Patikros poste įkliuvo ir neblaivus medikas

Patikros poste įkliuvo ir neblaivus medikas

Nors buvo iš anksto pranešta, kad miestai ir miesteliai uždaromi ilgajam Velykų savaitgaliui, kai kurie vairuotojai panoro patikrinti prie išvažiavimų į miestą įrengtuose postuose budinčių policijos pareigūnų budrumą.

Važiuoja ir dėl gardesnės duonos

Panevėžyje vien per pirmąsias dvylika valandų teko grąžinti atgal dvi dešimtis automobilių. Tiesa, vienam rajono gyventojui pasisekė mažiau – pro patikros postą vidury nakties bandantis pravažiuoti vyriškis teigė, kad skubantis pas pacientą. Tačiau kilus įtarimams, kad vyras neblaivus, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus. Įtariamojo automobilis išvežtas į policijos automobilių saugojimo aikštelę, o pats paleistas pėsčiomis į namus.
Kaip teigė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas, Panevėžyje įrengti šeši policijos postai, kituose išvažiavimuose sustatyti judėjimą draudžiantys ženklai. Jo teigimu, net jei ir pavyktų pravažiuoti pro sustatytus ženklus, džiaugtis nereikėtų – didelė tikimybė, kad po kelių dienų į namus ateis protokolas ir teks susimokėti baudą.
„Pirmos praeitos paros valandos parodė, kad neretai dar ne visi supranta, jog pravažiuoti postą taip paprastai nepavyks. Bent jau Panevėžio mieste per pirmas 12 valandų teko atgal grąžinti 20 automobilių, rajone – nuo 5 iki 10. Kaip pastebime, daugiausia tokių – jaunimėlis, kuris važiavimo priežastimis įvardija „pasivažinėjimą po miestą“, arba „neturėjimą ką veikti“. Visi jie buvo sugrąžinti atgal“, – pasakojo R. Bobinas.
Taip pat pasitaikė tokių, kurie nurodė važiuojantys apsipirkti į miestą, nes neva čia „gardesnė duona“. Šiems taip pat teko apsisukti ir grįžti atgal. Visais atvejais pareigūnai vairuotojų prašantys nurodyti savo kelionės tikslą ir pateikti dokumentus, kur būtų nurodyta darbo ar gyvenamoji vieta.

Teko grįžti pėsčiomis

Viename iš patikros punktų policijos pareigūnams įkliuvo ir galimai neblaivus darbuotojas. Vyriškis asmeniniu automobiliu bandė pravažiuoti postą apie pirmą valandą nakties. Pareigūnams jis aiškino, kad vyksta pas pacientą. Dėl nerišlios kalbos ir nekoordinuotų judesių kilo įtarimų, kad vairuotojas neblaivus. Pasitikrinti blaivumą jis atsisakė. Laikantis saugumo priemonių, įtariamasis areštinės gultų išvengė. Tačiau pradėtas ikiteisminis tyrimas, automobilis išgabentas į policijos saugomų automobilių aikštelę, o vairuotojas namus privalėjo pasiekti pėstute.
Judėjimo ribojimai bus taikomi iki pat pirmadienio vakaro. Atvykti į miestus ir miestelius ten negyvenantiems žmonėms galima dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę gali tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.
Pasak R. Bobino, šį savaitgalį dirbs sustiprintos pajėgos, viename poste budi po 2-4 pareigūnus. Jiems talkina šauliai bei savanoriai, o parkuose patruliuoja karo policija.
„Galime pasidžiaugti, kad prieš atsirandant postams didesnio žmonių judėjimo nei įprastai nebuvo. Didžiausias srautas, kai mašinos važiuodavo kas 2-3 minutes, buvo iki vidurnakčio. Dauguma panevėžiečių supranta šių priemonių reikšmę“, – sakė R. Bobinas.

Galerija

 

Komentarai

  • Galėjo postą pastatyti už Moki- veži, nes dabar turi įrodinėti kad tu panevėžietis. Nors postas tik už 30m. nuo parduotuvės. ir reikia ginčytis, įrodinėti. o jei tai būtų mano draugė kuri registruota kitam mieste, tai jos neleistu sugrįžti iš parduotuvės namo t.y panevėžin. Bardakas. Negalvoja savo galva policija visai.

  • obuoliai valgyt gerai ipac neplauti, ir kaip tik šiuo metu

  • Tai,kad ir Rokiskyje girtas gydytojas vidury nakties vaziavo pas pacienta,tas ,kas ,cia sutapimas?

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų