Lietuvos muitinės nuotr.

Pigesnių degalų ir rūkalų į Baltarusiją vykstantys užkišo muitinės kontrolės postus

Pigesnių degalų ir rūkalų į Baltarusiją vykstantys užkišo muitinės kontrolės postus

Kelio postuose su Baltarusija antradienį beveik nebeliko išvykstančiojo krovininio transporto eilių. Vis dėlto, pasak Muitinės departamento, dėl kone penkis kartus išaugusio pigesnių degalų ir rūkalų į Baltarusiją važiuojančiųjų lengvųjų automobilių srauto, kai kuriuose kelio postuose susidaro milžiniškos krovininio transporto eilės.

„Pastarąją parą vien Lavoriškių kelio poste buvo patikrinti 638 iš Baltarusijos vykstantys lengvieji automobiliai, tuo tarpu balandžio mėnesį jų per parą pravažiuodavo ženkliai mažiau – 136. Būtent dėl kone 5 kartus išaugusio pigesnių degalų ir rūkalų į Baltarusiją važiuojančiųjų lengvųjų automobilių srauto trikdomas muitinės darbas. Turime nepamiršti, kad muitinės pareigūnai privalo ypatingai kruopščiai tikrinti iš Baltarusijos įvažiuojančias transporto priemones dėl galimų pažeidimų (ES sankcijų įgyvendinimo kontrolė) – dėl šios priežasties muitinės procedūros taip pat užtrunka ilgiau. Todėl pastarosiomis savaitėmis padidėjo laukiančiųjų patikros į Lietuvą vykstančių krovininių automobilių eilės“,– sako Vilniaus teritorinės muitinės direktorius Arūnas Sarulis.

Antradienį, 9 valandą ryto, muitinės Raigardo kelio poste iš Baltarusijos pusės laukė 240, Šalčininkų – 340 krovininių automobilių. Lavoriškių kelio poste didesnių eilių nei išvykstant, nei įvažiuojant į Lietuvą nebuvo. Muitinės departamento pranešime primenama, kad vis dar besitęsia kelio remonto darbai Medininkuose – šiame kelio poste iš Baltarusijos pusės laukia net 860 vilkikų.

Nuo gegužės 15 d., įsigaliojus beviziam režimui, muitinės pareigūnai kelio postuose su Baltarusija nustatė 599 Administracinių nusižengimų kodekso pažeidimus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų