Pėstiesiems atidarytas tiltas

Pėstiesiems atidarytas tiltas

Panevėžiečiai socialiniuose tinkluose juokauja sulaukę istorinio įvykio. Nuimtos grotos nuo dvejus metus buvusio uždaryto tilto, jungiančio A. Jakšto gatvę ir Senvagę.

Nors tilto rekonstrukcija atidedama iki pavasario, rangovai, spaudžiami miesto Savivaldybės, pagaliau rado būdų, kaip įrengti laikiną taką.

Uždarytas pėsčiųjų tiltas daugeliui panevėžiečių buvo tapęs tikru iššūkiu – norint iš miesto centro patekti į A. Jakšto gatvėje esančias gydymo įstaigas, tekdavo sukti didžiulį lankstą iki Smėlynės arba Stoties gatvių.

Dabar iš statybinių pastolių ir lentų sumontuotas savotiškas tiltas tilte. Nors jis gerokai siauresnis, tačiau įmanoma važiuoti ir su kūdikių vežimėliais ar prasilenkti dviem pėstiesiems.

Pasak Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos, pats tiltas buvo ne kartą apžiūrėtas ekspertų, kurie įvertino, jog konstrukcijų būklė ir atsparumas apkrovoms tinkamas. Tačiau pėstiesiems jis buvo kone pusantrų metų uždarytas dėl nesaugių turėklų, nugrandžius viršutinę dangą vietomis atsivėrusių skylių, kai kur išsikišusių armatūros strypų.

„Suprantame, kad pėstiesiems šis tiltas labai svarbi susisiekimo jungtis. Todėl spaudėme rangovus, kad kol nevyksta darbai, rastų būdų, kaip juo saugiai pereiti žmonėms. Ir toks sprendimas buvo rastas – įrengti laikini apsauginiai atitvarai. Tai nėra idealus variantas, bet geresnis sprendimas nei tiltą ir toliau laikyti uždarytą“, – sakė T. Jukna.

Pasak administracijos direktoriaus, su rangovais sutarta, kad tamsiuoju paros metu tiltas būtų apšviestas.

Pėsčiųjų tiltas pagaliau atidarytas. Tiesa, tik iki pavasario, kuomet numatyta tęsti rekonstrukcijos darbus. P. Židonio nuotr.

Lauks pavasario

Pėsčiųjų tiltas, jungiantis A. Jakšto gatvę ir Bendruomenių rūmų prieigas, pagal pirminį projektą jau turėjo būti sutvarkytas 2021-aisiais.

Pradėjus rekonstrukcijos darbus paaiškėjo, kad jo būklė daug sudėtingesnė ir nepakaks tik perdažyti turėklus bei išlieti naują dangą.

Per apžiūras rasta sunykusi skersinė armatūra, perdangos gembių betonas praradęs savo stiprumo savybes – trupa. Reikalinga keisti ir stiprinti tilto laikančiąsias konstrukcijas, spręsti vandens nutekėjimo problemas – performuoti nuolydžius, iš esmės keisti turėklų tvirtinimą.

Bendruomenių rūmų prieigų sutvarkymo ir A. Jakšto gatvės tilto rekonstrukcijos projekto konkursą laimėjęs rangovas Panevėžio statybos trestas atsisakė toliau vykdyti darbus, kol nebus pakoreguoti projekto sprendiniai. Kol vyko diskusijos tarp rangovo ir Panevėžio savivaldybės, gerokai išaugo ir statybos darbų kainos.

Pasak T. Juknos, po ilgų diskusijų pagaliau rastas sprendimas, tenkinantis abi puses. Tiesa, žiemos metu tilto rekonstrukcijos darbų vykdyti negalima, visi darbai nukelti pavasariui, kai leis oro sąlygos.

„Manome, kad radome kompromisą, o kol prasidės darbai, imtasi priemonių, kad pėstieji galėtų toliau saugiai naudotis tiltu. Aišku, rangovas prisiėmė didžiulę atsakomybę, nes vis tiek tai statybvietė, bet kitos išeities nebuvo – tiltas miestiečiams labai svarbi susisiekimo jungtis“, – sakė T. Jukna.

Pasak administracijos direktoriaus, šiuo metu rangos darbų sutartis sustabdyta dėl atsiradusių nesutapimų tarp realių ir projektinių sprendinių.

T. Juknos teigimu, tam tikros projekto korekcijos bus atliekamos nedelsiant, kad esant palankiems orams būtų galima atnaujinti darbus.

„Jau abiem pusėms aišku, kas turėtų būti daroma. Tikimės, kad rangovas bus suinteresuotas greičiau pabaigti šį projektą. Per žiemą išspręsime visus klausimus, kad pavasarį, kai bus galima pradėti darbus, nebebūtų delsiama. Iki vasaros visas Bendruomenių rūmų prieigų sutvarkymo projektas turėtų būti baigtas“, – teigė T. Jukna.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų