Socialinių tinklų nuotr.

Permainos Panevėžio „darbiečių“ gretose judina valdančiųjų pagrindus

Permainos Panevėžio „darbiečių“ gretose judina valdančiųjų pagrindus

Panevėžyje byrančias Darbo partijos gretas paliko ir pats ilgametis jų vedlys, skyriaus pirmininkas Petras Narkevičius.

Apie tokį sprendimą prieš ketvertą dienų pranešęs buvęs „darbietis“ dairosi naujo politinio užutėkio ir prasitaria svarstantis apie narystę naujame politiniame darinyje – Seime valdančiojoje koalicijoje su valstiečiais likusių socialdemokratų kuriamoje Lietuvos socialdemokratų darbo partijoje.

Trylika metų Darbo partijos nariu buvęs, iš jų maždaug 12-a vadovavęs Panevėžio skyriui P. Narkevičius tokį žingsnį aiškina jam nepriimtinomis tendencijomis „darbiečių“ gretose.

Panevėžiečio netenkino partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho bandymas sugrįžti prie jos vairo dargi atsivedant senąją savo komandą.

Anot P. Narkevičiaus, Darbo partijos pozicijas politinėje arenoje gerokai susilpninę Seimo ir savivaldos rinkimų rezultatai buvo aiškus signalas, jog „darbiečiams“ reikia pokyčių.

Turėjau vilties, tie pasikeitimai lyg ir brendo. Net ir pats buvau deleguotas į partijos pirmininko rinkimų komisijos vadovus. Deja, viskas subliūško, o tendencijos grįžti į tą pačią poziciją manęs netenkino“, – aiškino panevėžietis.

Jo teigimu, už permainas „darbiečių“ gretose aiškiai buvo pasisakę ir daugiau nei pusė visuotinio partijos suvažiavimo delegatų, brendo tiesioginiai pirmininko rinkimai – į Darbo partijos lyderius pretendavo net dešimt kandidatų.

Procesas tarsi ėjosi sklandžiai, kol neatsirado V. Uspaskichas ir partijos taryboje buvo priimti sprendimai visa tai atšaukti. Man išliko nemažai pagarbos Viktorui, visgi jis yra partijos įkūrėjas. Bet jei į partiją grįžta tie patys žmonės, dėl kurių ilgą laiką vyko teisminiai procesai, tai nėra gerai“, – aiškino P. Narkevičius.

Žvalgosi į naujokus

P. Narkevičius teigia kol kas vienas paliekantis skyrių. Visgi buvęs jo vedlys prasitaria laukiantis sekėjų.

Pamatysime, ar bus žmonių, kurie norės eiti paskui mane, nes dar visokių minčių yra“, – sako politikas.

Jis tvirtina „turėjęs pokalbių“ su ne viena partija, tačiau esą kol kas savęs jose nematantis. Visgi neslepia ambicijų išlikti matomas politinėje arenoje.

Kai pasižiūri į senbuves partijas, matai, kad turbūt visos turi problemų – „Tvarka ir teisingumas“, Liberalų sąjūdis, socialdemokratai. Galvoju apie kažką, kas galėtų būti naujo pradžia“, – pareiškė P. Narkevičius.

Panevėžietis žada šią savaitę priimti sprendimą dėl narystės kuriamoje Socialdemokratų darbo partijoje.

Šioji užgimė, kai pernai rudenį Lietuvos socialdemokratų partijai nusprendus pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tokiam sprendimui nepakluso dalis Seimo socialdemokratų. Dešimt jų pasitraukė iš partijos ir parlamente kartu su dviem „darbiečiais“ įkūrė Lietuvos socialdemokratų darbo frakciją.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos steigiamąjį suvažiavimą planuojama surengti kovo mėnesį.

Gretos tirpsta

Darbo partijos Panevėžio skyriuje šiuo metu yra per 100-ą narių. Iš pirmininko pareigų pasitraukusio P. Narkevičiaus teigimu, skyriuje nuotaikos nesančios geros.

Dauguma palaikėme atsinaujinimą, tačiau, neslėpsiu, buvo žmonių, kurie norėjo, kad įvyktų, kas, matyt, ir įvyks – sugrįžtų V. Uspaskichas“, – sako buvęs Panevėžio „darbiečių“ lyderis.

P. Narkevičiaus pasitraukimas iš Darbo partijos gali išprovokuoti ir politines permainas Panevėžio valdančiojoje daugumoje. Šiuo metu jai priklauso du „darbiečiai“, nors savivaldos rinkimuose partija buvo pelniusi tris mandatus. Pernai lapkritį pareiškimą, jog traukiasi iš „darbiečių“, įteikė ir vienas matomiausių jų atstovų, miesto Tarybos narys Alfonsas Petrauskas. Jis aiškino pajutęs, jog „darbiečiai“ išsikvėpė.

Nesijautė lygiaverčiais

P. Narkevičius „darbiečių“ miesto Taryboje santykius su miesto valdžia įvardija kaip sudėtingus.

Norėjosi, kad visgi valdančiojoje daugumoje į mus būtų žiūrima kaip į labiau lygiaverčius partnerius nei dabar“, – mano P. Narkevičius.

Nors jis pats sako išlaikęs puikius santykiai su „darbiečiais“ miesto Taryboje, tačiau tikina neturintis jokio poveikio savo dabar jau buvusių partijos kolegų sprendimui dėl tolesnio jų darbo daugumoje.

Jei miesto Taryboje likęs „darbiečių“ tandemas apsispręstų atsisveikinti su Darbo partija ir trauktųsi į opoziciją, Panevėžio valdžios piramidė liktų labai trapi – daugumoje beliktų vos 17-iolika Tarybos narių iš 31-o.

Ramina daugumos neardysiantys

Panevėžio savivaldybės taryboje esančių „darbiečių“ atstovas Virginijus Viržintas tvirtina, jog permainų nei skyriuje, nei miesto valdančiojoje daugumoje nenumatoma.

Su meru kalbėjomės. Visi nori, kad mes išliktume daugumoje. Ir mes patys nieko kito neplanuojame“, – aiškino „darbietis“.

Jis neigia Panevėžio skyriuje prasidėjus byrėjimą. Esą kol neatsirado pasekusiųjų paskui išėjusius ryškiausiai mieste matomus „darbiečius“ A. Petrauską ir P. Narkevičių.

Visokių girdėti atsiliepimų apie situaciją Darbo partijoje, bet kol kas skyriaus taryboje daugiau niekam nekilo minčių apie pasitraukimą“, – tvirtino V. Viržintas.

Pasak jo, „darbiečių“ gretų nežada palikti ir kita šios partijos atstovė miesto Taryboje Galina Kuzmienė.

Nemanau, kad mūsų skyrius pajudėtų link byrėjimo. Aš pats Darbo partijoje matau didesnę prasmę nei kad naujoje Lietuvos socialdemokratų darbo partijoje“, – teigė V. Viržintas.

Kas stos prie Darbo partijos Panevėžio skyriaus vairo, turėtų paaiškėti balandžio pradžioje vyksiančiame skyriaus visuotiniame susirinkime. Laikinai jam vadovauti patikėta pirmajam skyriaus pirmininko pavaduotojui Romui Jurevičiui.

Socialdemokratai turi abejonių

Vilniuje socialdemokratų pamatus išjudinusių maištininkų kuriama nauja partija kol kas nekelia grėsmės socialdemokratų Panevėžio skyriaus stabilumui. Bent jau taip tvirtina jo pirmininkas Egidijus Gaidamavičius.

Visgi jis pripažįsta, jog dalis Panevėžio socialdemokratų yra pareiškę abejonių, ar jiems pakeliui su naujuoju partijos pirmininku Gintautu Palucku. Tačiau, pasak E. Gaidamavičiaus, tokių tėra vienetai.

Komentarai

 • Petrui jau, net švarkas neužsisega 🙂

 • Palaukit metus. Matysit prie glaustis.

 • koks skirtumas kaip vadnasi partija? Svarbu but prie lovio

 • kam toks kaimo jurgis reikalingas, nebent runkeliams.

  • Atsakyti
 • su tokiu svarku galima net valstybes pagrindus isjudinti

 • Juokdarys, kam jis reikalingas. Kalba apie pasikeitimus ir atsinaujinimą, o renkasi senus perdylas iš komunistų parijos. Tai kuo tada blogas Viktora ?
  Nėra, matai, Petrui šviežumo. Į veidrodį pasižiūrėk – žmogau !

 • NESĄŽININGAS TU,ŽMOGĖNAI,KAM TU REIKALINGAS !!!???

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų