Pažinimas suartina: ukrainiečių jaunimas stovyklavo Panevėžyje

Pažinimas suartina: ukrainiečių jaunimas stovyklavo Panevėžyje

Marijonų mikrorajono bendruomenės kartu su Kijevo mokykla ,,Start now“ ir Prienų ,,Žiburio“ gimnazija rugpjūčio pirmoje pusėje vykdytas projektas ,,Pažinimas ir bendravimas suartina“ septyniolikai jaunuolių ir keturiems pedagogams iš Ukrainos sostinės Kijevo suteikė galimybę dar artimiau pažinti Lietuvą.

Pasak pedagogės Inos Bajevos, neformaliojo ugdymo savaitgalio mokykla ,,Start now“ Kijeve sėkmingai veikia nuo 2012 metų. Ji siekia padėti vyresniųjų klasių moksleiviams, sprendžiantiems sudėtingą klausimą, kuo būti, ugdyti pasitikėjimą savimi, sustiprinti anglų kalbos, komunikacijos, darbo grupėse, viešosios kalbos gebėjimus ir įgūdžius, supažindinti su įvairiomis profesijomis. Per mokinių atostogas mokykla organizuoja dienos stovyklas Kijeve, kasmet tradiciškai vyksta stovyklauti į Ukrainos gamtos perlą – nuostabaus grožio Karpatų kalnus.

,,Idėja rengti papildomą vasaros stovyklą Lietuvoje gimė 2017 metais, kai mūsų pedagogai apsilankė jūsų šalyje ir suprato, kad Ukrainos jaunimui būtų įdomu bei svarbu pamatyti, kaip gyvena, mokosi jų bendraamžiai Europos Sąjungoje, kokie gebėjimai ir įgūdžiai joje reikalingi. Juk Ukraina atkakliai siekia tapti Europos Sąjungos valstybe. Mes, pedagogai, tvirtai tikėjome, kad Lietuvoje įgyta patirtis ne tik išplės pažinimo horizontus, bet ir mūsų jaunimą motyvuos dar daugiau lavintis bei siekti asmeninių tikslų. Pirmasis, palaikęs idėją vasaros stovyklą rengti Lietuvoje, buvo Panevėžio lėlių vežimo teatro direktorius Antanas Markuckis. Jis ir teatro darbuotojos Daiva Skrupskelienė, Reda Matuzevičienė pernai padėjo suorganizuoti įdomią ukrainiečių jaunimo stovyklos programą Panevėžyje,“ – pasakoja Kijevo mokyklos ,,Star now“ direktorė Tatjana Patokova.

Ji įsitikinusi, kad pernykštės stovyklos sėkmė ir susižavėjimas Lietuva lėmė tai, jog vienas jaunuolis iš Kijevo pasirinko studijuoti Vilniaus universitete.

,,Start now“ mokyklos pedagogas iš Kijevo Sergejus Darda tvirtina, kad antrus metus stovyklaudami Panevėžyje ukrainiečiai ne tik pažino Lietuvą – šalį, kuri jų tėvynei labai artima istoriškai, geografiškai, bet ir įsitikino, kad abiejų kraštų žmones sieja bendra laisvės ir patriotizmo dvasia. Itin draugiški saitai susiklostė su Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos, vadovaujamos direktorės Gitos Kubilienės, gimnazistais – stovyklautojų iš Ukrainos bendraamžiais.

Šiemetinėje stovykloje ukrainiečiai su bičiuliais iš Paįstrio praleido du pusdienius. Lietuviai ir ukrainiečiai dirbo komandose, anglų kalba parengė ir viešai pristatė bendrus projektus. Jaunuoliai iš Kijevo teigia, kad stovykla Panevėžyje paliko neišdildomų prisiminimų, atkreipė dėmesį į lietuvių bendrąją kultūrą, pozityvumą. Jaunuoliai iš Kijevo svajoja stovyklą kitais metais pakartoti, o ypač norėtų dar daugiau bendrauti ir bendrai veikti su Lietuvos jaunimu.

Pasak T. Patokovos, kiekviena diena stovykloje buvo dalijama į dvi dalis. Viena skiriama darbui pagal neformaliojo ugdymo mokyklos programą. Kita – Panevėžio ir Lietuvos pažinimui. Stovyklautojai keliavo po Vilnių, Birštoną, Panevėžį, lankėsi Vilniaus universitete, Kauno technologijų universiteto Panevėžio fakultete. Jaunuoliai iš Kijevo svečiavosi net aštuoniose smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėse Panevėžyje bei Birštone.

,,Stovyklautojai įdėmiai aiškinosi elektrinių paspirtukų nuomos, gėlių salono, interjero detalių, kanceliarinių prekių, stalo futbolo, kavinės-floristikos salono, restorano, viešbučio, sanatorijos verslo Lietuvoje ypatumus. Stiprų įspūdį padarė privatus senovinių automobilių muziejus, veikiantis Panevėžyje“, – pasakoja T. Patokova.

Tarptautinis projektas ,,Pažinimas ir bendravimas suartina“ bendram tikslui leido sutelkti daug įvairių socialinių partnerių. Prie projekto energija, darbu, laiku, parama geranoriškai prisidėjo anglų kalbos mokytoja Audronė Lukauskienė, kuravo sutarčių ir kitų dokumentų vertimą, Panevėžio atviras jaunimo centras ir jo direktorė Daiva Juodelienė, su ukrainiečiais kepusi pyragą, Kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas ukrainiečiams surengė įdomią ekskursiją po miestą. Panevėžio savivaldybėje svečius iš Ukrainos priėmė miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, administracijos darbuotojai. Panevėžio jaunimo organizacijų atstovai naujiesiems draugams iš Kijevo surengė turnė po jaunimo pamėgtas kavines Panevėžio centre. Projektas nebūtų buvęs toks sėkmingas, įvairiapusis, jeigu ne geranoriška mieste veikiančių įmonių parama.

,,Kartais mums atrodė, kad visas miestas susitelkęs bendram tikslui – mūsų viešnagę Panevėžyje padaryti kuo patrauklesnę, įdomesnę. Esame labai dėkingi visiems, leidusiems mums Panevėžį pažinti kaip puikių profesionalų, labai nuoširdžių ir draugiškų žmonių miestą. Po stovyklos sulaukėme pačių geriausių atsiliepimų iš vaikų ir tėvelių. Už puikų projekto koordinavimą esame dėkingi Marijonų mikrorajono bendruomenei. Vos per šešias Panevėžyje praleistas dienas patyrėme ir pamatėme išties neapsakomai daug“, – sako T. Patokova.

Laimingi jaučiamės ir mes, Marijonų mikrorajono bendruomenės nariai, prisidėję prie šio dvi valstybes jungiančio projekto. Juk gera yra priimti svečią – ypač tokį artimą ir brangų.

Sergejaus Kandusenkos nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų