Per labdaros akciją surinkta 9,1 mlrd. eurų pabėgėliams ukrainiečiams

Per labdaros akciją surinkta 9,1 mlrd. eurų pabėgėliams ukrainiečiams

Labdaros akcijos „Stand Up For Ukraine“ dalyviai surinko 9,1 mlrd. eurų pabėgėliams ukrainiečiams.

Tai šeštadienį pranešė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

„Šiandien surinkome 9,1 mlrd. eurų nuo invazijos bėgantiems žmonėms Ukrainoje ir užsienyje. Ir jų surinksime dar daugiau! Mes ir toliau teiksime paramą. O kai bombos nustos kristi, mes padėsime Ukrainos žmonėms atstatyti savo šalį“, – parašė ji tviteryje.

Kaip sakoma Europos Komisijos pranešime, 1 mlrd. eurų iš šios sumos skyrė EK. „Be to, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas paskelbė apie papildomą 1 mlrd. eurų kreditą dėl invazijos namus palikusių žmonių reikmėms tenkinti“, – pažymima jame.

Pagalbos pabėgėliams ukrainiečiams akcija buvo surengta EK ir Kanados vyriausybės iniciatyva. Ji vyko penktadienį socialiniuose tinkluose – internautai buvo prašomi paraginti savo šalių vyriausybes, organizacijas ir kompanijas paaukoti lėšų, kad būtų galima teikti humanitarinę pagalbą Ukrainai ir pabėgėliams iš šios šalies. Šeštadienį Varšuvoje įvyko spaudos konferencija, per kurią buvo susumuoti lėšų rinkimo rezultatai.

EK atstovybės Lenkijoje duomenimis, dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą pagalbos reikia maždaug 12 mln. žmonių. Ukrainoje yra apie 6,5 mln. perkeltųjų asmenų. Daugiau kaip 3,2 mln. pabėgėlių išvyko iš Ukrainos į kaimynines šalis, iš jų 2,6 mln. – į Lenkiją.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų