevėžiečių atlyginimai per metus ūgtelėjo daugiau nei šimtu eurų į rankas, tačiau bedarbių gretos per tą patį laiką Aukštaitijos sostinėje išaugo kone 16 proc., skelbia „Sodra“.

„Sodros“ atlikta pirmojo šių metų ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga rodo, kad per metus atlyginimai sparčiau augo šalies rajonuose – apie 16 proc., dirbančių miestuose – apie 13 proc.

Panevėžio miestas ir rajonas – ne išimtis.

„Sodros“ Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėjos Kristinos Zitikytės teigimu, Panevėžio mieste šių metų kovą vidutinis darbo užmokestis siekė apie 1620 eurų neatskaičius mokesčių, o tai 12,8 proc. daugiau nei 2022-ųjų tą patį mėnesį.

Panevėžio rajone kovą atlyginimai siekė apie 1550 eurų popieriuje, bet augo sparčiau nei mieste – per metus darbo užmokestis rajono gyventojams ūgtelėjo apie 14,4 proc.

Į rankas panevėžiečiai uždirba vidutiniškai 1040 eurų. Tai reiškia, kad Aukštaitijos sostinės dirbantiems žmonėms per metus atlyginimas padidėjo apie 111 eurų.

Panevėžio rajone darbo užmokestis ūgtelėjo kiek daugiau – apie 117 eurų, tačiau mėnesinė alga vis tiek keliomis dešimtimis eurų mažesnė nei miestiečių – vidutiniškai 1003 eurai į rankas.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 26 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų