Projektuotojai tikina, jog vietoje, kur Nevėžio pakrantės medinis takas atsiremia į amfiteatrinę terasą, bus įrengti ir perspėjimo ženklai.

Per žingsnį nuo nelaimės

Per žingsnį nuo nelaimės

Pasidžiaugti pavasariu į moderniai tvarkomą Nevėžio krantinę Bendruomenių rūmų prieigose anūkėlę atsivedusi panevėžietė Marija Trinskienė jaudinasi, kad nedaug trūko ir jųdviejų iškyla galėjo baigtis baisia nelaime.

Miesto centro naują veidą suprojektavę architektai įspėja vaikštančiuosius būti atidesnius: Nevėžio krantinės atnaujinimo darbai dar nebaigti.

„Vaikštinėjome palei Nevėžį nutiestu taku, anūkė stūmėsi paspirtuku. Taip mums „atsiyrus“ iki buvusios elektrotechnikos gamyklos, vietos, kur nuo asfaltuoto pėsčiųjų-dviračių tako link Nevėžio upės veda medinis takas, mergytė pasuko juo. Pasirodo, nedaug trūko, kad važiuodama tuo taku anūkė su visu paspirtuku būtų nugarmėjusi“, – vis dar šiurpdama kalbėjo močiutė.

Panevėžio centrą – Senvagę ir atnaujinamas Bendruomenių rūmų prieigas su atvertomis vietomis grožėtis Nevėžiu – statybininkai turėtų palikti per artimiausius metus.

Pamato ne visi

M. Trinskienė teigė, jog mažąją sučiupo ant medinio tako stovėjęs vyriškis.

Kai į vietą, kur galėjo nutikti nelaimė, atbėgo ji pati, išvydo, kad tako gale – statūs mediniai amfiteatriniai suolai.
„Ne iš vieno, kuriam pasakojau šitą nutikimą, išgirdau, kad esu pati ir kalta, nes neprižiūrėjau vaiko. Gal ir taip. Tačiau noriu perspėti visus tėvus ir senelius, o ir pačius vaikus, kad jie žinotų, jog šita vieta graži, įdomi, bet drauge ir pavojinga“, – teigė į „Sekundę“ kreipusis M. Trinskienė.

Anot jos, mergytę laiku sučiupęs vyras irgi svarstė, kad tokioje vietoje reikalingi atitvarai ar kitokie perspėjimo ženklai.

„Kalbėjome ir apie tai, kad gal ne visiems patiktų, jog tie amfiteatriniai suolai nuo tako būtų atitverti. Jis ir pats pasakojo mėgstantis ten pasėdėti nuleidęs kojas ir pasigėrėti upe, sužydusiais jos krantais“, – dėmesį atkreipė M. Trinskienė.

Miestui sugrąžino upę

Panevėžietės minimas medžio takas, už kurio prasideda amfiteatrinė terasa, – Skaistakalnio parko bei Senvagės sutvarkymo projektą rengusios, Vilniuje įsikūrusios architektų grupės „Pupa-strateginė urbanistika“ kūrinys.
Panevėžio savivaldybės skelbtą viešųjų erdvių sutvarkymo konkursą šie architektai laimėjo pasiūlę sukurti vientisą miesto želdynų bei krantinių sistemą, vienijamą pėsčiųjų bei dviračių takų.

Architektų tikslas – sugrąžinti Panevėžiui jį vagojančią Nevėžio upę, sukurti modernius ir patogius takus ir tai, ko iki šiol miestas neturėjo,– jaukias krantines su poilsio vietomis jose.

Paspirtukininkų daugėja

Architektų grupei „Pupa-strateginė urbanistika“ vadovaujantis Tadas Jonauskis, išgirdęs apie M. Trinskienės išsakytą pastabą dėl pavojingo grožio, pritarė, kad ji – ne be pagrindo.

„Viešųjų Panevėžio erdvių sutvarkymo projektą kūrėme prieš penkerius metus. O tuomet, reikia pripažinti, Lietuvoje paspirtukais važinėjo vos keli, keliolika, gal keliasdešimt žmonių. Dabar šių transporto priemonių tiršta visuose miestuose“, – dėmesį atkreipė T. Jonauskis.

Architektas pripažino, kad Nevėžio pakrantės vieta, kurioje – staigus ir ryškus paviršių skirtumas, būtinai turi būti pažymėta perspėjimo ženklais.

Įrengs ir ženklus

„Atitvarai toje vietoje nesuprojektuoti, tačiau mediniame take specialūs greitį mažinantys, perspėjantys ženklai tikrai bus įrengti“, – patikino T. Jonauskis.

Jis pridūrė, kad Nevėžio pakrančių takai, kaip ir pati Senvagė, dar nebaigti tvarkyti, tad ir dėl to vaikštinėjant ar važinėjant tomis vietomis reikia atsargumo.

T. Jonauskis paaiškino, kad ir inžineriniu, ir juridiniu požiūriais minimas medinis takas ir už jo esanti amfiteatrinė terasa, kokie yra dabar, vadinami saugiais. Taip juos turėtų vertinti ir statybų inspektoriai.

„Bet aš esu ne tik architektas, bet ir trijų vaikų tėvas. Visi mano vaikai važinėjasi paspirtukais, tad puikiai žinau, kiek kantrybės reikia mokant juos važinėti saugiai bei atsargiai“, – teigė T. Jonauskis.

Panevėžio centrą – Senvagę ir atnaujinamas Bendruomenių rūmų prieigas su atvertomis vietomis grožėtis Nevėžiu – statybininkai turėtų palikti per artimiausius metus.

Vienos labiausiai Panevėžyje lankomos erdvės jau įgavo naują išvaizdą: jau atnaujinti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos terasos prie vandens ir naujas apšvietimas, pasodinti nauji želdiniai, atsirado daugiau vietų jaukiems pasisėdėjimams.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų