Periodontitui gydyti pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos

Periodontitui gydyti pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos

Periodontitu (arba parodontoze) sergantys žmonės mano, kad tai neišgydoma liga, o jų dantys yra pasmerkti iškristi. Periodontologė Aistė Navikienė, dirbanti Aukštaitijos implantologijos klinikoje, neigia šį mitą.

Gydytoja pasakoja, kad svarbiausia yra nepaskirti sau pačiam negailestingos diagnozės ir nenuleisti rankų per anksti. Labai dažnai po konsultacijos su specialistu pacientai išeina švytėdami, nes supranta, kad šiuolaikinėmis priemonėmis parodontozę galima sustabdyti ir vėl mėgautis visaverčiu gyvenimu.

– Kaip manote, kodėl toks gajus mitas, kad periodontitas – neišgydoma liga?

– Negydomas periodontitas yra tiesus kelias į dantų praradimą. Kadangi Lietuvoje gebėjimas diagnozuoti ir gydyti šią ligą yra labai prastas, žmonės apie ją mažai informuojami, todėl pacientai, net ir pastebėję pirmuosius parodontozės požymius, nieko nesiima. Tad natūralu, kad nemažai žmonių tuo dantų netekimo keliu ir nueina. Stebėdami tokius atvejus, tikriausiai daugelis ir perima mąstyseną, kad parodontozė – neišgydoma. Iš tikrųjų šiuolaikinė odontologija pažengė taip toli, kad dabar yra visos galimybės tiek sustabdyti ligą, tiek panaikinti jos jau padarytą žalą.

Periodontologė Aistė Navikienė.

– Kokie tie šiuolaikiniai odontologijos metodai, kuriais gydoma parodontozė?

– Palyginti su tuo, kas buvo prieš kelis dešimtmečius, šiais laikais naudojame labai pažangius metodus ir prietaisus, žymiai pagerinančius parodontozės profilaktiką ir gydymą. Pavyzdžiui, ultragarso skaleris padeda efektyviai pašalinti burnoje susikaupusias bakterijas, kurių perteklius ir tampa parodontozės pradžia. Taip pat atliekame periopatogenų testą, kurį siunčiame į Vokietijos laboratoriją. Pagal gautus rezultatus matome tikruosius periodontito sukėlėjus, todėl galime parinkti tinkamus antibiotikus. O greičiau atkurti nuosavus audinius naudojame PRGF technologiją, kuri gerokai padidina gydymo sėkmingumą, sumažina paciento jaučiamą skausmą ir diskomfortą.

– Gydytoja, sakykite, o ar galima naudojant šiuolaikines technologijas panaikinti jau esamus parodontozės padarinius?

– Taip, sunkūs periodontito atvejai nepraeina be pasekmių. Dėl ligos dažnai gerokai nutirpsta kaulas, prarandami dantys. Sustabdžius periodontitą, šiuolaikinė medicina leidžia ištaisyti padarytą žalą. Jeigu liga stipriai pažeidė kaulą, atliekama kaulo augmentacija ir priauginamas dirbtinis kaulas, taip padidinant jo apimtį. Jeigu žmogus dėl parodontozės prarado dantis, juos galima atkurti implantais. Taigi periodontitą galima išgydyti, jo padarinius panaikinti ir vėl džiaugtis gražiais dantimis.

Ačiū už atsakymus. Per kitą pokalbį periodontologė Aistė Navikienė papasakos, kaip dantų būklę gali paveikti vitamino D3 trūkumas.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų