Paskutinis skambutis skamba ir mokytojams

Paskutinis skambutis skamba ir mokytojams

Nors mokslo metai daugelyje mokyklų dar nesibaigė, jų vadovai jau suka galvas, kas rugsėjį pakeis išeinančius mokytojus.

Šiemet Panevėžyje rekordiškai daug pedagogų nusprendė atsisveikinti su mokykla ir nuotolinių pamokų stresą iškeisti į ramesnę pensiją. Daugeliui jų kertiniu apsisprendimo tašku tapo nežinomybė dėl ateities. Mat šalies valdžia, postringavusi, kad rugsėjį vaikai bet kokia kaina turi sugrįžti į klases, dabar rengiasi hibridiniam mokymui. Vienu metu mokytojai privalės pamokas vesti ir klasėje besimokantiems vaikams, ir savo namuose prie kompiuterių likusiems moksleiviams. Tačiau už tokį plėšymąsi pedagogams papildomų lėšų nenumatyta.

Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Aušra Gabrėnienė teigė, kad šiemet pasinaudoti pedagoginių darbuotojų skaičiaus optimizavimo programa panoro daugiau kaip trys dešimtys pedagogų. Ši programa išskirtinai mokytojams leidžia išeiti į pensiją, gaunant iki 6 vidutinių darbo užmokesčio dydžių išeitinę išmoką, priklausomai nuo turimo darbo stažo. Tokia galimybe nusprendė pasinaudoti šešios darželių auklėtojos ir 29 bendrojo ugdymo mokyklų pedagogai.

„Palyginus su pernai metais, išeinančiųjų skaičiai tikrai yra didesni. Galbūt tai galima sieti su karantinu. Nuotolinio mokymo iššūkiai mokytojus išvargino. Be to, neaiški ateitis, kaip bus dirbama rugsėjį, taip pat įneša savų korekcijų tokiuose apsisprendimuose“, – svarsto A. Gabrėnienė.

Visą straipsnį skaitykite birželio 16 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų