Europos piliečio 2018 apdovanojimo Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijai įteikimo ceremonijoje Briuselyje europarlamentarės dr. L. Andrikienės ir R. Račkausko bendra nuotrauka sukėlė nemenką ažiotažą tarp dešiniųjų.

Pergalei metė šešėlį

Pergalei metė šešėlį

Išskirtiniams europiečiams – asmenybėms ir organizacijoms – pagerbti įsteigti Europos piliečio apdovanojimai šįmet Lietuvoje įgavo kartų politinį atspalvį.

Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociaciją, grąžinusią šalį į Europos piligrimų kelių žemėlapį, apdovanojimams pasiūliusi europarlamentarė Laima Andrikienė sulaukė antausio iš kolegų Panevėžio konservatorių už tai, kad neužkirto kelio prizą atsiimti asociacijos prezidentui Ryčiui Račkauskui, šiuo metu nušalintam nuo Aukštaitijos sostinės mero pareigų.

Piligrimų žemėlapyje

Europos Parlamente Briuselyje iškilmingoje ceremonijoje 2018 metų Europos piliečio prizo apdovanojimas – Europos piliečio diplomas – įteiktas Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos, šiuo metu vienijančios 25 Lietuvos savivaldybes, vadovams. Apdovanojimą priėmė asociacijos prezidentas Rytis Račkauskas, valdybos pirmininkas Algirdas Vrubliauskas ir asociacijos vykdomasis sekretorius Žygimantas Gudišauskas. Dalyvaujant Europos Parlamento pirmininkui Antonio Tajani ir visam būriui Europos Parlamento narių, laureatams diplomus įteikė EP vicepirmininkė Sylvie Guillaume.

Europos Parlamento narė dr. L. Andrikienė pažymėjo, kad Šv. Jokūbo savivaldybių asociacija per palyginti trumpą laiką labai daug nuveikė, grąžinant Lietuvą į Europos piligrimų kelių žemėlapį. Švento Jokūbo kelias, ispaniškai – Camino de Santiago, dar vadinamas ilgiausiąja Europos gatve arba pirmuoju ir seniausiuoju Europos kultūros keliu, yra Europos vienybės, jos krikščioniškųjų šaknų simbolis. Lietuviškieji Šv. Jokūbo keliai driekiasi per 40 Lietuvos savivaldybių.

„Šių metų Europos piliečio apdovanojimo laureatės – Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos – pastangomis ir darbu lietuviškieji Šv. Jokūbo keliai buvo pripažinti tarptautiniu lygiu ir sertifikuoti Europos Tarybos Europos kultūros kelių instituto. Lietuvos įsijungimas į Šv. Jokūbo kelių tinklą Europoje yra mūsų valstybės pripažinimo dalis. Džiaugiuosi, kad šios Lietuvos savivaldybių pastangos pastebėtos ir įvertintos garbingu Europos Parlamento apdovanojimu“, – sakė L. Andrikienė.

Stimulas Lietuvai

Asociacijos prezidentas R. Račkauskas teigė, kad „šis apdovanojimas – tai visų mūsų narių, 25 savivaldybių darbo įvertinimas. Džiaugiuosi kiekvienos jų indėliu. Viliuosi, kad netolimoje ateityje asociacijos narėmis bus visos 40 Lietuvos savivaldybių, per kurias driekiasi Šv. Jokūbo keliai“.

Šv. Jokūbo kelio asociacijos valdybos pirmininkas, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pažymėjo, jog toks apdovanojimas – paskata ir stimulas plėtoti Šv. Jokūbo kelius Lietuvoje ir puoselėti piligrimystės tradiciją.

„Didžiuojamės, kad sulaukėme tokio didelio pripažinimo. Yra labai svarbu būti pastebėtiems ir įvertintiems. Šis apdovanojimas mums didelė paskata, stimulas dirbti toliau, plėtoti Šv. Jokūbo kelius Lietuvoje, mūsų valstybėje puoselėti piligrimystės tradiciją, skleisti žinią kitose šalyse apie lietuviškuosius Šv. Jokūbo kelius, saugoti kultūros paveldo objektus, kuriuos turime mūsų savivaldybių teritorijose“, – teigė A. Vrubliauskas, vadovaujantis ir TS-LKD Alytaus rajono skyriui.

Antausis kolegei

Visgi šiųmečiai Europos piliečio apdovanojimai Panevėžyje įgavo kartų politinį atspalvį. Vietos konservatoriai ir krikščionys demokratai dar iki iškilmingos ceremonijos Briuselyje skėlė antausį kolegei L. Andrikienei.

„TS-LKD Panevėžio miesto skyrius atsiriboja nuo partijos narės L. Andrikienės iniciatyvos Europos piliečio apdovanojimą skirti sunkiais ir apysunkiais nusikaltimais įtariamam, teismo nuo pareigų nušalintam Panevėžio merui Ryčiui Mykolui Račkauskui“, – socialiniame tinkle paskelbė Seimo narės Rasos Juknevičienės vadovaujamas skyrius.

Tokį L. Andrikienės pasiūlymą Aukštaitijos sostinės dešinieji įvertino kaip diskredituojantį „ne tik gražią šv. Jokūbo kelio bendruomenę, bet ir visą Lietuvą“.

„Atsiribojame ir todėl, kad toks L. Andrikienės pasiūlymas yra nepagarba Lietuvos teisėsaugai, Lietuvos valstybei ir Europos Parlamentui“, – tėškė Panevėžio TS-LKD skyrius.

„Laikai, kai galiojo taisyklė „zakon – taiga, prokuror – medvied“, seniai praeityje, bent jau taip turėtų būti.“

L. Andrikienė

Parlamentarė R. Juknevičienė teigė ir tiesiogiai partijos kolegei perdavusi, kad žmonės Panevėžio skyriuje „labai nepatenkinti tokiu jos elgesiu“. Pasak seimūnės, kolegės vietoje būtų paprašiusi asociacijos, kad prizą atsiimti ateitų kitas žmogus.

„Mes nieko prieš, kad apdovanota Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija. Bet L. Andrikienės rankose buvo visi svertai patarti merui, kad apdovanojimą atsiimtų kas nors kitas. Bet man pasirodė iš ankstesnių jos įrašų, kad gal ir buvo noras, jog atsiimtų R. Račkauskas Negražiai atrodo, kai korupciniais nusikaltimais įtariamas žmogus dalyvauja tokioje ceremonijoje“, – kalbėjo Seimo narė.

Anot jos, merui, kol nušalintas nuo tokių pareigų, derėtų likti nuošaly.

Nuotraukas iš apdovanojimų, kuriose greta europarlamentarės ir kitų svarbių asmenų stovi R. Račkauskas, parlamentarės teigimu, skeptiškai įvertino ir TS-LKD frakcijos Seime atstovai. R. Juknevičienė tvirtino netgi ne pati šias nuotraukas pastebėjusi – jas atsiuntę kolegos.

Aptarė su partijos bičiuliais

Prestižiniam Europos Parlamento apdovanojimui pasiūliusi Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociaciją L. Andrikienė atkreipė dėmesį, jog laureatus autoritetinga komisija paskelbė jau senokai, dar birželio 6-ąją.

„Kai pastarąjį kartą birželio 15 dieną viešėjau Panevėžyje, jau žinojau apie šį apdovanojimą, bendražygius iš Panevėžio TS-LKD skyriaus informavau apie jį, nes Panevėžio miesto savivaldybė – taip pat asociacijos narė, o Panevėžys, jūsų katedra yra Šv. Jokūbo kelyje. Šis apdovanojimas – dovana visiems Šv. Jokūbo kelio – Camino de Santiago – draugams, visiems Šv. Jokūbo kelių piligrimams“, – teigė europarlamentarė.

Anot jos, spalio pradžioje keturi TS-LKD Panevėžio skyriaus atstovai viešėjo Europos Parlamente Strasbūre ir kartu aptarė Aukštaitijos sostinėje susidariusią situaciją, kuri, pasak L. Andrikienės, nėra maloni.

Nemaišyti pergalių su purvu

TS-LKD Panevėžio skyriaus kategoriško pareiškimo socialiniame tinkle politikė pripažįsta nespėjusi sužiūrėti ir perskaityti. Anot jos, akivaizdu, kad emocijos liejasi per kraštus, o tekste pateikiami „faktai“ neatitinka tikrovės.

„Juk net pirmokėliui būtų aišku, kad laureatu paskelbta asociacija, o ne kuris nors asmuo; kad ne Europos Parlamento nariai sprendžia, kas turi atstovauti savivaldybių asociacijai – asociacija tai nusprendžia pati. Pagaliau – kad įtariamas asmuo, nušalintasis meras, nėra nusikaltėlis: kol žmogaus kaltė neįrodyta, galioja nekaltumo prezumpcija. Juk demokratinėje valstybėje gyvename! Laikai, kai galiojo taisyklė „zakon – taiga, prokuror – medvied“ (įstatymas – taiga, prokuroras – lokys), seniai praeityje, bent jau taip turėtų būti“, – „Sekundei“ pakomentavo L. Andrikienė.

Anot jos, tokioje situacijoje Panevėžyje geriausia išeitis – mažiau emocijų, daugiau šalto proto ir pagarbos bei meilės vieni kitiems.

„Būkime dideli dideliuose dalykuose ir maži mažuose. Skandalai – tikri ar dirbtiniai, pagal kieno nors užsakymą sukurti, kaip ir rinkimų kampanijos, ateina ir praeina, jais mūsų gyvenimai nesibaigia. Mes visi ir toliau liekame gyventi po tuo pačiu Lietuvos dangumi, panevėžiečiai – Panevėžyje, vilniečiai – Vilniuje. Teks susitikti, žiūrėti vieni kitiems į akis, dirbti Lietuvos labui. Linkiu daugiau tarpusavio supratimo ir pagarbos, atjautos ir atleidimo. Nereikėtų su purvu maišyti mūsų – tegul ir nedidelių – pergalių ir laimėjimų, kad ir tokių, kaip Europos piliečio apdovanojimas. Mokėkime oriai pasidžiaugti jais. O teisingumas ateis, tiesiog sulaukime jo. Tikrai žinau, kad Dievą mylintiems viskas į gera išeina“, – kilusį ažiotažą švelnino L. Andrikienė.

Komentarai

 • Kada tie koncervai nustos visur sikt

  • VALIO !!! PAGARBA visiems, kurie ne pagal ,,zokon – taiga, sudja-miedviedj“ gyvena. Yra šviesių žmonių ir konservatoriuose – Andrikienė.

   • #NESTABDOM!

   • Ojė!
    Dėkui uteniškiams už straipsnį, kvatotau skaitant, nes ir linksmų plaučių pats Orvelas kažin ar taip sugalvos:
    ‘ ‘- Įtarimai jums buvo pareikšti tris kartus. Kodėl?
    – Todėl, kad jie nepasitvirtino.“

    • Atsakyti
    • „zakon – taiga, prokuror – medvied“ ?

     • Laimingi tada, kai kaimyno tvartas dega?

  • Šiandien žiūrėjau filmą ,,Tarp pilkų debesų“. Sužalota liaudis pilna pykcio, pavydo, pagiezos. Dziaugsmas yra prabanga asmenybėms.

   • Suluošintai sielai džiaugsmas nepasiekiamas.

 • Na, aišku, kad galioja nekaltumo prezumpcija. Bet įtartas politikas, jei jis trokšta skaidrumo, nusišalina nuo visų politinių darbų, nelenda į viešumą kol byla neišnagrinėta. O čia tas meras visur važiuoja, visur lenda. Gėda dėl tokio mero

  • Gėda dėl tokių pastabų

 • Neapykanta ir pyktis nelabai tinka krikščioniais save vadinantiems. O pagarbą institucijai ar politikui, negerb. juknevičiene, demokratinėje visuomenėje reikia užsitarnauti.

  • Šimtu proc pritariu.

  • Žodžiais, o ne žygiais…

 • Šitas skyrius, nei su krikščionimis, nei su demokratais ką bendro turi. Kuo toliau, tuo labiau panašūs į seną kaimynę, kuri aprėkia kiekvieną į laiptinę einantį ir tik profilaktiniais tikslais

  • Taikliai pasakyta.

 • Ar kada ateis ta diena, kai konservai neapdirbs nors vieno, kuris nepatinka jų viršininkei. Pirmiau nors partiečiai buvo apsaugoti nuo pamazgų pylimo, bet su amžium tolerancijos ribos mažėja

  • Pamazgų pylimo vajus – tai prosovietinio galvojimo reliktai.

   • Atsakyti
 • Dar tik ką lankėsi Popiežius Pranciškus. Įsiklausykite į jo pasakytus žodžius Lietuvoje. Panevėžio krikščionims katalikams tai visai ne prie veido. Iš tiesų, nuoširdžiausi sveikinimai Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijai. Ir džiaukimės, kad EP narės L. Andrikienės pateikta Europos piliečio 2018 apdovanojimui asociacija buvo įvertinta.

  • Atsakyti
 • Negeras metodas kibti į plaukus kitam, kai pačiam nesiseka.

 • kas turi vykti atsiimti apdovanojimo sprendžiame mes, Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, tiksliau jos Valdyba.
  Panevėžio konservatoriams patariame negražinti mus į sovietmetį. Gyvename laisvoje demokratinėje Valstybėje.

  • Atsakyti
  • tai ką? Valstybė nebe = aš?

 • Įdomu, koks Andrikienes tikslas laikytis taip įsikibus Račkausko? Kokie jo darbai tame kelyje ir kas Panevežy nuveikta? Kriauklytes, lipdukai. Bet ir tù nematen. Rackausko keliones už savivaldybes pinigus.
  Andrikienė ne pirmà kartà daro pleištà partijoje. Su Žiemeliu jau buvo partijà savo sukūrusi. Dabar gal su Rackausku? Ponia atitrūko nuo realybes. O EP sedi G. Landsbergio dėka.

  • Apsispręsk pagaliau -ar „Ona“ esi ar „Vladas“. O dėl Jūsų skleidžiamos neapykantos kitaip galvojantiems praradote žmonių pasitikėjimą.Labai gaila,kad jūsų partijos pavadinime turite žodį „krikščionis“.Jūs jo net nesuprantate.

  • Nebijok saves pristatyt, juk i merus eini!

  • Kaip kvepia socialistiniu realizmu…

 • Gėda dėl pinios europarlamentarės.
  Ne Jokūbo kelias, o Andrikienės intrigù kelias

  • „Ona“,ne Tamstai nurodymus duoti.Geriau rašyti pasimokyk.

 • Tai ar pamiršot, kieno ji mokinė? Ponia Andrikienė Prunskienės mokinė. Taip ir daro. Matot , kur leidzia pinigus? Kiršinimui

 • Kodėl koncervatoriai tokie pikti? Nesiseka kažkas? Nepasprinkit tik savo tulžyje

  • Ant visko dėl visko nuo visko!

   • Tai aziotaza kelia nenusisekusiu komitetu liekanos. Issidraske, issiskalde vis prie lovio papuole. Su konservais viskas gerai, pasitikrinkit reitingus. Pyktis del savo nesekmiu perkeliamas kitiems. Kalba apie padoruma. Padoruma. Jei jau esi kaltinamas, nušalintas – atsitrauk.

    • Su konservatoriais gal ir nieko, bet Panevezio skyriu ir jie patys vertina prastai. Ir rodosi tam pagrindo turi sociai 😉

     • Atsakyti
 • Žiauriai apsimelavote ponai panevėžiečiai. Atsidarykite ir perskaitykite:
  Vakar Europos Parlamente įvyko Europos piliečio prizo 2018 m. apdovanojimai. Visą nugalėtojų sąrašą rasite čia: http://www.europarl.europa.eu/at-your-service/files/be-heard/prizes/en-ecp2018-list-of-laureates.pdf

  • Atsakyti
  • Vieną tokį agnostiką kuriam ir nuotrauka nepadeda.

 • Šv. Jokūbo keliai – tai ir kultūra, ir bendradarbiavimas su kitomis ES šalimis, ir piligimystė, ir Lietuvos kulūros puoselėjimas ir sklaida, ir tai visų Lietuvos savivaldybių bendras darbas. Čia visiems darbo užtenka

  • Atsakyti
 • Ponai konservatoriai, kada baigsite su dvigubais standartais? Dėl nuteisto Vito Matuzo tylite, o dėl dar tik pareikštų įtarimų keliate audrą. Šlykščiai viskas atrodo. http://www.ve.lt/naujienos/kriminalai/buves-seimo-narys-vitas-matuzas-ir-jo-zmona-nuteisti-lygtinai-ir-tures-sumoketi-beveik-10-tukst-euru-bauda-1647243/qą

  • Atsakyti
  • Netylime. Jis nebera partijos narys.

   • Gulėte kryžium kai šeimynėlę suėmė. Buvo gerai kai jis finansavo partiją

  • Ar norėtù ponai, kad 50 metú vien apie tai rypautume? Visi viskà žino, procesas vyksta, ko dar reikėtú?
   Tuo klausimu partijoje griežta drausmė. Ne taip kaip komitetai- be įsipareigojimù ir be atsakomybės.

   • O, isdrisote savo varda parasyt, jau pazanga. Ne, niekas nenori, kad rypautumete, bet tik ta ir darote. Butu gerai tureti drasos pasakyti, kad buvote neteisus del matuzo ji gindami. Kas buvote neteisus del rackausko, ji puldami uz privacius interesus, nes tuek pustas jusu burbulas sprogo, teismas viska paneige, bet jus nepripazinote klyde. Nerypaukite, kalbekute kaip zmones ir nors karta tiesa

    • Tamsta,išdrįsk prisipažinti.

 • Kokia nepagarba Lietuvai, jos teisesaugai. Nejau be nušalinto už 2 sunkius ir 2 apysunkius nusikaltimus Račkausko, nebuvo kam atsiimti apdovanojimo. Jokūbo kelio pažeminimas. Kokius korumpuotus asmenis Andrikienė gina?
  Skaldytoja.

  • Kas turi atsiimti apdovanojimą sprendžiame mes, Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, tiksliau jos Valdyba. Panevėžio konservatoriams patariame negražinti mus į sovietmetį. Gyvename laisvoje demokratinėje Valstybėje

   • Atsakyti
  • Neteiskite ir nebūsite teisiami. Kaltė neįrodyta. O ir įrodyti sunkiai sekasi. Jau greit bus pusė metų kaip vargsta…

 • Visada nevykėliai pyksta ant tų, kurie dirba geriau, nei jie patys. Baisu, bet toks tas Panevėžio skyrius. Iš jų nematyti nieko pozityvaus. Tik intrigos, purvo drabstymas ir kvailoka pasitenkinimo savimi šypsenėlė

  • YES. Kitas ašarojimo turas – Japonija.

 • Ne veltui nauja politinė pakraipa Nestabdom su Račkausku priekyje….nestabdo net įtarimai. Gerai, kad atsiskyrė nuo P.Urbšio judėjimo Kartu, nebeteršia….nors miestui gėdą daro ir toliau…

  • Aišku gerai, kad atsiskyrė. Tik klausimas kas labiau gėdą daro? Mano nuomone Urbšys su savo neveiklumu kur reikia veikti ir veikla ten, kur geriau patylėti. Kaip jis su Seimo nare bendravo diskriminuodamas dėl nėštumo? Kaip lindo į dirbtinio apvaisinimo klausimus, kur kompetencijos apskritas 0? Tęsti?

 • Asociacija išrinko garbinguausią apdovanojimui atsiimt. Matyt garbingesnių nebuvo.

 • Apdovanojimas skirtas ir įteiktas, džiauktis ir švęsti reikia, ne pyktis ir įžeidinėti vieniems kitus. Padarykite jūs tiek gero, kiek Lietuvai padarė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai per visus nepriklausomybės metus! Sveikinu asociaciją! Tieskite Šv.Jokūbo kelią toliau!

  • Šventė Panevėžiui, tik džiaugtis reikia. Ir pagarba Račkauskui, nuo kurio prasidėjo geri nauji darbai mieste.

 • Andrikienė sugebėjo išlaikyti labai solidų ir orų toną. Vien dėl to šįkart pliusas jai.

  • Bepigu taip ilgai galimai su mero pijarščikais įskaitant Sekundę tekstą ir straipsnį dėliojus – su Panevėžio kraštu, kaip skaitėme, bendrauti nenorėjo. Ar tai krikščioniška ?

  • Atsakyti
  • zakon – taiga, prokuror – medved

 • Jei negalit į akis žiūrėti, geriau nerašykit (čia – mėgėjams pataukšti). Rasa, esi nesąžininga, taikanti vertinimus sau ar būreliui palankius. Blogai – nesugebėti įvertinti: o kas bus po to? (P.S. neseksiu atsakymų, gal pati susiprasi)

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (57)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų