Tomas Vinickas (ELTA) nuotr.

Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis vasarį brango

Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis vasarį brango

Vasarį pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis, palyginti su 2024 metų sausio mėnesiu, šalies parduotuvėse brango 3,04 euro (4,6 proc.), tačiau buvo 8,68 euro (11,2 proc.) pigesnis nei pernai metų vasarį, rodo kainas stebinčio Pricer.lt analizė.

Portalo pranešime nurodoma, kad pirmoje vietoje laikosi prekybos tinklas „Maxima“, šįkart sumažinęs krepšelio kainą 0,56 euro. Į antrąją iš šeštos pozicijos pakilo „Norfa“, kurios krepšelis pigo 1,81 euro. Į trečią vietą iš penktos taip pat kyla „Barbora“ (brango 1,39 euro), „Iki“ atsiranda ketvirtoje vietoje, piginusi krepšelį 3,88 euro. Penktoje ir šeštoje reitingo pozicijose įsitaiso „Rimi“ ir „E.Rimi“, atitinkamai branginusios krepšelį 7,37 ir 11,94 euro. Paskutinėje vietoje vasario reitinge – „Iki“ internetinė parduotuvė „Last Mile“ (pigo 0,86 euro).
Pasak Pricer.lt, skirtumas tarp pigiausio („Maxima“) ir brangiausio („Last Mile“) krepšelio yra 19,78 euro (34,8 proc.).
Iš Pricer.lt stebimų 52 prekių kainų brango 16 prekių, pigo 35, 1 prekės kaina nesikeitė.
Iš viso reikšmingai (10 proc. ir daugiau) brango 4 prekės iš 52 stebimų. Labiausiai brango pigiausi ryžiai, silkių filė „Zigmas“, juodoji arbata „Lipton“, pigiausia virta dešra, bulvės.
Pigo 35 prekės, daugiau nei 10 proc. – 19: saulėgrąžų aliejus, pigiausias jogurtas, pigiausia juoda duona, pigiausi avižiniai dribsniai, pigiausi grietinė, pigiausi pomidorai, pigiausias pienas.
Pricer.lt nurodė, kad vasario mėnesio pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitinge šįkart nedalyvauja prekybos centras „Lidl“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų