Per pirmus du šių metų mėnesius Panevėžio pėsčiųjų perėjose žmonių sužeista tiek, kiek pernai per visą pusmetį.

Perėjos – spąstai gyvybėms

Perėjos – spąstai gyvybėms

 

Per pirmus du šių metų mėnesius Panevėžio pėsčiųjų perėjose žmonių sužeista tiek, kiek pernai per visą pusmetį. Policija tikina, kad mieste vairuotojai važinėja neatidžiai, per greitai, o tamsi žiema viską tik dar labiau pablogino. O Savivaldybė konstatuoja, kad tik penktadalis pėsčiųjų perėjų atitinka joms keliamus reikalavimus.

Per sausį ir vasarį, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, Aukštaitijos sostinės gatvėse užregistruota 12 eismo įvykių, per kuriuos sužaloti pėsčiųjų perėjomis ėję žmonės. Vienas toks atvejis baigėsi mirtimi – praeitą savaitę žuvo automobilio partrenkta per perėją ėjusi moteris.

Pernai per visus metus nelaimių pėsčiųjų perėjose buvo 25, vienas žmogus neišgyveno.

„Iš tiesų matoma, kad šią žiemą – liūdnesnė panašių įvykių statistika. Nebuvo sniego, gatvėse buvo gana tamsu. Bet atsakomybės trūksta ir automobilių vairuotojams, o ir pėstieji kartais per mažai saugosi, nesisega atšvaitų“, – teigė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės specialistas Tadas Martinaitis.

Policija, anot jo, nuolat vykdo reidus, kartais eismą šalia pėsčiųjų perėjų stebi vaizdo kameros iš nepažymėtų automobilių.

Panevėžio savivaldybė šiais metais eismo saugumui gerinti iš savo ir valstybės biudžeto skyrė 318 tūkst. eurų. Dalis šių lėšų teks ir perėjoms – jas žadama pertvarkyti taip, kad atitiktų saugos reikalavimus. Taip atnaujintos turėtų būti 88 pėsčiųjų perėjos.

„Iš viso Panevėžio mieste dabar yra 221 nereguliuojama pėsčiųjų perėja, 47 jų visiškai atitinka saugos reikalavimus“, – teigė Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga.

Komentarai

  • Pasikeitusios kelių eismo taisyklės ir taip sukurta privilegijuota pėsčiųjų padėtis tai įtakojo.

  • ne perėjose, ponuli, esmė, smegeninėse, visos perėjos paženklintos ir to užtenka protingam važiuotojui.

  • pestysis ir yra judejimo dalyvis, jai i pereja autopilotu ivaro pupulis su ausinuku ausyse ir spoksantis tik i mobiliako ekrana tai ner ko noret kad po ratais nepalystu, nes proto ner i sonus paziuret pries lendant i gatve

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų