Pernai buvo pavogta arba pamesta per 30 tūkst. telefonų

Pernai buvo pavogta arba pamesta per 30 tūkst. telefonų

Pernai metais buvo pavogta arba pamesta 30,6 tūkst. telefonų, tai 30 proc. daugiau nei 2021 m., suskaičiavo duomenų analitikos bendrovė „Scorify“, kuri kaupia telekomunikacijos bendrovių pateikiamus duomenis apie pavogtus ar pamestus telefonus.

Populiariausi tarp vagišių buvo „Samsung“ telefonai. Kaip ir ankstesniais metais, jie sudarė 38 proc. dingusių įrenginių. Į antrą vietą pagal populiarumą pernai įsiveržė „Apple“ telefonai – jie sudarė 26 proc. dingusių telefonų. Trečioje vietoje „Huawei“ telefonai – 11 proc. visų prarastų įrenginių. „Redmi“ telefonų buvo pavogta du kartus daugiau, taip pat tarp ilgapirščių populiarėja kiti „Xiomi“ gamintojo telefonų ženklai – „Poco“, „Xiomi“.

„Perkant įrenginį iš antrų rankų ar neoficialių pardavėjų, gyventojams būtinai reikėtų patikrinti, ar telefonas, planšetė ar išmanusis laikrodis nėra vogtas, – sako „Scorify“ verslo sprendimų vadovė Jurga Tamašauskaitė. – 2022 m. gyventojai manoimei.lt duomenų bazėje IMEI numerį tikrino beveik 100 tūkst. kartų. O tai yra 50 proc. dažniau nei 2021 m. Ypač išaugo „Apple“ telefonų IMEI numerio tikrinimų – jie sudarė du trečdalius visų užklausų. Tad gyventojai vis atsakingiau renkasi išmanųjį įrenginį“.

Pernai metais intensyviausiai vagišiai darbavosi vasario mėn., kuomet į duombazę buvo pranešta apie prarastus 4,1 tūkst. telefonų. Vasara taip pat buvo intensyvus metas – rugpjūčio mėn. buvo pranešta apie 3,2 tūkst. prarastų įrenginių, pažymima pranešime.

„Apie prarastą įrenginį svarbu pranešti savo mobiliojo ryšio operatoriui, kadangi jis gali operatyviai užblokuoti IMEI numerį ir telefonas tiesiog nebeveiks“, – sako Linas Marcinkevičius, „Tele2“ kredito ir rizikos kontrolės vadovas. – Taip užkertamas kelias išmaniojo perpardavimui arba naudojimui, tad klientas turi daugiau vilčių jį atgauti. Jei telefonas atsirado, jo savininkas, pateikęs įsigijimo dokumentus, įrenginį gali ir vėl atblokuoti“.

Vis dėlto telekomunikacijų bendrovės ragina klientus įrenginius pirkti iš oficialių pardavėjų, o įsigyjant iš antrų rankų, tikrinti ir telefoną, ir pardavėją.

Pasak L. Marcinkevičiaus, jeigu visgi žmogus pasiryžta pirkti įrenginį iš antrų rankų, svarbu įsitikinti, kad pardavėjas yra sąžiningas, kadangi taip parduodamas įrenginys gali būti vogtas arba įsigytas išsimokėtinai, tačiau įmokų mokėti nesiruošiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų