Per metus Ukrainai ES suteikė paramos už 50 mlrd. eurų

Per metus Ukrainai ES suteikė paramos už 50 mlrd. eurų

Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega teigia, kad Europos Sąjungos (ES) narės Ukrainai yra suteikusios ginkluotės už 12 mlrd. eurų, o iš viso ES narių parama per praėjusius metus siekia 50 mlrd. eurų.

Trečiadienį LRT radijui kalbėjęs M. Vaščega sakė, kad ES mastu per vadinamąją taikos priemonę, kuri skirta ginkluotės Ukrainai finansavimui, šalys narės skyrė 3,6 milijardus eurų.

„Bendrai (Ukrainai ES mastu – ELTA) suteikta ginkluotės už 12 milijardų eurų“, – LRT radijui teigė M. Vaščega.
Anot EK atstovybės Lietuvoje vadovo, taip pat didelis dėmesys ES skiriamas ir Ukrainos karių apmokymams.
„Šiai dienai esame išties pakankamai stipriai šioje vietoje pasistūmėję, esame numatę 30 tūkstančių Ukrainos kariškių. Didelė dalis jau yra apmokyta“, – pasakojo jis.

M. Vaščega, kalbėdamas apie ES valstybių narių ginkluotės pirkimą, priminė, kad EK keliama idėja ginkluotę ES mastu pirkti centralizuotai.

„Europos Komisija, reaguodamas į iššūkius, praeitais metais gegužę ar birželį padarėme apžvalgą, ko ateityje trūks ginkluotėje (…), ir pasiūlėme priemonę, kaip paskatinti bendrus pirkimus, bet faktas tas, kad tai, kas vyksta šiandien Ukrainoje ir tie skaičiai, kuriuos mes matome, ginkluotės naudojimo, jie reikalauja naujų sprendimų. Dėl to pasiūlyta tokia idėja“, – dėstė M. Vaščega.

Anot jo, iš viso, kalbant apie ES narių paramą Ukrainai, ši parama per praėjusius metus siekia apie 50 milijardų eurų.

„Per praeitus metus Europos Sąjungos narės kartu su bendromis institucijomis yra suteikusios paramos už maždaug 50 milijardų eurų“, – dėstė EK atstovybės Lietuvoje vadovas.

Pasak M. Vaščegos, parama susijusi tiek su ginkluotės tiekimu, tiek su humanitarine pagalba.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų