Pavasario žiedai – ne tik mylimosioms

Pavasario žiedai – ne tik mylimosioms

Nors orai nė kiek neprimena pavasario, įvairiaspalvių tulpių žiedai pražydo daugelyje įstaigų ir namų. Tarptautinę moters dieną vyrai išskirtiniu dėmesiu, gėlėmis ar šokoladu stengėsi palepinti ne tik mylimąsias, bet ir mamas, uošves, kaimynes ar koleges.

Bene pirmieji pasveikinti dailiosios lyties atstoves suskubo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Dar prieš aštuntą valandą ryto Elektros gatvėje pareigūnai surengė reidą. Tik šįkart jis buvo kiek kitoks: stabdyti vien tik moterų vairuojami automobiliai, o vietoj įprastinės dokumentų patikros vairuotojų laukė maloni staigmena – tulpės žiedas iš pareigūno rankų. Iš viso patruliai išdalijo per šimtą spalvotų žiedų.

Nors šią gražią akciją Panevėžio policijos pareigūnai rengia jau ne pirmus metus, panevėžietės liko maloniai nustebintos. Kai kurios jų prisipažino pamačiusios policijos pareigūnus gerokai išsigandusios, manė, kad pažeidė Kelių eismo taisykles. Tačiau didžioji dalis atviravo, kad tikėjosi tokios staigmenos, nes jau iš tolo pamačiusios ryškiaspalvių gėlių glėbius laikančius policijos pareigūnus. Kitos džiaugėsi, kad pareigūnai buvo pirmieji vyrai, jas pasveikinę Tarptautinės moters dienos proga.

Tiesa, šiemet pasveikinti moteris ir policijos pareigūnams tapo savotišku iššūkiu. Jau nuo ryto taip smarkiai snigo, kad pamatyti, kas sėdi prie automobilio vairo – vyras ar moteris, buvo ganėtinai sudėtinga.

Galerija

Nuo žiedelio iki didžiulio glėbio

Ketvirtadienio rytą mieste buvo susidariusios nemažos spūstys – daugelis vyrų skubėjo į turgavietes ir gėlių parduotuves pavasarinių žiedų savo išrinktosioms ar kolegėms. Nors gėlių pasirinkimas – didžiulis, ant prekystalių pagal užimamą plotą karaliavo įvairiaspalvės tulpės.

Deja, prekybininkai klientų antplūdžiu pasigirti negalėjo. Kaip pasakojo Centrinėje turgavietėje gėlėmis prekiaujanti Laima, retas kuris perka glėbį tulpių – dažniausiai vyrai, norintys pasveikinti visas koleges, – kiekvienai po žiedelį. Kiti gerokai kuklesni – perka po tris, penkis, o kartais ir septynis žiedelius. Vieno jų kaina – penkiasdešimt euro centų.

„Glėbiais perka tik didesniems kolektyvams. Dar jaunimas nori daugiau žiedų, o vyresni – gerokai kuklesni. Vyrai paprastai renkasi raudonas arba geltonas tulpes, o moterys nori spalvų įvairovės“, – pasakojo Laima.

„Žaros“ turgelyje tulpėmis prekiaujanti Elvyra guodėsi, kad šiemet prekyba, palyginti su ankstesniais metasi, gerokai vangesnė. Ji svarsto, kad pirkėjus gal išbaidė nedėkingas oras, o gal ir blogėjanti žmonių finansinė situacija. Tulpės žiedelis pas ją kainuoja nuo 60 iki 80 euro centų, bet žmonės ir tai derasi.

„Gal sunkūs laikai atėjo, visi daugiausia po tris žiedelius perka. Nors yra ir tokių, kurie po dvidešimt prašo. Pastebiu, kad nemažai jaunimo – gal mokyklose merginas sveikina“, – svarsto Elvyra.

Pasidovanoja sau

Tačiau yra ir pardavėjų, kurie vos spėja suktis. Gėlėmis prekiaujanti Ramunė teigė, kad Tarptautinė moters diena, Motinos diena ir Valentino diena gėlininkams būna pats darbymetis. Bet kitomis dienomis perkamos įvairiausios gėlės, o kovo 8-ąją – išimtinai tik tulpės.

„Jau tradicija tapo, kad tulpės – Moters dienos simbolis. O gal žmonės jau išsiilgę pavasario, tad renkasi šias pavasario gėles“, – svarsto prekybininkė.

Ji pastebinti, kad šią dieną vis dažniau gėles perka ne tik vyrai, bet ir dailiosios lyties atstovės. Vienos nori pradžiuginti savo mamas ar močiutes, o kitos perka sau.

„Dažnai moterys nė neslepia, kad nori į namus parsinešti pavasarį. Paprastai jos perka ne po vieną žiedelį, o bent jau septynis ar dar daugiau – kuo daugiau spalvų, tuo gražiau. Kai kurios net pajuokauja, kad neturi kas joms padovanotų gėlių, tad šventę stengiasi susikurti pačios“, – pasakojo Ramunė.

Dar prieš kelis dešimtmečius į Tarptautinę moters dieną buvo žiūrima kaip į sovietmečio atgyveną, bet dabar požiūris keičiasi. Gėles moterims perka ne tik jau brandaus amžiaus vyrai, bet ir jaunimas. Yra net tokių stipriosios lyties atstovų, kurie į turgų užsuka net kelis kartus per dieną. Prieš darbo pradžią gėles perka kolegėms, o po darbo – žmonoms.

Ir kaimynei, ir uošvei

„Sekundės“ kalbinti gėlėmis nešini vyrai pasakojo, kad šią dieną visada stengiasi pradžiuginti ne tik mylimas moteris. Pensininkas Zenonas Juška atviravo, kad žmonai gėlių perka ne tik per gimtadienį, bet ir Valentino ar Tarptautinę moters dieną. Jo žmona dievina visas gėles, bet kovo 8-ąją jis visada perka tulpes. O žmona skolinga nelieka – vyrą palepina skanesne vakariene ar pietumis. Tiesa, vyras nepamiršta ir kitų moterų – nors po žiedelį dovanoja ir kitoms pažįstamoms dailiosios lyties atstovėms.

„Tai visų moterų šventė, tad stengiuosi pasveikinti visas pažįstamas – nors po vieną žiedelį. Žinau, kad vienos kaimynės nepasveikins niekas, tad nupirkau gėlytę ir jai“, – pasakojo džentelmenas.

Dvi tulpių puokštes nusipirkęs Arminas atviravo, kad jos skirtos pačioms brangiausioms gyvenimo moterims – merginai ir mamai. Tiesa, jaunas vyras prisipažino, kad mėgsta mylimąją nustebinti ir be progos.

„Stengiuosi pateikti siurprizą ne tik per šventes. Šiaip dažniausiai perku rožes, bet kovo 8-ąją, kaip ir priklauso, – tulpes“, – šypsosi Arminas.

Glėbiu tulpių iš turgelio nešinas Mindaugas pasakojo, kad su Moters diena sveikins ne tik žmoną, mamą, bet ir uošvę.

„Gėles perku ne tik žmonai, bet ir abiem mamoms įvairiomis progomis, o kartais ir be progų. Ši diena – tulpių diena, tad renkuosi tik šias gėles“, – sakė panevėžietis.

 

Komentarai

  • as ir noriu gele padovanot

    • Atsakyti
  • Kai po langais gėlės nežydi, žydėti gali pamerktos gėlės vazoje 😉 pas mano damą žydi visada, perku iš čia : https://geliubutikelis.lt/geliu-pristatymas/ žiauriai gražios, ilgai išlieka šviežios.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų