Per karščius mokyklose gali būti trumpinamos pamokos

Per karščius mokyklose gali būti trumpinamos pamokos

Esant karštiems orams, kai temperatūra patalpose viršija 28 laipsnius, gali būti trumpinamos pamokos, primena Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Apie trumpesnį laiką mokykloje turėtų būti informuojami mokinių tėvai.

Užsiėmimus taip pat patariama rengti kitose erdvėse – lauke, parke ar vėsesnėse patalpose.

„Šalyje esant didesniems karščiams kviečiame mokyklas lanksčiai derinti ugdymo procesą su vaikų sveikos aplinkos užtikrinimu. Pamokos gali būti trumpinamos, daugiau veiklų organizuojamos ten, kur nėra tvanku ir neplieskia saulė“, – teigia ministras Algirdas Monkevičius.

Pasak ministro, higienos normose reikėtų platesnio reglamentavimo, kaip elgtis esant karščiams, todėl su Sveikatos apsaugos ministerija bus svarstoma, kaip aiškiau reglamentuoti, kada mokiniams neberekomenduojama būti lauke, mokykloms nebeorganizuoti pamokų.

Pasak ministerijos, mokslo metų pabaigoje dauguma mokyklų suplanuoja edukacines išvykas ar projektines veiklas mokyklose.

Šiuo metu vyksta iniciatyva „Mokslininkai – mokykloms“, kai universitetai atveria savo laboratorijas mokiniams arba mokslininkai lankosi mokyklose ir pristato STEAM mokslų naujoves.

Hidrometeorologijos tarnyba skelbia, jog antradienį temperatūra 30 laipsnių viršys Alytaus, Marijampolės ir Tauragės apskrityse, o trečiadienį – jau beveik visoje šalies teritorijoje, vietomis karščiai pasieks 33 laipsnius.

Komentarai

  • ne trumpinti pamokas reikia .o isvis neiti i mokykla PRADINUKUS JAU SENIAI REIKEJO PALEISTI NUO GEGUZES 22 DIENOS .

  • Tik pradinukus, bet ir visus reikėjo jau paleisti ilsėtis. Absurdas su tom pamokom, vaikai alpsta, karšta, nebesigalvoja kaip reikalas. Ot pridirbo nesąmonių ryža buvusi ministrė.

  • sakykit aciu ministerijos profesionalams, vaikams 1 menesiu sutrumpino atostogas, klases nepritaikytos mokslui esant tokiai temperaturai, bet ministrui ir jo chebrai dzin, pas juos kabinetuose kondicionieriai pastatyti,

  • Blogai. Karšta. Pamokos sutrumpinamos. O kas mūsų vaikus prižiūrės?

  • vaiku vasaros stovyklos?Berciunu miskelis klegedavo nuo vaiku,dabar stovi nameliai-vaiduokliai.Visiems butu gerai Oras,zaidimai vaikams, ir tevams butu arti atvaziuot aplankyti,pedagogai turetu darbo.Ziauru,kad viskas nyksta kaip po Cernobilio…

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų