Pedagogikos studentams bus skiriamos 300 eurų stipendijos

Pedagogikos studentams bus skiriamos 300 eurų stipendijos

Gerai besimokantiems pedagogikos studentams bus skiriamos 300 eurų specialiosios stipendijos.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teiktai iniciatyvai, kuria siekiama skatinti gabius ir motyvuotus stojančiuosius rinktis pedagogo profesiją.

Šias stipendijas gaus visi 2020-aisiais įstoję į valstybės finansuojamas pedagoginių studijų vietas.

„Stipendijas gautų tie studentai, kurie studijuoja be skolų“, – trečiadienį Vyriausybės posėdyje pabrėžė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Planuojama, kad nuo šių metų rudens tokios stipendijos būtų mokamos 845 pedagogines studijas pasirinkusiems asmenims: 585 įstojusiems į bakalauro studijas, 210 įstojusių į pedagogikos profesines studijas ir 50 pasirinkusių pedagogikos gretutines studijas.

2020 aisiais būsimųjų pedagogų stipendijoms numatoma skirti per 1 mln. eurų.

„Specialiomis stipendijomis siekiame kelti pedagogo profesijos prestižą ir skatinti stojančiuosius rinkti pedagogikos studijas. Norime, kad šias studijas rinktųsi gabūs ir motyvuoti studentai, tikimės, kad stipendijos bus gera finansinė paskata turintiems pedagogo pašaukimą jauniems žmonėms ateiti į šią profesiją“, – sako A. Monkevičius.

Komentarai

  • Taip ir sulėks visi studijuoti. Nebent dėl ,,stipkių“. O šventųjų ir kvailių šiais laikai nebėra. Ypač dabar, kai mokslas vyksta nuotoliniu būdų. Tokį darbą gali dirbti tik robotas, o ne gyvas žmogus už tokią algą.

    • Karantinas parodė, koks be galo reikalingas ir sunkus mokytojo darbas. Niekada nebūčiau pagalvojusi, jeigu karantino metu nebūčiau pasėdėjusi su vaiku ir iš arti stebėjusi. Mokytojai, Jūs esate šių dienų HEROJAI. AČIŪ!

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų