Per plauką nuo nelaimės

Per plauką nuo nelaimės

Panevėžio centre stūksantis ir pagal tikrąją paskirtį šiuo metu mažai naudojamas daugiaaukštis viešbutis tampa ne traukos, o grėsmės objektu. Savaitgalį papūtus gūsingam vėjui, nuo pastato atitrūko dalis konstrukcijos.

Į „Sekundės“ redakciją kreipėsi viešinti pavardės nepanoręs pilietiškas miestietis ir informavo apie pačioje miesto širdyje galėjusį tragiškai baigtis įvykį.

Skambinantysis sakė, jog penktadienį, apie vidurdienį, nuo „Panevėžio“ viešbučio stiprus vėjas nuplėšė masyvią tinko dalį, o šioji didžiuliu greičiu nukritusi pokštelėjo vidiniame viešbučio kieme.

Vyras nenorėjo net pagalvoti, kuo galėjo baigtis ši situacija. Pasak jo, kaip tik tuo metu kritimo vietoje dirbo prekes į maitinimo įstaigas pristatantis darbuotojas. Pastarasis vos spėjo atšokti ir išvengė lemtingo susidūrimo. Įvykio liudininkas patvirtino, kad per plauką gyvas likęs žmogus kurį laiką atrodė šokiruotas, netekęs amo.

Šiuo metu pavojinga zona atitverta, tačiau daliai pastate įsikūrusių įstaigų darbuotojų jos aplenkti nepavyks.

Problemos neįžvelgia

Jau kelerius metus viešbutis yra Panevėžio statybos tresto nuosavybė. Susisiekus su įmonės generaliniu direktoriumi Daliumi Gesevičiumi, jis patvirtino, jog įvykis jam žinomas, imtasi visų priemonių likviduoti vėjo sukeltus padarinius.

„Reaguota iš karto, tačiau pastatas – senas ir kartais taip nutinka, jog tinkas atsikabina ir krenta. Prieš metus patikrinome visą fasadą, atšokusias dalis sutvarkėme, sutvirtinome. Matyt, reikės vėl inspektuoti, žiūrėti, kas pasikeitė po žiemos, – teigė D. Gesevičius. Mūsų nuomone, pastatas saugus, nerimauti nereikėtų. Jis ant šono nenugrius, pastatytas labai tvirtai“, – pridūrė.

Kas bus su pačiu centrinėje miesto dalyje stūksančiu gremėzdišku pastatu, kol kas nėra aišku. Prieš keletą metų netilo daug žadančios kalbos, kad planuojama viešbutį prikelti naujam gyvenimui. Deja, gigantiški planai subliuško, įgyvendinta tik maža dalis išsikeltų tikslų. Pirmajame pastato aukšte įrengtos komercinės patalpos, veikia kelios kavinės, parduotuvės. Miesto svečiams apsistoti paskirtas tik penktasis viešbučio aukštas. Tačiau į Aukštaitijos sostine tituluojamą miestą atvykstantys keliautojai šią vietą aplenkia, nakvynės ieško kitur, patrauklesnėse tokias paslaugas teikiančiose įstaigose.

Apie vaiduoklio etiketę pelniusio viešbučio likimą Panevėžio statybos tresto generalinis direktorius atvirauti nenorėjo. Pasak jo, priėmus sprendimą, kas bus su pastatu daroma, visuomenė apie tai bus informuota.

Komentarai

  • manau,kai uzmus zmogu,,generalinis direktorius per pusvalandi turetu atsidurt uz grotu,o kiti, tada gales inspektuot pastato stovi

  • tai va ponai savininkai susikiskite ta pastata kur saule nesviecia.Pastatas tinkamas tik nugriovimui- ten viskas susene ir susideveje,visos komunikacijos,kambariai,baldai-jeigu ju yra dar kazkas like.Pirkdami ta pastata pries keliasdesimt metu ponai verslininkai galvojo paciupe aukso puoda.TIK DEJA, DEJA…Nepavydziu jiems kiek islaidu teks pakloti kol sutvarkys ta persenusi gargara…..

  • Gerą vietą miesto centre darko apšiuręs statinys be aiškios paskirties. Tokį reikia kuo skubiau griaut ir statyt modernų. Žemesnį. Panevėžys jau dingo iš didžiųjų miestų sąrašo. Tai puoškime provinciją.

  • Butus galetu padaryti

    • Atsakyti
  • Kad niekas nenukentejo,nes krito prie iejimo i viesbuti is kiemo puses,kur daznai darbuotojai stovi.Tiksinti bomba..rimto remonto tam pastatui reikia, o ne juostu ispejanciu,kad praejimo nera..

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų