Per Panevėžį – žygis Baltijos kelio 30-mečiui paminėti

Per Panevėžį – žygis Baltijos kelio 30-mečiui paminėti

Siekdamas ypatingai paminėti jubiliejinius Baltijos kelio metus, kviečiami visi Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai, automobilių, motociklų fanai, klubai, visi, kas turi tvarkingą transporto priemonę, į tarptautinį žygį per tris Baltijos šalis. Taip siekiama atkartoti Baltijos kelią bei jo pagrindinę idėją – laisvę, vienybę ir brolybę.

Baltijos kelio 30-mečiui paminėti skirtas tarptautinis automobilių ir motociklų žygis prasidės rugpjūčio 23-iąją vienu metu dvejose sostinėse – Vilniuje ir Taline. Ypatingai, tautine atributika papuošti 30 automobilių iš Vilniaus, Katedros aikštės, 9 val. pajudės Talino link ir Panevėžį pasieks apie 10.40 val. Iš Talino pajudėjusi kolona Panevėžį pasieks apie 17.20 val.

Prie šių automobilių, važiuojančių nuo Vilniaus ir Talino, numatytuose taškuose prisijungs kiti auto/moto fanai, savivaldybių atstovai bei pavieniai dalyviai. Tikimasi ne tik atkartoti Baltijos kelią, bet ir agentūroje „Factum“ užregistruoti jubiliejinį Baltijos kelio 30-mečiui skirtą rekordą.

19 val. žygio dalyviai, atvykę iš Talino, finišuos Vilniuje, kur bus iškilmingai sutikti Katedros aikštėje. Tuo pačiu metu grupė iš Vilniaus finišuos Taline. Juos iškilmingai pasitiks vietos valdžios atstovai, Estijos lietuvių bendruomenė, Lietuvos ambasados atstovai bei kiti garbingi svečiai.

Baltijos kelio 30-mečiui paminėti skirto žygio metu šalys įteiks viena kitai simbolines dovanas – šalių ir sostinių vėliavas. Bus giedami himnai.

Žygio metu visi kviečiami automobilius pasipuošti specialiai Baltijos kelias 30-mečio minėjimui paruošta atributika. Vieningas automobilių puošimas reikalingas, siekiant užfiksuoti jubiliejinį rekordą.

Norintieji dalyvauti unikaliame žygyje kviečiami registruotis www.baltijoskelias30.lt.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų