Pedagogai mokosi buhalterijos

Pedagogai mokosi buhalterijos

Panevėžio apskaitos centrui prabilus apie buhalterių trūkumą, didelius darbo krūvius ir iš kai kurių švietimo įstaigų perimtą neskaidrią buhalteriją, pedagogų bendruomenėje kilo nemenkas ažiotažas.

Mokytojai ir švietimo įstaigų vadovai piktinasi, esą jie patys turi tapti buhalteriais, kad susiskaičiuotų dažnokai vėluojančius atlyginimus, o popierizmo irgi padaugėjo.

Kaip pasakojo vienoje miesto mokyklų dirbanti savo pavardės nenorėjusi viešinti pedagogė, pradėjus dirbti Apskaitos centrui, ji dar nėra gavusi nė vieno algalapio, kuriame būtų teisingai suskaičiuotas darbo užmokestis.

Nors centro darbuotojai ir ištaiso savo klaidas, tačiau, pasak mokytojos, tą padaro tik po kelių prašymų.

„Kai naujas mėnuo, ir klaidos. Jeigu pats nesusiskaičiuotum, tai ir negautum savo uždirbtų pinigų. Bet mes juk mokytojai, ne buhalteriai. Galiausiai eilinį kartą paprašius ištaisyti klaidą, man buvo pasiūlyta pavasarį deklaruoti mokesčius ir taip atgauti neišmokėtą atlyginimo dalį“, – piktinosi pedagogė.

Mokyklose ir darželiuose darbo netekę buhalteriai Apskaitos centrą aplenkia ratu, mat už tokį pat darbą čia siūlomas mažesnis atlyginimas nei ankstesnėje darbovietėje, o tvarkyti tenka dviejų įstaigų buhalterinę apskaitą.

Visą straipsnį skaitykite sausio 12 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų