G. Kartano nuotr.

Pasveikinti Panevėžio šimtukininkai (fotogalerija)

Pasveikinti Panevėžio šimtukininkai (fotogalerija)

Panevėžio Dailės galerijoje surengta panevėžiečių abiturientų, kurių valstybinių brandos egzaminų žinios įvertintos vienu ar daugiau šimtukų, pagerbimo šventė.

Mero padėkos raštai įteikti 28 mokiniams.

„Džiaugiuosi galėdamas pasveikinti jus aukščiausiais balais išlaikiusius brandos egzaminus. Pastaruoju metu kaip niekad daug diskutuojama apie nerimą keliančius egzaminų rezultatus, apie pandemijos žalą ar nuotolinio mokymo iššūkius. Bet šiandien čia matau žmones, kuriems niekada ir jokiomis aplinkybėmis nebuvo, nėra ir, ko gero, nebus kliūčių siekti mokslo žinių, kelti aukščiausius tikslus ir pasiekti geriausių rezultatų. Neabejoju, kad žinios ir motyvacija yra sėkmingos jūsų ateities garantas. Linkiu jums drąsos ir pasitikėjimo, išsikeliant aukščiausius tikslus, atkaklumo ir ryžto jų siekiant. Kuo didžiausios jums sėkmės. Be abejo, visada prisiminkite, kad esate panevėžiečiai, savo skrydžiui pakilę iš mūsų miesto. Visada esate čia laukiami“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Šiais metais brandos egzaminus pasirinko laikyti 1090 abiturientų. Panevėžio miesto bendrojo ugdymo mokyklų 28 abiturientų valstybinių brandos egzaminų žinios įvertintos aukščiausiu įvertinimu – 100 balų. Iš viso miesto abiturientai surinko 40 šimtukų. Daugiausia šimtukų – 14 – gauta už anglų kalbos egzaminą, 12 – lietuvių kalbos, 4 – už informacines technologijas, po 3 – už matematiką ir fiziką, 2 – už biologiją, po 1 – už istoriją ir vokiečių kalbą.

Šimtukais išsiskyrė J. Balčikonio gimnazija – 19 mokinių žinios įvertintos 27 šimtukais, 5-oji gimnazija – 4 mokinių (6 šimtukai), J. Miltinio gimnazija – 2 mokinių (2 šimtukai), K. Paltaroko gimnazija – 1 mokinio (2 šimtukai), „Minties“ ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijų po 1 mokinį gavo po 1 šimtuką.

Savivaldybės vadovai pasveikino 28 mokinius. Po 4 šimtukus pelniusius Jogailę Glinskytę ir Augustiną Jarockį, po 2 šimtukus – Austėją Varytę, Antaną Vasiliauską (visi – J. Balčikonio gimnazijos mokiniai), Urtę Bacevičiūtę, Karoliną Katinaitę (5-oji gimnazija), Nirtautą Šadauską (Kazimiero Paltaroko gimnazija), po 1 šimtuką – Adomą Baltrėną, Martyną Barzdą, Arminą Bražėną, Gabiją Čeponytę, Emilį Juzikėną, Džiugą Lapienį, Augustiną Macytę, Edvardą Ražanską, Ainetę Sabaliauskaitę, Donatą Sandą, Rimnatę Striukytę, Rugilę Šašlovaitę, Ignę Škutaitę, Kristiną Valkiūnaitę, Lauryną Žukauską (J. Balčikonio gimnazija), Vitą Bisigirskaitę, Urtę Janišytę (5-oji gimnazija), Anželiką Šaškovaitę, Gabiją Žilinskaitę (Juozo Miltinio gimnazija), Simoną Mankauskaitę („Minties“ gimnazija) ir Vanesą Nutautaitę (Vytauto Mikalausko gimnazija).

Švietimo skyriaus duomenimis, beveik visų dalykų Panevėžio miesto abiturientų brandos egzaminų surinktų balų vidurkis yra aukštesnis nei šalies. Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą išlaikė 89,6 proc. abiturientų, matematiką – 67 proc. miesto abiturientų, o tai yra net 3 proc. daugiau nei šalies abiturientų. Matematikos surinktų taškų vidurkis yra 1 balu aukštesnis nei šalies abiturientų – 25,8 balo, o šalies – 24,29. Pakankamai geri visų gamtos mokslų dalykų rezultatai, pavyzdžiui fizikos egzaminas išlaikytas 100 proc. Balo vidurkis yra 51,5, o tai beveik 5 balais aukščiau nei šalies rezultatai (46,69). Chemijos balo vidurkis yra 59,1, tai taip pat 3 balais geriau nei šalies rezultatas (56,57), biologijos – 46,9 yra taip pat aukštesnis nei šalies (46,13).

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikyti buvo pasirinkę 63 proc., mokyklinį – 37 proc. jaunuolių. Kaip ir įprastai iš pasirenkamų populiariausiu išliko užsienio (anglų k.) valstybinis brandos egzaminas, kurį laikė 69 proc. miesto abiturientų. Matematikos valstybinį brandos egzaminą pasirinko 58 proc. abiturientų, biologiją – 25 proc., fiziką – 8,7 proc. abiturientų. Istorijos egzaminą laikė 33 proc., informacinių technologijų – 12 proc. abiturientų. Chemiją laikė 3,7 proc. jaunuolių. Rusų kalbos egzaminą laikė 23 abiturientai, vokiečių k. – 4 abiturientai ir 1 – prancūzų k.

 

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų