Jau ne vienerius metus skolą už savo patiklumą valstybei mokantis R. Pušnys buvo šokiruotas, kai VMI sužinojo, kad liko išmokėti gerokai daugiau, nei pats buvo apskaičiavęs. P. Židonio nuotr.

Per patiklumą praskolino ir savo, ir vaikų gyvenimus

Per patiklumą praskolino ir savo, ir vaikų gyvenimus

Padėję darbdaviui neteisėtai prasimanyti pinigų, pora dešimčių Raguvos krašto žmonių tapo valstybės skolininkais.

Dalis jų jau mirė, kiti išmokėjo skolas, o Rimantas Pušnys bei Janinos ir Airido Jakubauskų šeima neabejoja, kad per patiklumą ir žioplumą prisidarytos tūkstantinės skolos juos slėgs iki gyvenimo pabaigos.

„Praskolinom ir savo, ir vaikų gyvenimus“, – sako vietinių su gailesčiu lūšnynų milijonieriais kartais pavadinami varguoliai.

Į skolas įklimpusiems kaimo žmonėms baisiausia, kad į tokį liūną tik per savo patiklumą buvo įstumti ne kokio svetimo žmogaus, o pažįstamo.

„Va ką reiškia pasitikėti darbdaviu, kuris dar ir buvo tavo draugas, ir bendramokslis“, – atsiduso Panevėžio rajono Kairių kaime gyvenantis R. Pušnys.

„Buvo 2007-ieji. Sunkmetis, darbų nėra, o draugas pavadino dirbti pas jį Raguvos lentpjūvėje. Apsidžiaugiau“, – pamena 56-erių R. Pušnys.

Rimantas pasakoja sunkiai kirtęs mišką, po to medieną tekdavo supjauti, kamienai virsdavo lentomis, šakos – padėklais ir malkomis.

Visą straipsnį skaitykite birželio 1 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Pjokas paskutinis, gėrė visą gyvenimą su žmona, niekur nepadirbdavo,dukros neaugino, o dabar kitus girdo perparduodamas alų, brudas, taip jam ir reikia

    • Vanda ne tau mumis teisti pažiurek į save

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų