Asociatyvi „Sekundės“ nuotr.

Pažeidus atsiskaitymo grynaisiais tvarką – baudos iki 4000 eurų

Pažeidus atsiskaitymo grynaisiais tvarką – baudos iki 4000 eurų

Antradienį Seimas ketina priimti Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis nustatys administracinę atsakomybę už atsiskaitymų ir bet kokių kitų mokėjimų pagal sandorius grynaisiais pinigais tvarkos pažeidimą.

Parlamentarai ketina diferencijuoti administracinę atsakomybę, priklausomai nuo to, kokia grynųjų pinigų suma, pažeidžiant atsiskaitymų tvarką, buvo atsiskaityta.

Pagal projektą, „atsiskaitymų ir bet kokių kitų mokėjimų pagal sandorius grynaisiais pinigais tvarkos pažeidimas, kai, pažeidžiant nustatytą tvarką, atsiskaitymams ir bet kokiems kitiems mokėjimams panaudota grynųjų pinigų suma leidžiamą atsiskaityti grynaisiais pinigais sumą viršija iki 50 bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, užtraukia baudą mokantiems ir mokėjimus priimantiems asmenims nuo 100 iki 500 eurų ir mokančių, ir mokėjimus priimančių juridinių asmenų arba jų padalinių vadovams – nuo 200 iki 1000 eurų“.

Toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų baudą mokantiems ir mokėjimus priimantiems asmenims nuo 200 iki 1000 eurų ir mokančių, ir mokėjimus priimančių juridinių asmenų arba jų padalinių vadovams – nuo 1000 iki 2000 eurų.

Jei panaudota grynųjų pinigų suma leidžiamą atsiskaityti grynaisiais pinigais sumą viršija nuo 50 iki 500 bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, tai užtrauktų baudą mokantiems ir mokėjimus priimantiems asmenims nuo 200 iki 1000 eurų ir mokančių, ir mokėjimus priimančių juridinių asmenų arba jų padalinių vadovams – nuo 1000 iki 2000 eurų.

Toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų baudą mokantiems ir mokėjimus priimantiems asmenims nuo 1000 iki 2000 eurų ir mokančių, ir mokėjimus priimančių juridinių asmenų arba jų padalinių vadovams – nuo 2000 iki 3000 eurų.

Dar didesnė bauda lauktų, jei pažeidžiant nustatytą tvarką, atsiskaitymams ir bet kokiems kitiems mokėjimams panaudota grynųjų pinigų suma leidžiamą atsiskaityti grynaisiais pinigais sumą viršija 500  ir daugiau bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių. Pagal planuojamą priimti projektą, tai užtrauktų  baudą mokantiems ir mokėjimus priimantiems asmenims nuo 1000 iki 2000 eurų ir mokančių, ir mokėjimus priimančių juridinių asmenų arba jų padalinių vadovams – nuo 2000 iki 3000 eurų.

Toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų baudą mokantiems ir mokėjimus priimantiems asmenims nuo 2000 iki 3000 eurų, o mokančių ir mokėjimus priimančių juridinių asmenų arba jų padalinių vadovams – nuo 3000 iki 4000 eurų.

Įstatymų leidėjai tikisi, kad tai bus  atgrasančios, proporcingos baudos už atsiskaitymų tvarkos pažeidimus.

Siūloma, kad naujos kodekso nuostatos įsigaliotų šių metų lapkričio 1 d.

Birželio 23 d. Seimas priėmė Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymą, pagal kurį nuo lapkričio 1 d. tiek įmonėms, tiek gyventojams bus uždrausta atsiskaityti grynųjų pinigų sumomis, viršijančiomis 5 tūkst. eurų.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų