Per naktį ugniagesiai beveik pusšimtį kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių

Per naktį ugniagesiai beveik pusšimtį kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių

Nuo sekmadienio vakaro, didžiojoje Lietuvos dalyje stipriai lyjant ar sningant, ugniagesiai 49 kartus vyko šalinti nuvirtusių medžių.

Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovės Editos Zdanevičienės, pirmieji pranešimai apie nuvirtusius medžius buvo gauti maždaug šeštą valandą vakaro iš Trakų ir Vilniaus rajonų.

Vėliau pranešimai fiksuoti visoje Lietuvoje ir nuvirtę medžiai šalinti visoje centrinėje šalies dalyje, taip pat šiaurės ir pietų Lietuvoje.

Daugiausiai medžiai buvo šalinami nuo važiuojamosios kelio dalies, Kaune taip pat buvo apgadintas vienas automobilis, du medžiai supjaustyti ir pašalinti nuo dviejų automobilių Šiauliuose.

Taipogi fiksuoti ir keturi atvejai, kai nuvirtę medžiai nutraukė elektros laidus.

„Paskutiniai darbai fiksuoti apie 8.30 valandą, tačiau tikimės, kad dienos eigoje jų dar padaugės, nes naktį ne visi keliai buvo pravažinėti“, – BNS sakė E. Zdanevičienė.

Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Edita Gečaitė BNS sakė, kad sekmadienį vakare Lietuvą pasiekė pietinis ciklonas, kuris apėmė visą šalies teritoriją, išskyrus Palangą ir, iš dalies, Klaipėdą.

Anot jos, daugelyje rajonų naktį buvo fiksuoti smarkūs krituliai, pietrytinėje šalies dalyje – daugiausiai lietus, šiaurinėje ir vakarinėje dalyje – sniegas ir šlapdriba.

„Iki ryto kritulių kiekiai didžiausi buvo Šiauliuose, čia iškrito 45 milimetrai kritulių, fiksuota 6 cm sniego, Raseiniuose iškrito 37 mm kritulių, Panevėžyje ir Biržuose – po 34 mm“, –  sakė E. Gečaitė.

Sinoptikės teigimu, ciklonas pirmadienį dar „keliauja ir sukasi ties Lietuva“, daugiausiai kritulių teks centriniams ir pietrytiniams rajonams, tačiau vakarop jis turėtų pasitraukti.

Dieną daugelyje rajonų ir toliau numatomi krituliai, vietomis – smarkūs, vyraus lietus ir šlapdriba, vėjo gūsiai gali siekti iki 20 m/s.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų