Pavežėjams – nulio promilių reikalavimas

Pavežėjams – nulio promilių reikalavimas

Pavežėjams bus taikoma tokia pat blaivumo norma, kaip ir taksi vairuotojams – jie bus laikomi neblaiviais, jei alkoholio koncentracija viršys nulį promilių.

Tokią Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą antradienį priėmė Seimas: už balsavo 109 parlamentarai, susilaikė vienintelė Laisvės frakcijos narė Monika Ošmianskienė.

Seimas taip pat priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisą, kuria nustatė, kad pavėžėjai už sėdimą prie vairo išgėrus, bus baudžiami nuo 150 iki 300 eurų bauda.

Tokia bauda bus taikoma vairuotojams, jeigu jiems bus nustatytas nuo nulio iki 0,4 promilės girtumas.

„Neteisinga, kai keleivius vežantiems taksi vairuotojams reikalaujama nulis promilių, o pavėžėjams to nenumatyta. Jiems neblaivumas tik nuo 0,4 promilės“, – anksčiau BNS yra sakęs pataisos iniciatorius konservatorius Jurgis Razma.

Dabar nulio promilių blaivumas taikomas pradedantiems vairuotojams, taksi ar sunkesnių nei 3,5 tonos, daugiau kaip 9 vietų transporto priemonių vairuotojams.

Lietuvos kelių policijos tarnyba BNS anksčiau pranešė, kad 2018–2020 metais išaiškinti 49, o šių metrų sausį-kovą – du neblaivūs taksi vairuotojai – jiems nustatytas iki 0,4 promilės girtumas. Pasak tarnybos, ji nekaupia informacijos apie pavėžėjus.

Gyventojų, užsiimančių keleivių vežimu, skaičius kasmet auga: 2018 metais jų buvo 13 tūkst., 2019 metais – 17,3 tūkst., o pernai – 18 tūkst.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų