Per Lietuvą – su vėliava

Per Lietuvą – su vėliava

Garbingo Lietuvos kariuomenės šimtmečio proga per šalį žygiuoja Sausumos pajėgų vėliava nešini kariai. Įpusėjus daugiau nei savaitę truksiančiam žygiui, vėliava pasiekė ir Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų batalioną.

Sausumos pajėgų vėliavos istorija mena gūdžius ir karingus laikus. Žaliame fone Gediminaičių stulpais papuošta vėliava pirmą kartą suplevėsavo dar Žalgirio mūšio metu.

Šiemet, minint ypatingą sukaktį, geriausieji šalies kariai dieną ir naktį neša vėliavą. Jos kelionė prasidėjo Dragūnų batalione, Klaipėdoje. Iš viso vėliava jau nukeliavo apie 300 kilometrų, dar liko bemaž tokia pat kelio atkarpa.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vado plk. ltn. Rolando Putniko teigimu, Panevėžys yra toji kalno viršūnė, kurią pasiekus atstumas jau mažės.

„Linkiu visiems žygiuosiantiems gerai praleisti laiką: bendraukite su žmonėmis, pasakokite apie mus, Sausumos pajėgas, ir nepamirškite kartkartėmis sudainuoti kokią žygio dainą“, – linksmai linkėjo vadas.

Visa apimantis simbolis

Panevėžys – jau devintoji tarpinė stotelė minint Lietuvos kariuomenės šimtmetį. Penktadienį Dembavoje įsikūrusio bataliono kariams vėliavą iškilmingai perdavė Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas – vienas iš motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ batalionų.

Pasak plk. ltn. R. Putniko, tokia akcija sugalvota pirmą kartą.

Panevėžio rinktinės neaplenkusi Sausumos pajėgų vėliava, pasak būrio vado, yra tokia pat brangi kaip ir Husarų bataliono ar brigados „Geležinis vilkas“ žygio vėliavos.

„Kai žinai, jog tą vėliavą jau kelias paras neša kariai iš „Žemaitijos“ brigados, kitų dalinių, ir ji toliau bus nešama, sustiprėja vienybės jausmas. Galbūt kiekvienam nešančiam tuo metu jis nėra taip stipriai suprantamas, tačiau po žygio, kai visi pamatys, kiek nuėjo, kiek dalyvavo, koks atstumas iš viso nueitas, džiaugsis galėdami pasakyti: „Ir aš nešiau“. Vienybės, solidarumo, bendrystės jausmas bus tikrai didesnis“, – sakė plk. ltn. R. Putnikas.

Maždaug per 28 valandas Panevėžio įgula vėliavą nuneš iki Ruklos. Iš ten vėliava bus nešama į Kauną, vėliau – į Alytų ir tik lapkričio 21-ąją pasieks galutinį kelionės tašką – Vilnių.

Kartu su 14-os kariškių komanda – 10 vyrų ir 4 moterimis – maždaug 10 kilometrų atstumą įveiks ir pats būrio vadas. Visiems vėliavos perdavimo žygyje dalyvaujantiems kariams teks įveikti po 10 kilometrų.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų