Pelnas iš užsienietės prostitucijos sutuoktiniams virto solidžiomis baudomis

Pelnas iš užsienietės prostitucijos sutuoktiniams virto solidžiomis baudomis

Teismas sutuoktinius iš Klaipėdos pripažino kaltais dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos, veikiant bendrininkų grupėje. Nuteistieji per pusmetį privalės į valstybės biudžetą sumokėti beveik 10 tūkst. eurų baudą.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Aurelijaus Navicko.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, neteisėta veikla užsiėmė klaipėdietis bei jo žmona, Ukrainos pilietė. Įtariama, kad minėta pora šių metų pradžioje organizavo pažįstamos Ukrainos pilietės atvykimą į Lietuvą, kur ji ėmė verstis prostitucija.

Pareigūnų tyrimo metu surinktais duomenimis, kaltinamieji įvairiuose skelbimų portaluose skelbė apie teikiamas seksualines paslaugas, telefonu priiminėjo užsakymus, o užsienietė vertėsi prostitucija. Tam tikslui kelioms dienoms būdavo išnuomojamas butas vis kituose Lietuvos miestuose. Pusę už vertimąsi prostitucija gaunamų pinigų užsienietė atiduodavo klaipėdiečių porai.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Aurelijaus Navicko, kaltinamieji savo kaltę visiškai pripažino. Jie sutiko su siūlymu procesą baigti teismo baudžiamuoju įsakymu. „Tokiu būdu būna išvengiama teisminio nagrinėjimo, o bausmė sumažinama trečdaliu“, – sakė prokuroras.

Prokuroras A. Navickas kreipėsi su pareiškimu į Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu. Prokuroras siūlė abiems kaltinamiesiems skirti po galutinę 4 tūkst. 800 eurų dydžio baudą bei konfiskuoti 700 eurų, gautų už sąvadavimą.

Gruodžio 28 dieną Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas, išnagrinėjęs prokuroro pareiškimą, abu teisiamuosius pripažino kaltais. Jiems skirtas 4 tūkst. 800 eurų dydžio baudas teismas įpareigojo sumokėti per 6 mėnesius nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Taip pat bus konfiskuoti 700 eurų, gautų iš nusikalstamos veiklos.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų