Patys epidemiologinius duomenis pateikė per 1,3 tūkst. užsikrėtusiųjų

Patys epidemiologinius duomenis pateikė per 1,3 tūkst. užsikrėtusiųjų

Savarankiškai užpildę anketą epidemiologinius duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) per paskutines kelias savaites pateikė per 1,3 tūkst. užsikrėtusiųjų COVID-19, pirmadienį pranešė centras.

Galimybė savarankiškai užpildyti NVSC puslapyje esančią anketą atsirado nuo šių metų pradžios. Joje užsikrėtusieji gali nurodyti, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą.

NVSC pabrėžia, kad epidemiologinės informacijos pateikimo greitis yra svarbus izoliuojant kontaktavusius su užsikrėtusiuoju, todėl padeda stabdyti viruso plitimą.

Anketą galima rasti pagal nuorodą https://atvejis.nvsc.lt/. Šią anketą raginamas užpildyti kiekvienas žmogus, nepriklausomai, ar COVID-19 liga jam patvirtinta atlikus tyrimą, ar diagnozę patvirtintus šeimos gydytojui.

Anketa yra tokia pati, kokią įprastai pildo ir epidemiologinį tyrimą atliekantis specialistas ar savanoris. Tai reiškia, kad užduodami tie patys klausimai – kokiomis aplinkybėmis žmogus užsikrėtė, prašoma nurodyti darbovietes, taip pat vietas, kur žmogus lankėsi, įvertinti turimas sąlygas izoliuotis, apibūdinti jaučiamus simptomus, nurodyti sąlytį turėjusius žmones bei pateikti kitą epidemiologams svarbią informaciją.

Užsikrėtusiesiems skirta anketa leidžia sutrumpinti informacijos gavimo grandinę, taip pat patys anketą pildydami žmonės pateikia tikslesnius duomenis, nes turi daugiau laiko apgalvoti, kur lankėsi, įvardinti daugiau vietų, kur galimai galėjo užsikrėsti, jei tiksliai nežino.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų