P. Židonio nuotr.

Perpildyti konteineriai bado akis

Perpildyti konteineriai bado akis

Skaitytojo pasiūlyta tema

Kai kurie panevėžiečiai piktinasi, kad atliekų rūšiavimas praranda prasmę, nes patys komunalininkai laiku neišveža plastiko ar popieriaus prigrūstų konteinerių.

Šiukšliavežiai teisinasi, esą tokie atvejai pasitaiko itin retai ir dažniausiai dėl to, kad patys panevėžiečiai užstato privažiavimo prie konteinerių kelius.

Atliekos virsta lauk

Pavardės nenorėjusi viešinti Sodų gatvės gyventoja Milda pasakoja, jog atliekų konteineriai prie jos namų tvarkingi išbūna vos kelias dienas.

Nors antrinės žaliavos vežamos savaitės viduryje, jau po savaitgalio jų krūvos verčiamos šalia konteinerių, nes į pastaruosius nebetelpa.

„Jeigu kartoninės dėžės būtų tvarkingai išlankstytos, užimtų daug mažiau konteinerio tūrio. Dabar popieriaus konteineris pustuštis, bet atliekos nebetelpa.“

J. Vingilytė

„Aš ir pati rūšiuoju atliekas, bet kaskart laukia nusivylimas, kai plastiko ir popieriaus konteineriai perpildyti. Žinau, kad palikti šiukšlių prie konteinerio negalima, bet negi radusi prigrūstą konteinerį tokį „turtą“ vėl neši į ketvirtą aukštą?“ – ironizavo Milda.

Anot jos, ne taip jau retai plastiko ar popieriaus atliekos net keliomis eilėmis būna sukrautos aplink konteinerius. Kartą ji pati mačiusi, kaip aplinkos tvarkytojas, nebeapsikentęs vėjo nešiojamų plastiko atliekų, jas surinko ir sumetė į bendrą mišrių atliekų konteinerį, mat skirtasis plastikui jau buvo su kaupu.

„Ko vertas toks rūšiavimas, jeigu nesugebama išvežti laiku? Gyventojams nuolat grasinama baudomis, jei netinkamai rūšiuos atliekas, bet patys komunalininkai nesugeba sudaryti tinkamų sąlygų rūšiuoti“, – piktinosi į „Sekundę“ paskambinusi panevėžietė.

Panevėžiečiai piktinasi, kad dėl nerūšiuojamų atliekų jiems grasinama baudomis, tačiau plastiko ar popieriaus atliekoms skirti konteineriai perpildyti. P. Židonio nuotr.

Užkemša kartoninės pakuotės

Bendrovės „Panevėžio specialusis autotransportas“ Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Judita Vingilytė tvirtina, kad atvejų, jog atliekų konteineriai būtų perpildyti, pasitaiko retai.

Anot jos, antrinių žaliavų konteineriai ištuštinami pagal grafiką bent kartą per savaitę. Išimtis – Klaipėdos, Molainių, Kniaudiškių, Projektuotojų, Dariaus ir Girėno, dalis Parko gatvės, ten konteineriai ištuštinami du kartus per savaitę.

„Situacijų pasitaiko įvairiausių, galbūt tai išskirtinis atvejis, kai atliekų susikaupė daugiau. O galbūt privažiavimas prie konteinerių buvo užstatytas automobiliais ir mūsų bendrovės transportui dėl to nepavyko privažiuoti. Tokių atvejų, ypač savaitgaliais, kai kuriuose mikrorajonuose būna ne vienas“, – pažymi J. Vingilytė.

Pasak Atliekų tvarkymo skyriaus vadovės, dar viena priežastis, kodėl atliekos nebetelpa į konteinerius, yra gyventojų neūkiškumas.

Anksčiau popieriaus konteineriuose būdavo daugiau laikraščių, žurnalų, bukletų, reklaminė medžiagos, dabar dominuoja kartoninės popierinės dėžės.

Įmonės atstovės teigimu, ne taip retai pasitaiko, kad panevėžiečiai, tingėdami ar tiesiog nenorėdami išlankstyti dėžių, jas palieka prie konteinerio arba sumeta vidun jį taip užkimšdami.

„Jeigu kartoninės dėžės būtų tvarkingai išlankstytos, užimtų daug mažiau konteinerio tūrio. Dabar popieriaus konteineris pustuštis, bet popieriaus atliekos nebetelpa“, – pabrėžia J. Vingilytė.

Tinka ne viskas

J. Vingilytė pažymi, jog panevėžiečiams geriausiai sekasi rūšiuoti popierių.

„Galime sakyti, kad popieriaus atliekas jau išmokome rūšiuoti. Šituose konteineriuose randame tik apie 10 proc. priemaišų. Plastikui skirtuose priemaišos sudaro apie 20–30 proc. Sunku pasakyti, kodėl taip. Galbūt ne visi žino, kaip tinkamai rūšiuoti atliekas, kiti gal nenori to daryti. Labai sunku pasakyti, kodėl tam tikra kategorija žmonių į plastiko atliekas verčia ir kitas, mišrias komunalines“, – kalbėjo bendrovės „Panevėžio specialusis autotransportas“ atstovė.

Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė atkreipia dėmesį, kad į plastiko konteinerius galima mesti tik plastikines pakuotes. Sulūžę plastikiniai vaiko žaislai, namų apyvokos daiktai ar kitos panašios atliekos į plastiko konteinerius negali būti metamos.

„Ne viską, kas yra plastikas, galima mesti į plastiko atliekų konteinerį. Reikia skaityti užrašus – paprastai ant konteinerio nurodyta, kokias atliekas į jį galima mesti. Jei kyla įtarimų, į kurį konteinerį mesti tam tikras atliekas, galima pasiskambinti mums ir pasikonsultuoti. Mūsų klientų aptarnavimo skyrius tikrai sulaukia tokių skambučių, ypač kai žmonės naudojasi individualiais konteineriais“, – teigė J. Vingilytė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų