Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Pažagienių svajonė išsipildė – sulauks autobuso

Pažagienių svajonė išsipildė – sulauks autobuso

Vos už puskilometrio nuo Panevėžio įsikūrusių Pažagienių gyventojams nebereikės namo klampoti per lauką nuo paskutinės mieste autobusų stotelės.

Jau nuo ateinančio pirmadienio, vasario 20-osios, 16-ojo maršruto autobuso trasa pratęsiama iki Pažagienių kaimo.

Galimybė lengviau pasiekti namus gyventojams atsirado miesto ir rajono savivaldybėms pagaliau pasirašius bendradarbiamo sutartį.

Miesto autobusai į rajono teritoriją važiuoja dar keturiais maršrutais – į Pajuostį, Molainius, Vaivadus ir Piniavą.

„Panevėžio miesto viešojo transporto tinklas per daug metų susiformavo taip, kad kelių maršrutų trasos nusidriekia į Panevėžio rajono teritoriją – Dembavą, Molainius, Piniavą, Vaivadus. Iš Panevėžio rajono savivaldybės sulaukėme oficialaus prašymo apie atsiradusį poreikį miesto autobuso maršrutą pratęsti į dar vieną rajone esančią gyvenvietę – Pažagienius. Šis bendradarbiavimas užtikrins ne tik gyventojų mobilumo didėjimą, bet ir racionalų lėšų panaudojimą“, – sako Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Pažagienių bendruomenė ne kartą yra kreipusi į rajono Savivaldybę – prašė tartis su miestu dėl maršruto pratęsimo iki jų kaimo.

Paskutinį kartą tokį prašymą pasirašė apie porą šimtų gyventojų.

Iki šiol Pažagienių gyventojai iš miesto namo keliauja per privačią pievą. Bendruomenė pusiaukelėje netgi pastatė suoliuką pailsėti.

„Atrodo, kad puskilometris nuo miesto nėra toli, bet takelis per pievą, vieta atvira – ir vėjas, ir lietus, pareiti žvarbu, šalta. Mums autobusas labai reikalingas, tai sena Pažagienių svajonė“, – dar pernai spalį „Sekundei“ kalbėjo gyventojų bendruomenės „Pažagieniai“ pirmininkė Elena Stanienė.

Be to, anot jos, kelionė pėsčiomis iš miesto nėra saugi, yra pasitaikę ir užpuolimų.

Komentarai

  • Kada į Velžį paleisit ?

    • po 10 metu

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų