Selekcininko A. Gražio namų kieme – tikra nuotaka – seniausia Lietuvoje baltais žiedais aplipusi japoninė magnolija. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Pavasarį skelbia kruvinosios gėlės

Pavasarį skelbia kruvinosios gėlės

Pasaulyje žinomas selekcininkas panevėžietis Algirdas Gražys daugiau kaip penkis dešimtmečius gyvena gėlių ir retų augalų pasaulyje. Jo kieme baltais žiedais apsipylusi seniausia Lietuvoje magnolija, o botanikos sodu paverstoje sodyboje prieš saulę galvas kelia itin retos sangvinarijos, dar vadinamos kraujo gėlėmis.

A. Gražio kolekcijoje – įvairiausių retų žiedų margumynas, bet būtent šios gėlės – selekcininko pasididžiavimas pavasarį.

Baltais žiedais aplipusi karališkoji pavasario karalienė – japoninė magnolija Panevėžyje, A. Gudonio gatvėje, iš tolo traukia praeivių žvilgsnius. A. Gražys juokiasi, kad žmonės net iš savo mašinų išlipa pasigrožėti šiuo baltu reginiu. Netrukus žiedelius turėtų išskleisti ir jos giminaitė, tik šioji apsipils sprindžio dydžio dramblio kaulo spalvos žiedais.

„Tikrai galiu sakyti, kad mano kieme auganti japoninė magnolija – seniausia Lietuvoje. Prieš šešiasdešimt metų ją parsivežė mamytė iš Kauno botanikos sodo. Pati tikriausia baltoji Panevėžio nuotaka“, – šypsosi A. Gražys.

Tokios baltos ir retosios sangvinarijos, kraupoką kraujo gėlės vardą pelniusios dėl vienos savo unikalios ypatybės.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 29 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Labai graži

    • Atsakyti
  • Pagyrunas,mano sode puikuojasi sena grazuole magnolija,zydi nuostabiai baltais ziedais

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų