Paskutinę minutę pelnytas įvartis lėmė sunkią FK „Panevėžio“ pergalę

Naująjį Pirmos lygos sezoną FK „Panevėžys“ pradėjo namų rungtynėmis su „Šilutės“ ekipa. Po šventinių kalbų, trispalvės pakėlimo ir tautiškos giesmės startavusiame mače iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams.

Tiesa, jau 2 min. galėjo kristi įvartis į „Panevėžio“ vartus. Atsiradusia spraga dešiniajame krašte pasinaudojo „Šilutės“ žaidėjas Pijus Širvys, kuris įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau jo smūgis didelių problemų Mariui Suvaizdžiui nesukėlė.

6 min. smūgiu atsakė „Panevėžio“ futbolininkai, neblogos progos sulaukęs Žilvinas Banys pabandė smūgiuoti iš toli, vartininkas Liudvikas Valius buvo priverstas kamuolį išmušti į kampinį.

Neblogoje situacijoje 15 min. buvo atsidūręs Eduard Grygorenko. Už varžovų gynėjų nugarų pabėgęs ukrainietis turėjo galimybę išeiti vienas prieš vartininką, tačiau saugas kamuolį pametė.

Įpusėjus kėliniui „Šilutės“ futbolininkai atsakė net dviem kampiniais, tačiau abu kartus „Panevėžio“ futbolininkams pavykdavo apsiginti.

28 minutę Žilvinas Banys pasinaudojo nedidele sumaištimi netoli svečių baudos aikštelės ir maždaug iš 15 metrų tiksliai smūgiavo į vartų kairįjį kampą.

Vartininkas L. Valius siekė kamuolį pirštų galais, tačiau nuo įvarčio ekipos neišgelbėjo, tad Ž. Banys tapo pirmojo šio sezono FK „Panevėžio“ įvarčio autoriumi.

Sėkmę iš toli smūgiuodamas pabandė japonas Tsubasa Mitani, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. Dar už kelių minučių galva smūgiavo „Panevėžio“ gynėjas Tomas Rakašius, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose.

Kėlinio pabaigoje auksinę progą turėjo iš Panevėžio kilęs Ričardas Beniušis. Po puikaus perdavimo iš krašto patyręs puolėjas iš kelių metrų smūgiavo į vartus, tačiau aikštės šeimininkus nuo įvarčio išgelbėjo Marius Suvaizdis, kuris kojomis sugebėjo atremti kamuolį.

Antrojo kėlinio pradžioje jau svečiai ėmė drasiau žaisti „Panevėžio“ aikštės pusėje. Žaidimas išsilygino, abi ekipos aikštės viduryje neužsižaisdavo, tačiau maždaug 350 žiūrovų progomis nelepino.

Viena retesnių svečių atakų 63 min. baigėsi įvarčiu. Netoli baudos aikštelės kamuolį gavęs R. Beniušis jį perdavė Pijui Širviui, pastarasis suklaidinęs „Panevėžio“ žaidėją tiksliai smūgiavo į vartus – 1:1.

74-ąją minutę neleistinai stabdydamas varžovą geltoną kortelę užsidirbo T. Mitani, po šio epizodo japonui prireikė komandos gydytojo pagalbos. Po minutės vietoje T. Mitani aikštėje pasirodė Vaidas Kavaliauskas.

88-ąją minutę pro du „Panevėžio“ žaidėjus prasiveržė Nerijus Mačiulis, tačiau jo smūgiuotą kamuolį sugavo M. Suvaizdis.

Iki mačo pabaigos abi ekipos turėjo ne vieną šansą, per paskutines kelias minutes „Šilutės“ vartininkas L. Valius darbo nestokojo.

Būtent po keitimo aikštėje pasirodę futbolininkai sukūrė situaciją, kurią puikiai išnaudojo kairiajame krašte žaidęs Arnas Ribokas.

94 min. panevėžiečiai gavo paskutinį šansą. Svečių gynėjas ties baudos aikštelės riba neleistinai stabdė Vaidą Kavaliauską. Prie kamuolio stojo kapitonas Mantas Savėnas ir A. Ribokas. Visgi standartinę situaciją 95 min. realizavo A. Ribokas, jo smūgis iš kairės kojos į kairįjį vartų kampą nepaliko jokių vilčių „Šilutės“ vartų sargui. Kamuolys nuo virpsto suspurdėjo tinkle!

Netrukus aikštės arbitras paskelbė rungtynių pabaigą.

FK „Panevėžys“ žaidė tokia sudėtimi: Marius Suvaizdis, Džiugas Petrauskas, Tomas Rakašius, Arnas Ribokas, Povilas Lukšys, Žilvinas Banys, Tsubasa Mitani (75′ Vaidas Kavaliauskas), Mantas Savėnas, Eduard Grygorenko (46′ Paulius Obolevičius), Tadas Markevičius (90′ Mindaugas Butkus), Charlesas Atsina (89′ Vilius Giedraitis).