Perėjimą į nuotolinį ugdymą lemtų įvairūs rodikliai

Perėjimą į nuotolinį ugdymą lemtų įvairūs rodikliai

Ruošiantis mokslo metus pradėti kontaktiniu būdu, perėjimą į nuotolinį ugdymą lemtų ne tik užimtų COVID-19 lovų ligoninėse skaičius, bet įvairūs prastėjantys rodikliai, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugdžinienė.

Ji dar kartą akcentavo, kad net ir blogiausiame „raudonajame“ scenarijuje numatyta, jog pradinukai, priešmokyklinės ir ikimokylinės darželinukų grupės toliau mokytųsi įstaigose, dvyliktokai tik kontaktiniu būdu, nepaisant epidemiologinės situacijos, mokytųsi nuo vasario.

„Reikia žvelgti plačiai, Vyriausybė, ekspertai stebi situaciją, žmonės vakcinuojasi, visuomenės imunitetas didėja (…). Stebime ne tik atvejų, lovų skaičių, matome mirtingumo rodiklius. Taigi, Vyriausybė, stebėdama situaciją ir tardamasi su ekspertais priimtų atskirą sprendimą dėl raudonojo scenarijaus ir tai lemtų ne vienas kriterijus, ir bendra situacija Lietuvoje“, – teigė ministrė.

Anot jos, vilčių teikia toliau augantys vakcinacijos švietimo įstaigose rodikliai. Ministerijos duomenimis, pasiskiepiję yra apie 75 proc. mokytojų, dar 5 proc. yra gavę pirmąją dozę.

Ministrė J. Šiugždinienė nuo rugsėjo mokyklose žada plačią informacinę kampaniją, skatinančią skiepytis nuo COVID-19.

„Nuo rugsėjo pradžios paleidžiame tam tikras informacines priemones visose mokyklose – tai yra informacija tiek vaikams, tiek tėvams, aiškinant apie vakcinacijos svarbą, naudą, kodėl jos reikia. Taip pat turbūt turime atsakyti į klausimus žmonių, kurie bijo vakcinuotis dėl įvairių priežasčių. Tokios priemonės jau taikomos ir jų taikymas suintensyvės nuo rugsėjo 1-osios, kuomet ir mokytojai, i mokiniai grįš į mokyklas“, – per spaudos konferenciją trečiadienį teigė ministrė.

Statistikos departamento duomenimis, 12–15 metų moksleivių grupėje pasiskiepiję yra 24,9 proc., 16–24 metų grupėje – 60,5 procento.

„Raudonasis“ scenarijus numato, kad įstaigose mokytis liktų tik pradinukai, priešmokyklinukai ir ikimokyklinukai, likusiems švietimo sistemos dalyviams vyktų nuotoliniai užsiėmimai. Taip pat likusiems klasėse testavimasis dėl COVID-19 taptų privalomas. Šiuo metu taikomi „geltonojo“ scenarijaus reikalavimai, t. y. mokyklose skiepai ir testai nėra privalomi, pradinukai mokosi nedėvėdami kaukių, aukštosioms ir profesinėms mokykloms leidžiami kontaktiniai užsiėmimai, jei asmenys yra pasiskiepiję, turintys imunitetą ar nuolat testuojasi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų