Grožio studijos „Oranžinis stilius“ vadovė ir stilistė Aušra Vitkuvienė sako, jog net ir ruošiantis teminiam vakarėliui svarbu nepersūdyti. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Per šventes sužibėkite išskirtinumu

Per šventes sužibėkite išskirtinumu

Žiemos šventės atneša ne tik džiaugsmą, bet ir malonių rūpesčių: dailiosios lyties atstovėms teks pasirūpinti ir namų jaukumu, ir atrasti laiko sau.

Grožio studijos „Oranžinis stilius“ vadovė ir stilistė Aušra Vitkuvienė pataria ne aklai vaikytis madų, o atrasti tai, kas tinka ir patinka išskirtinai kiekvienai.

Socialinių tinklų įtaka

Mados ateina ir praeina, o stilius, elegancija ir subtilumas visuomet išlieka madinga. Tad ir šiais metais vakaro karaliene taps ta dailiosios lyties atstovė, kuri sugebės spinduliuoti grožį savo paprastumu ir natūralumu.

Grožio studijos „Oranžinis stilius“ vadovė ir šukuosenų meistrė A. Vitkuvienė teigia, kad pastaraisiais metais ant mados pjedestalo karaliauja individualumas – tai, kas žmogų išskiria iš minios. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad išsiskirti reikėtų akį rėžiančiomis šukuosenomis, spalvomis ar drabužiais. Atvirkščiai, išskirtinis stilius turi būti itin lengvas, neperkrautas ir atspindėti žmogaus charakterį, gyvenimo būdą, amžių.

„Individualus stilius turi atspindėti žmogaus visumą – nuo šukuosenos, makiažo iki drabužių. Žmogus turėtų išsiskirti iš pilkos masės, bet turi derėti tai, kas jam tinka ir patinka. O tai jau aukštasis pilotažas, reikalaujantis ir žinių, ir tvirtos nuomonės“, – „Sekundei“ teigė A. Vitkuvienė.

Ne paslaptis, kad suvokimui, kas yra gražu, labai didelę įtaką daro socialiniai tinklai, internetas. Daugybė žmonių į grožio saloną atsineša ir kokios įžymybės nuotrauką, kaip jie norėtų atrodyti. Tačiau stilistė atvira – dažnai tokie „žvaigždžių“ kirpimai jam visiškai netinka. Tokia pati šukuosena negarantuoja to spindesio ir šlovės, kurioje maudosi įžymybės. O perkalbėti būna itin sudėtinga.

Galerija

Kita vertus, vis dar gajus požiūris, kad moteris turi būti tik ilgais plaukais, nesvarbu, kokia jų būklė ir ar apskritai tinka toks kirpimas. O ryžtis kardinaliems pokyčiams išdrįsta ne kiekvienas, nes žino, kad teks atremti ir aplinkinių kritiką.

Tačiau akivaizdu, kad vis spartėjantis gyvenimo tempas diktuoja ir naujas kirpimų madas. Jau nieko nebestebina, kai prie vakarinės suknelės derinami sportinio stiliaus batai, tad ir šukuosenos tampa trumpesnės, dinamiškesnės, praktiškesnės. Tačiau spinduliuoja moteriškumu.

„Dažnai matau, kad nebus rezultato, kokio tikisi klientas, o perkalbėti sudėtinga. Kiekvienas mes žinome savo trūkumus – didelės ausys, nosis su kuprele ar aukšta kakta, tačiau specialistas mato visumą ir visi šie trūkumai paprastai nėra tokie dideli, kaip atrodo žmogui. Apranga ir plaukai – tik paviršinis išvaizdos lukštas. Bendrą įvaizdį kuria ir tokie iš pažiūros nereikšmingi dalykai kaip eisena, laikysena, manieros, gestai. Tad ir kirpimą reikia parinkti pagal asmenybės tipą, amžių, gyvenimo būdą“, – aiškino A. Vitkuvienė.

Mažiau yra daugiau

Šventinės šukuosenos bei aprangos stilius – ne išimtis. Net ir ruošiantis į vakarėlį svarbiausia nepersistengti ir nepadauginti papuošalų.

Tiek šukuosena, tiek makiažas turi būti natūralūs, organiški, jokiu būdu nerėžti akies. Išskyrus tuos atvejus, kai to reikalauja vakarėlio tematika ar aprangos kodas. Tačiau ir tokiais atvejais nederėtų pamiršti savo amžiaus ir profesijos.

„Net ir ruošiantis teminiam vakarėliui svarbu nepersūdyti, kad nebūtų pernelyg primityvu ir vulgaru. Dažnai nueinama lengviausiu keliu – pasirenkami visi žinomi daiktai ar aprangos detalės, kurios atspindi vakarėlio tematiką. Tačiau kai pasirenkama „copy paste“, dažnai sulaukiama kreivų šypsenų. Tad gal geriau paieškoti kažko subtilesnio, mažiau žinomo ir būti išskirtiniam bei individualiam nei primityviam“, – pataria stilistė.

Šiemet šukuosenos turi būti itin lengvos, madingos įvairios garbanos ir bangos. Plaukai turi kurti įspūdį, kad prie jų net neprisilietė meistro rankos. Bet reikėtų nepamiršti ir intrigos.

„Turėtų būti sukurtas lengvumo įspūdis, tačiau reikia palikti ir kažką nesuderinta, neišbaigta. Jeigu šukuosena tvarkinga, palikti bent vieną išsidraikiusią sruogą, kad aplinkiniams kiltų klausimas – čia taip buvo padaryta specialiai ar netyčia. Kad viskas nebūtų pernelyg tvarkinga, reikėtų įnešti šiek tiek chaoso ir netikėtumo“, – šypsosi grožio specialistė.

„Apranga ir plaukai – tik paviršinis išvaizdos lukštas. Bendrą įvaizdį kuria ir tokie iš pažiūros nereikšmingi dalykai kaip eisena, laikysena, manieros, gestai.“

A. Vitkuvienė

Makiažas gali būti visoks, tačiau čia taip pat svarbus saikas. Lietuvės šventėms mėgsta itin ryškų makiažą, naudojama daug pridėtinių dalykų, tokių kaip priklijuojamos blakstienos ir panašiai. Pasak A. Vitkuvienės, šventėms tai tinkama, bet ne kiekvienai dienai.

Šių metų svarbiausias makiažo akcentas turėtų būti lūpos. Itin madingos netradicinių, itin ryškių spalvų – mėlynos, žalios, juodos, rudos lūpos. Tačiau tokiu atveju akys turi būti paryškintos minimaliai.

„Svarbiausia taisyklė – mažiau yra daugiau. Svarbu neperkrauti, o spalvos tinka visos, tik reikėtų atsirinkti atspalvius – šiltus ar šaltus, kurie tinka. Jeigu spalva žmogui netiks, reikės įdėti daug pastangų, norint ją prisijaukinti“, – pataria grožio meistrė.

Anot jos, šventinis makiažas turėtų būti subtilus, o manikiūras gali būti bet koks – nuo įvairiausių spalvų, formų iki blizgučių ir fantazijos neribojančios nagų dailės.

Galerija

Puoštis aksesuarais

Šventinius drabužius, pasak A. Vitkuvienės, rinktis derėtų atsižvelgiant į tai, kur vyks vakarėlis. Jeigu į vyninę dailiosios lyties atstovė ateis pasipuošusi vakarine suknele su šleifu, ji atrodys ne šventiškai, o juokingai. Visgi kiekvienam vakarėliui pirkti po naują suknelę – per didelė prabanga, tad stilistė siūlo puoštis aksesuarais.

„Šaunu, jeigu drabužį moteris gali pirkti tik vienam vakarui, tačiau ne kiekviena sau gali leisti tokią prabangą. Taip pat nereikėtų pirkti drabužių pagal naujausias mados tendencijas, nes mados taip greitai keičiasi, kad gali nespėti jų apsivilkti antrą kartą. Tad patarčiau įsigyti kuo paprastesnio kirpimo ir silueto vienspalvę, be jokių raštų suknelę, kurią būtų galima nešioti įvairiomis progomis. O kad kiekvieną kartą ta pati suknelė atrodytų vis kitaip, žaisti su aksesuarais“, – kalbėjo A. Vitkuvienė.

Šiemet itin madingi kailiniai akcentai – apykaklės, šalikai. Taip pat įvairios segės, auskarai, apyrankės, skarelės. Kalėdoms ir Naujiesiems metams siūloma rinktis blizgančius, žėrinčius papuošalus, bet ne masyvius, didelius – visas grožis turi slypėti smulkmenose. Bet kokiu atveju svarbu jaustis patogiai.

Vyrams gerokai paprasčiau. Kaip juokauja Aušra, jiems galima net pavydėti, kad nėra tokio pasirinkimo. Nors dalykinis kostiumas visuomet bus iš mados neišeinanti klasika, per šventes puikiai tiktų ir džinsai bei įvairių spalvų marškiniai. Beje, stilistė perspėja, kad derinti moters ir vyro aprangos detales – jau seniai nebemadinga.

Nauja tendencija ir tai, kad ant mados podiumų dabar karaliauja itin trumpų vyriškų šukuosenų mados. Išlieka populiarios ir barzdos, bet jos turi būti itin prižiūrėtos ir sutvarkytos.

„Nors dar labai nedaug pamatysime tų trumpų vyriškų šukuosenų, tačiau mados pasaulis jau žengia tuo keliu. Iš dalies šias tendencijas galima buvo numatyti – moterys jau pasiilgo tų tikrų vyriškų vyrų“, – šypsosi A. Vitkuvienė.

Komentarai

  • Man asmeniskai pati graziausia moteris, ta kuri myli bei priziuri save. Labai grazu kai moteris pasidariusi nepriekaistinga pedikiūra bei manikiura. Ir ne tik vasaros metu manau butina rupintis bei puoseleti savo kuno grozi. Dazniausiai save mylincios bei priziurincios moterys buna labiau laimingos bei besidziaugiancios gyvenimu.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų