Pergalę išplėšė paskutinę rungtynių minutę (foto galerija)

Lietuvos A lygos čempionate salės futbolo klubas „Panevėžys“ iškovojo vienuoliktą pergalę. Panevėžiečiai po permainingos kovos rezultatu 2:1 nugalėjo Mažeikių VIP ekipą.

Ketvirtą pergalę iš eilės šalies A lygos salės futbolo čempionate iškovojo „Panevėžio“ komanda. Namų rungtynes Pasvalyje žaidžiantys panevėžiečiai po itin dramatiškos kovos 2:1 (0:0) nugalėjo Mažeikių VIP salės futbolininkus.

Tai buvo antroji komandų tarpusavio akistata šių metų Lietuvos čempionate. Pirmojo rato rungtynes SFK „Panevėžys“ taip pat laimėjo 4:1.

Iš „Panevėžio“ išvykus lyderiui Edgarui Baranauskui, pamaina jam buvo rasta labai greitai. Praėjusio turo mače su VIP komanda panevėžiečių gretose debiutavo legionierius iš Brazilijos Eduardo Lima.

Eduardo jau turėjo debiutuoti ankstesniame ture, kai „Panevėžio“ komanda žaidė su Alytaus „Dainava“. Visgi koją naujokui pakišo tuomet dar neatkeliavę iš Brazilijos registracijos dokumentai. Iki dvikovos su VIP ši problema buvo išspręsta.

„Panevėžio“ ir VIP rungtynės vis dar turi papildomą prieskonį – dauguma dabartinės „Panevėžio“ sudėties žaidėjų pernai atstovavo VIP ekipai.

Susitikimo tarp „Panevėžio“ ir VIP komandų pirmajame kėlinyje įvarčių nebuvo pasiekta. Nors kamuolį ilgiau kontroliavo panevėžiečiai, kurie sukūrė keletą pavojingų progų prie svečių ekipos vartų, Žemaitijos klubą kelis kartus gelbėjo vartininkas Karolis Čirba, o sykį kamuolys sudrebino VIP komandos vartų skersinį.

Po pertraukos aikštėje ir toliau vyko permainingas žaidimas. 30-ąją rungtynių minutę buvo pelnytas pirmasis įvartis šiame mače. Panevėžietis Mantas Adomėnas aikštės viduryje perėmė kamuolį iš K. Čirbos ir tolimu smūgiu jį pasiuntė į tuščius vartus.

Svečiai nebuvo linkę nusileisti. Patyręs Arsenijus Buinickis puikiu smūgiu 37-ąją susitikimo minutę rezultatą išlygino – 1:1. Kai jau atrodė, kad rungtynės pasibaigs lygiosiomis, panevėžiečiams pavyko išplėšti pergalę. SFK „Panevėžys“ vartininkas Egidijus Žagaras, palikęs tuščius vartus, su komandos draugais įsitraukė į ataką. Susikūrę dirbtinį pranašumą, panevėžiečiai pačioje susitikimo pabaigoje sugebėjo pelnyti pergalingą įvartį. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 51 sekundę, po tikslaus Tomo Salamanavičiaus perdavimo kamuolį į VIP vartus iš arti pasiuntė M. Adomėnas – 2:1.

Susitikimą su VIP panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Egidijus Žagaras, Mantas Adomėnas, Marius Butėnas, Tomas Salamanavičius, Edvardas Tamulevičius, Edgaras Stankevičius, Žilvinas Banys, Arnas Laurenčikas, Eduardo Lima.

Po pergalės prieš VIP salės futbolininkus panevėžiečiai reguliariajame sezone užsitikrino antrąją vietą. SFK „Panevėžys“ dar liko sužaisti trejas rungtynes (su „Radviliškiu“, „Klaipėda City“, Vilniaus „Turbotransfers“), kurios įtakos turnyro lentelėje reprezentacinei miesto komandai nebeturės. SFK „Panevėžys“ atkrintamąsias varžybas pradės turėdamas savo aikštės pranašumą.

10. „Klaipėda City“                       17   34:82    7

Šį trečiadienį, vasario 9 dieną, SFK „Panevėžys“ susitiks su Vilniaus „Turbotransfers“. Rungtynės Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ arenoje prasidės 20 valandą 30 minučių.