Pasvalyje – asmeniniai medaliai ir komandinė pergalė

Balandžio 29 d. Pasvalyje vyko Pasvalio raj. atviras dziudo čempionatas. Į šį čempionatą Panevėžys delegavo gausų būrį sportininkų.

Varžybose dalyvavo Rusijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos dziudo kovotojai. Net 20 sportininkų į Panevėžį parvežė skirtingų prabų medalius.

Varžybos prasidėjo nuo mažiausiųjų – gimusių 2009 m. ir jaunesnių kovų. Čia čempionų vardus iškovojo Kajus Charenka (svorio kat. 34 kg) ir Nojus Rosliakas (svorio kat. 42 kg). Sidabro medaliais pasidabino Dovydas Mikšionis (svorio kat. 18 kg) ir Žygimantas Girnius (svorio kat. 20 kg).

2007-2008 m. gimusių grupėje antrąsias vietas iškovojo Klaidas Balaišis (svorio kat. 24 kg), Nedas Našičionis (svorio kat. 55 kg) ir Domantas Ragažinskas. Bronza tenkinosi Eimantas Liobikas (svorio kat. 46 kg).
Visai vakare kovas pradėjo 2001 m. ir 2005 m. gimę sportininkai. Čempionais tapo ir taurėmis bei aukso medaliais buvo apdovanoti Danas Čiplys (svorio kat. 60 kg) ir Rokas Rapkevičius (svorio kat. 66 kg).

Sidabro medaliais pasidabino Darijus Koganas (svorio kat. 30 kg), Benas Žindulis (svorio kat. 34 kg) ir Gabrielius Čepulis (svorio kat. 60 kg). Trečiąsias vietas iškovojo ir bronzos medaliais pasidabino Kornelijus Šulga (svorio kat. 38 kg), Artūras Masiokas (svorio kat. 46 kg), Vytas Samkus (svorio kat. 60 kg), Lukas Norkevičius (svorio kat. 50 kg) ir Henrikas Mingaila (svorio kat. 55 kg).

Susumavus varžybų rezultatus, paaiškėjo, kad ir komandinėje įskaitoje Panevėžiui atstovavę sportininkai iškovojo I-ąją vietą. Panevėžio dziudo komanda buvo apdovanota specialiai šioms varžyboms įsteigta Pasvalio mero taure. II-ąją vietą komandinėje įskaitoje iškovojo Vilniaus sportininkai, trečia komandinėje įskaitoje liko Biržų komanda.

Dieną prieš balandžio 28-ąją Ukmergėje vyko Lietuvos „Nemuno draugijos“ čempionatas. Jame dalyvavo ir du sportininkai iš Panevėžio: Aidanas Gaubys (svorio kat. 55 kg) ir Justinas Dragūnas (svorio kat. 81 kg). Jie abu iš šių varžybų grįžo su antrosios vietos apdovanojimais.

Varžyboms sportininkus ruošė treneriai Ričardas Balta, Kęstutis Trumpis, Ieva ir Vidas Klimašauskai.