Paskutinė pamoka – su liūdesiu ir džiaugsmu

Paskutinė pamoka – su liūdesiu ir džiaugsmu

Su spalvotais balionais, garsiais automobilių signalais, ištaigingais vaikinų kostiumais, ryškiomis merginų suknelėmis ir galbūt pirmą kartą apsiautais aukštakulniais Panevėžio mieste ir rajone nuaidėjo paskutinis abiturientų skambutis. Panevėžyje ta proga į gatves automobiliais išriedėjo ar pėsčiomis išėjo 954 abiturientai iš 7 gimnazijų.

Daugiausia šiemet – 209 mokinius – išleidžia J. Balčikonio gimnazija. Mažiausia – po 18 jaunuolių – išlydi R. Sargūno sporto ir V. Mikalausko menų gimnazijos.

Dar 188 abiturientai gimnazijas baigė rajone ir beveik 500 – profesines Panevėžio mokyklas.

Visoje Lietuvoje iš bendrojo ugdymo mokyklų išeina beveik 25 tūkst. abiturientų. Praėjusiais mokslo metais tokių mokinių buvo tūkstančiu daugiau.

Pasak Panevėžio švietimo atstovų, tendencija, kad abiturientų mažėja, jaučiama ir mūsų mieste. Šįmet Panevėžyje bendrojo lavinimo mokyklas baigia 94 abiturientais mažiau, nei 2016 metais ir 114 mažiau nei prieš penkerius metus 2012 m.

Tačiau rajonas abiturientų turi 52-iem daugiau nei pernai.

Laukia Kembridžas

Vis dėlto Paskutinio skambučio dieną mokinių pilnos gatvės. Į eisenas, paskutines pamokas su auklėtoja ir kitus renginius išsiruošė visos švenčiančios miesto ir rajono mokyklos.

Prieš pat pietus tradiciškai prie paminklo Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Aleksandrui rinkosi J. Balčikonio gimnazijos abiturientai. Čia susibūrė septynių klasių mokiniai. Lydimi pučiamųjų orkestro jie sustojo į iškilmingą eiseną link savo gimnazijos.

Pakalbinti abiturientai neslėpė šventinio jaudulio. Merginos pasakojo daug laiko ir pastangų paskyrusios įvaizdžiui, vaikinai kalbėjo apie paskutines linksmybes prieš brandos egzaminus

„Šiandien dar pasilinksminsime, o po to jau kibsime į rimtus darbus, teks pamiršti šventes ir susikaupti dėl ateities“, – sakė sutikti abiturientai.

Jų gerą nuotaiką Paskutinio skambučio šventėje liudijo ir šmaikštūs užrašai ant automobilių. „Svarbu matkę išlaikyti“, „Su baru y egzą“, „Mes ne gurti“, „Last bell“ – tokiais ir panašiais žodžiais buvo išmargintos jaunuolių mašinos.

Kai kurie į šventę atriedėjo senomis ir net karinėmis transporto priemonėmis.

Keliai suka į užsienį

Įspūdingoje automobilių procesijoje su auklėtiniais į mokyklą atvažiavo ir J. Balčikonio gimnazijos mokytoja Lilija Svalbonienė.

„Džiaugiuosi, kad mano klasė pati geriausia gimnazijoje. Trys mokiniai jau planuoja mokytis užsienyje“, – kalbėjo auklėtoja.

Vienas jos abiturientų Dominykas Ruibys jau gali didžiuotis įstojęs į Kembridžo universitetą Anglijoje. Čia, baigęs egzaminų maratoną Lietuvoje, studijuos matematiką.

„Tikriausiai nelengva įstoti į šį universitetą. Bet aš tam daug ruošiausi – teko įveikti interviu, stojamuosius egzaminus. Čia jau mokosi mano brolis, aš irgi norėjau eiti tuo pačiu keliu“, – prisipažino ne vienos tiksliųjų mokslų olimpiados nugalėtojas.

Į Angliją jis ketina išvažiuoti spalį. Vaikinas šypsodamasis sako, kad gyvenimo užsienyje nebijantis, ir dar nežino, ar sugrįšiantis į Lietuvą.

Viena smulkmena – egzaminai

Septynios abiturientų klasės vidurdienį iškilminga eisena per miesto centrą į J. Miltinio teatrą patraukė iš šio vardo gimnazijos.

Savo 32 mokinių pasiekimais šią dieną „Sekundei“ džiaugėsi ir J. Miltinio gimnazijos mokytoja Izolda Pakalnienė. Jai tai – jau trečioji auklėtinių laida. Šie metai auklėtojai ypatingi ne tik kaip pedagogei, bet ir mamai – ji su abiturientais kartu išlydi ir sūnų.

„Ši šventė kaip visada priverčia pagalvoti, ką nori pasakyti per paskutinę pamoką. Daug emocijų, netrūksta ir ašarų. Kaip vaikai sako, norisi džiaugtis, bent trukdo viena smulkmena – dar laukia egzaminai“, – pabrėžė klasės vadovė.

Du egzaminus abiturientai jau įveikė iki Paskutinio skambučio šventės. Praeityje liko mokyklinis menų bei valstybiniai anglų ir vokiečių kalbų egzaminai. Šį šeštadienį jų laukia rusų kalbos valstybinis egzaminas. O birželio 5-ąją visi abiturientai laikys vienintelį privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

Iš viso baigiant gimnazijas ir vidurines mokyklas privaloma išlaikyti mažiausiai du egzaminus. Panevėžio rajone ir mieste abiturientai daugiausia pasirinko anglų kalbos, matematikos, geografijos ir biologijos dalykus. Tokie egzaminai pasirinkti dar vasarį.

Pagrindinė egzaminų sesija šiemet baigsis birželio 19, o pakartotinė – liepos 7 dienomis.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų