Pigus ir kokybiškas dedikuotas serveris – kada tai įmanoma?

Pigus ir kokybiškas dedikuotas serveris – kada tai įmanoma?

Ieškote optimalaus dedikuoto serverio nuomos varianto? Ko gero, teko aptikti ne vieną skambų pasiūlymą, kuriame žadama prieinama kaina ir, žinoma, paslaugos kokybė. Ne paslaptis, kad pigumas neturėtų būti vienintelis pasirinkimo kriterijus, o viliojančius pažadus verta patikrinti dukart. Kaip šiandien pasirinkti tinkamiausią variantą ir kas rodo, kad į mažą mokestį „įskaičiuotas“ didelių lūkesčių išpildymas?

Duomenų centro savininkai ir prieinamas pasiūlymas?

Svarbu suprasti, kad pigiausias variantas ne visuomet bus geriausias, lygiai taip pat, kaip ir brangus negarantuoja kokybės. Renkantis patikimą partnerį, privačių serverių nuomos rinkoje stiprus saugiklis – paslaugų teikėjai, kurie valdo duomenų centrą patys. Dažnai kartojama, kad tai padeda užtikrinti nepertraukiamą duomenų srautą, saugumą, bet kaip tai susiję su apmokestinimu?

Paprastai tariant, tokiu atveju paslaugos tiekimo grandyje nelieka trečiosios šalies – tarpininkų, kurių pelną sudaro nuomos sandoriai. Tiesiogiai iš profesionalių tiekėjų nuomojami dedikuotieji serveriai natūraliai neapkraunami platintojų antkainiais. Įdomu sužinoti daugiau? Optimalius, pačių nuomos centro savininkų siūlomus ir individualiai pritaikomus planus rasite čia.

Sertifikuoti paslaugos teikėjai

Aiškiai apsisprendus savo projekto duomenų saugumą patikėti patiems duomenų centrų savininkams, yra vienas esminis kriterijus. Serverių nuomos rinkoje lygiai taip pat gaji visų, net itin mažos kainos planų kokybę įrodanti sertifikavimo sistema. Vienas esminių – TIER III sertifikatas. Šis nurodo, kad:

  1. užtikrinami dubliuoti ar pertekliniai komponentai,
  2. įranga veikia tinkamiausiomis serverių laikymo sąlygomis,
  3. duomenys pilnai apsaugoti tiek nuo fizinių, tiek nuo virtualių grėsmių,
  4. bet kuris planas visiškai pritaikytas nuolatinio duomenų srauto palaikymui,
  5. individuali paslauga nebus niekaip veikiama pavienių komponentų gedimų.

Būtent todėl, lyginant kelis potencialius ateities partnerius, labai verta pasigilinti į papildomas garantijas suteikiančius dokumentus.

Nuolatinis pasiekiamumas ir nuotolinis valdymas

Bet kokie efektyvūs nuomos sprendimai be išimties priklauso nuo techninio pamato. Nuolatinį pasiekiamumą, nenutrūkstamą ryšį ir patogų nuotolinį valdymą garantuoja apraše aiškiai nurodoma techninė bei programinė įranga. Todėl, atsirinkus patraukliausius pasiūlymus, svarbu pasidomėti, koks pamatas palaiko aukštai keliamą lūkesčių kartelę. Pasirinkus tinkamą partnerį, net maža kaina pasižymintys dedikuotųjų serverių planai gali užtikrinti ne mažiau kaip 99,98 % paslaugos pasiekiamumą.

Pigiausias ar saugus, o gal optimalus ir saugus?

Besidairantiems draugiškesnio kainos pasiūlymo svarbu suvokti, kad šiandien dėl to tikrai nereikia aukoti saugumo standartų. Šiuo klausimu pasekmes taikliai nusako posakis, jog ne laiku ir ne vietoje taupantys moka du kartus. Pigiausias variantas ne visuomet saugiausias, todėl verta ieškoti optimalaus, biudžetą atitinkančio plano, užtikrinančio ne tik sklandų, bet ir saugų duomenų srautą.

Kokiais rodikliais vadovautis? Privačiuose serveriuose individualiai priimtiniausia, patikrinta antivirusine apsauga dažniausiai pasirūpina patys klientai, tačiau prie produkto aprašo reikėtų ieškoti RAID saugos sistemos punkto. Fizinis įrangos sergėjimas 24 valandas per parą – nė nekvestionuojamas. Beje, didelį vaidmenį atlieka nuolat klientams pasiekiama, sparčiai bet kokius trikdžius pastebinti ir šalinanti komanda.

Lankstūs pokyčiai ir paslėptos pastabos

Galiausiai, kiekvienas verslas renkasi šiai dienai aktualų planą, bet tikslas ateityje augti ir laisvai gauti reikalingus papildomus išteklius – išlieka. Todėl, turint kelis skirtingus variantus, pravartu pasigilinti, ar galutinės kainos žinutė neturi užslėptų, painių „žvaigždučių“. Lyginant įmones, ekspertai pataria pasidomėti ne tik teikiamomis galimybėmis, bet ir su šiomis siejamomis sąlygomis, tiekėjų „lankstumu“. Pavyzdžiui, kartais, pratęsiant paslaugą, dingsta iki tol buvusi akcija, o tuomet tenka pakloti kone perpus didesnes sumas.

Dairotės dedikuotųjų serverių nuomos pasiūlymo, pasižyminčio prieinama kaina? Svarbiausias rinkos specialistų patarimas, su kuriuo reikėtų leistis į paieškas – tegul pigiausias pasiūlymas nebūna vienintelis ar pagrindinis kriterijus: tikėtina, kad tokiu teks mokėti du kartus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Rodyti daugiau
Daugiau leidinio naujienų