Per parą nustatyta 111 naujų koronaviruso atvejų, 4 – Panevėžyje

Per parą nustatyta 111 naujų koronaviruso atvejų, 4 – Panevėžyje

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 111 naujų koronaviruso atvejų, bendras susirgimų skaičius šalyje siekia 4295, šeštadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 81 asmuo, iš jų 23 asmenys yra užsikrėtę ne židiniuose. 29 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą Vilniaus apskrityje registruotas vienas įvežtinis atvejis iš Rusijos.

Kauno apskrityje, Raseinių rajone, per praėjusią parą patvirtinti 14 atvejų yra siejami su protrūkiu Raseinių savivaldybėje. Iš šių atvejų šeši nustatyti antriniai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 39 atvejai.

Koronavirusinė infekcija patvirtinta ir septyniems Raseinių rajono choro „Šatrija“ nariams. Su šiuo židiniu siejama 16 atvejų.

Taip pat Raseinių rajone šeši atvejai per parą buvo patvirtinti Viduklės lopšelyje-darželyje. Su šiuo Raseinių rajono židiniu siejama jau 14 atvejų.

Keturi atvejai patvirtinti Raseinių ligoninėje, iš jų vienas antrinis. Su šiuo protrūkiu jau siejamas 21 atvejis.

Blinstrubiškių socialinės globos namuose patvirtinti du COVID-19 ligos atvejai. Iš jų vienas antrinis. Su protrūkiu šiuose socialinės globos namuose siejama 10 atvejų.

Dar vienas atvejis Raseinių rajone yra susijęs su židiniu Raseinių policijos komisariate, kur jau užfiksuota 34 atvejai.

Du atvejai, per parą patvirtinti Kaune, yra susiję su Erudito licėjaus židiniu. Su šiuo protrūkiu jau siejami šeši koronavirusinės infekcijos atvejai.

Kaune du atvejai patvirtinti susiję su viena automobilius taisančia įmone.

Šiaulių apskrityje Radviliškyje patvirtinti šeši atvejai, susiję su Radviliškio ligonine. Židiniui, susijusiam su šia ligonine, jau priskiriama 113 atvejų.

Penki nauji atvejai siejami su protrūkiu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Iš šių patvirtinti du antriniai atvejai. Čia jau fiksuojamas 31 atvejis.

Šiaulių apskrityje vienas atvejis patvirtintas Kuršėnų slaugos ligoninėje. Šiame židinyje fiksuojamas jau ketvirtas šios infekcijos atvejis.

Vilniuje du per parą patvirtinti atvejai yra susiję su ansambliu „Lietuva“. Su šiuo židiniu jau siejami 25 atvejai.

Du atvejai siejami su inžinerinių paslaugų įmone Ukmergėje. Su šiuo židiniu jau siejama 17 atvejų.

Telšių apskrityje, Mažeikių rajone, patvirtinti du atvejai, susiję su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. Iš viso su šiuo židiniu siejama 11 susirgimų patvirtinti.

Panevėžio apskrityje du atvejai patvirtinti vienoje metalo apdirbimo įmonėje.

Be to, dar 23 asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 29 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 1868 asmenys, 2319 pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 89 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 19 užsikrėtusiųjų.

Izoliacijoje yra 19 tūkst. 791 asmuo.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje nustatyti 262 įvežtiniai atvejai.

Per praėjusią parą ištirti 6999 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirtas 757 tūkst. 201 ėminys (iš jų iš mobiliųjų punktų – 204 tūkst. 580).

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų