P. ŽIDONIO nuotr.

Pažadėjo ir ištesėjo: Panevėžį pasiekė ministerijos pinigai menų centrui

Pažadėjo ir ištesėjo: Panevėžį pasiekė ministerijos pinigai menų centrui

Didžiulio visuomenės ažiotažo – o kai kada ir pagalių kaišiojimo į ratus sulaukusi Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) idėja baigia tapti kūnu.

Statybininkams jau plušant prie vidaus darbų, Panevėžio miesto savivaldybė ir Kultūros ministerija trečiadienį pasirašė sutartį, pagal kurią iš Valstybės investicijų programos SEMC skirta 3 mln. 351 tūkst. eurų.

Infliacija irgi „prisidėjo“

Iš viso Kultūros ministerija prie ambicingo projekto įgyvendinimo numačiusi prisidėti 4,978 mln. eurų. Likusi pažadėta suma Panevėžį turėtų pasiekti kitąmet.

Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna šypsosi prisiminęs, kaip tik miesto valdžia nebuvo linksniuojama už tai, kad neturėdama reikiamos sumos – tik ministerijos pažadus prisidėti prie SEMC statybų, ryžosi įgyvendinti projektą.

„Vienu metu buvo kilęs net pasipiktinimas, kaip mes galime pradėti tokias statybas, kai pinigai yra tik pažadėti, – sako T. Jukna. – Dabar šia sutartimi jau įteisinta, kad lėšos ministerijoje yra ne tik suplanuotos, bet ir skirtos.“

Jos bus panaudotos tolesniems SEMC statybos darbams.

„Dabar šia sutartimi jau įteisinta, kad lėšos ministerijoje yra ne tik suplanuotos, bet ir skirtos.“

T. Jukna

Dabar, anot administracijos direktoriaus, jau įgyvendinta darbų už penkis milijonus eurų, tad turimas rezervas beveik išsekęs.

SEMC statybai Panevėžio miesto savivaldybė iš Europos Sąjungos fondų gavo 3 mln. eurų, tokią pačią sumą buvo numačiusi ir pati iš savo biudžeto. Tačiau dėl rekordinės infliacijos ir didžiulio statybinių medžiagų brangimo gali tekti ieškoti papildomų rezervų.

„Skaičiavome, kad tų vienuolikos milijonų eurų, kuriuos pavyko surinkti, turėtų užtekti įgyvendinti projektui, tačiau dėl pabrangusių statybinių medžiagų privalėsime dar neatliktus darbus indeksuoti, – pripažįsta T. Jukna. – Teks iš Savivaldybės biudžeto tam numatyti daugiau lėšų.“

Naujasis menų centras, pretenduojantis tapti nacionalinės svarbos moderniojo meno ekspozicijų erdve ir vykdyti tarptautinius meno mainų projektus, planuoja duris atverti jau kitais metais. P. ŽIDONIO nuotr.

Naujasis menų centras, pretenduojantis tapti nacionalinės svarbos moderniojo meno ekspozicijų erdve ir vykdyti tarptautinius meno mainų projektus, planuoja duris atverti jau kitais metais. P. ŽIDONIO nuotr.

Galerija

Laukti liko nebedaug

Naujasis menų centras, pretenduojantis tapti nacionalinės svarbos moderniojo meno ekspozicijų erdve ir vykdyti tarptautinius meno mainų projektus, planuoja duris atverti jau kitais metais. Tad šį rugsėjį turėtų būti pradėtos ir jo vadovo paieškos.

Statybininkams tebedailinant SEMC erdves, Joninių išvakarėse atgabenti 983 ten įsikursiantys Stasio Eidrigevičiaus meno kūriniai. Bendra jų vertė – keli milijonai eurų.

Iš Panevėžio krašto kilęs, pastaruosius keturis dešimtmečius Lenkijoje gyvenantis pasaulinio garso menininkas 749 savo darbus Panevėžiui dovanojo, kitus 144 paskolino miestui dešimčiai metų su galimybe juos eksponuoti.

Į Aukštaitijos sostinę vilkiku atriedėjusioje kolekcijoje – labai įvairūs kūriniai: akvarelės, piešiniai tušu, ekslibrisai, tapyba pastelėmis, dešimt instaliacijų, trijų knygų iliustracijos, S. Eidrigevičiaus režisuoto spektaklio „Baltasis elnias“ scenografijos detalės ir 40 „liūdesėlių“ – taip vadinami paties autoriaus sukurto originalaus dailės žanro darbai.

Kur ypatingasis krovinys saugomas pastarąjį mėnesį, neviešinama. Šioje laikinojoje saugykloje S. Eidrigevičiaus kūriniai bus tol, kol jiems bus įrengta nuolatinė 240 kvadratinių metrų saugykla Respublikos gatvėje kylančiame SEMC pastate.

S. Eidrigevičiaus kūrinių nuolatinei ekspozicijai ketinama skirti didžiausią menų centro patalpą – maždaug 490 kvadratinių metrų salę trečiame aukšte.

Čia taip pat veiks muziejus, kitos ekspozicijų salės, perdaromas į edukacijų erdves. Atsiras ir holai, infocentras, meno knygynas, mediateka. Suprojektuota požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, taip pat antstatas su stogu, pritaikytas apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams.

Pirmajame statybų etape žadėta ir 80 vietų nekomercinio kino salė.

Tikimasi, kad lankytojus SEMC galės priimti kitų metų antrojoje pusėje.

Komentarai

  • Na ką gi!! Panevėžys pasistatė naują ELEVATORIŲ, tik jame laikys ne grūdus, o „visam pasaulyje nalabai žinomo“ Eidrigevičiaus paveikslus!!! BRAVO !!!

    • Atsakyti
    • nesinervuok, masinu ir zemdirbiu turgus isliko, jum ten veiklos uzteks, o kita zmoniu dalis mielai apsilankys naujame meno centre, kiekvienam savo, relax

  • Baisu! Bunkeris. Bet… madingas

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų